Переможцем літературного конкурсу імені Вадима Коваля стала… майбутній інженер технічного зв’язку Єлена Даскал. Дівчина – любителька Куби – вразила членів журі своєю поетичною збіркою "Румба з команданте". Книга складається із двох розділів – "Сузір’я червоного перцю" та "Дитина Куби"… 30 квітня послухати поезію учасників конкурсу зібрався повен зал Будинку естетики та дозвілля. Румба, образ Че Геваре, пристрасні почуття – поезію Єлени зустріли вигуками "Браво!".
– Моя поезія розпочалася із любові до Куби, – зізналася переможниця літературного конкурсу імені Вадима Коваля Єлена ДАСКАЛ. – Після перегляду стрічки "Брудні танці" я закохалася у цю країну. Ознайомлювалася із культурою Куби через книги, фільм "Щоденники мотоцикліста" (про молодого Че Гевару, коли він був ще просто Ернесто). Так тривало років три. Внаслідок цього вийшла книга. Навчаюся на інженерно-технічному факультеті. Мрію стати інженером технічного зв’язку.
Чималого ажіотажу додали святу гості конкурсу – письменники Віталій та Дмитро Капранови, а також поет Сергій Пантюк. Віталій та Дмитро відразу зізналися, що ніколи не перемагали у літературних конкурсах. Автори зачитали зі сцени популярну книгу "Нові розділи до Кобзаря 2000". Оскільки книга наповнена розповідями про мольфарів, будівельну, медичну, вітрильну магію, письменники вирішили влаштувати і маленьку містичну сцену. Віталій та Дмитро на ляльках показували, як визначити, чи жінка – відьма. Закінчуючи експеримент, брати з усмішкою зауважили: "Якщо Бог створив відьму, він таки щось мав на увазі…" Зал був у захваті не лише від історій про відьом, але і про те, як НКВС вербувало до себе на службу мольфара.
– Людина залишається людиною – і в офісі, і біля комп’ютера, і на даху дорогого котеджу поруч із бандитською дружиною, і в обіймах русалки на безлюдному дніпровському острові, і на старому язичницькому капищі. Всі наші історії правдиві. Не вірите – перевірте! – розповів письменник Віталій КАПРАНОВ. – Зізнаюся, ми з братом у Чернівцях вперше. Тут можна зібрати багато цікавих історій. А ще у вас дуже творча молодь. Конкурс імені Вадима Коваля відкриває таланти. У наш час це дуже потрібно. Книга молодої письменниці Єлени Даскал мені сподобалася. Я аж заслухався про румбу з команданте! Це сучасна і дуже потрібна поезія.
– Книга Єлени Даскал – дуже очікувана, – зауважила член журі Інга КЕЙВАН. – Ця поезія заслуговує на популяризацію. Така поезія робить українську літературу популярною та модною. Завдяки таким авторам, як Єлена Даскал, українська література повертає собі популярність, яка існувала на зламі XIX-ХХ століть.
Валерія ЧОРНЕЙ