Чернівецький фотограф Ігор Бесараба отримав бронзову медаль на престижному конкурсі Міжнародної федерації фотомистецтва "FIAP". Працюючи лікарем-інфекціоністом, Ігор Львович щодня фотографує. Він надає перевагу прихованому фото. А робить знімки звичайним цифровим фотоапаратом, який скрізь носить із собою у пакеті.
– Не хочу, щоби мене сприймали як фотографа! Люди не повинні знати, що я їх фотографую, – каже Ігор Бесараба. – Лише тоді світлини виходять справжніми. Так і трапилося і з фотографією, яка отримала бронзову медаль у номінації "Гумор". Приховано зняв момент, коли мама з дівчиною на ринку вибирають стринги. Дівчина тримає маленькі стринги, як величезну цінність, а мама похмуро дивиться на доньку. Підпис під фото: "Не той розмір, доню". Фотографію подав на розгляд журі в останній конкурсний день. Коли члени журі побачили фото, вони тихенько охнули. Через кілька днів мене повідомили, що я здобув бронзову медаль.
Перемога чернівчанина у конкурсі – велике досягнення. Адже участь у конкурсі взяло понад 400 учасників із 39 країн світу. Вони представили на розгляд журі майже три тисячі робіт. На конкурсі працювало високопрофесійне журі міжнародного класу – експерти фотомистецтва з Австрії, Німеччини, Люксембурга. Голосування відбувалося анонімно.
– Я і сам ще не усвідомлюю, яку отримав нагороду, – з посмішкою каже Ігор Львович. – Фотографую з юності. Колись дуже любив знімати змагання з мотокросу. Зараз люблю фотографувати лікарів, дівчат із довгими косами, гумористичні ситуації зі студентами. Переймаюся і фотографуванням старих людей. Їхні обличчя – суцільні морщини, за якими можна прочитати історію життя. Нещодавно зробив фото 83-річної бабусі. Вона родом із Тернопільщини. В юності допомагала воїнам УПА, і її здали працівникам НКВД. Незважаючи на тортури, жінка не розповіла про схованки вояків УПА. На той час вона була вагітна. Як-тільки народила дитину, її відправили до Сибіру. Жінку просто викинули посеред поля. Вона розповідала мені про своє життя, а я фотографував.
Валерія ЧОРНЕЙ