Новий квартет стане родзинкою Чернівців

у номері / культура, шоу-бізнес
4 586
0
Мистецькі Чернівці завмерли перед гучною прем’єрою. Четверо відомих музикантів України у Будинку естетики та дозвілля створили струнний квартет "Гармонія". Перша скрипка квартету – заслужений артист України Павло Чоботов, друга скрипка – заслужена артистка України Людмила Шапко, альт – Михайло Павчук, віолончель – лауреат міжнародного конкурсу імені Миколи Лисенка Микола Головін.
Здавалося, ще зовсім нещодавно меломани Буковини отримали радісну звістку – до Чернівців із далекої Туреччини повернулися Павло Чоботов та Людмила Шапко. Подружжя знову тішить глядачів дуетною грою на скрипці. І ось знову сюрприз – струнний квартет, який даватиме у місті постійні концерти. Прем’єрний виступ відбудеться 29 квітня у Будинку естетики та дозвілля.
"Їхня музика –
це терапія для душі"
Із учасниками квартету ми зустрілися під час репетиції. У залі є поки що єдиний глядач – керівник закладу. Після кожної репетиції він вигукує "Браво!"
– Імена музикантів квартету – символи української музики. Вони звучать у всій Європі, – каже директор Будинку естетики та дозвілля Семен ЦИДЕЛЬКОВСЬКИЙ. – Музиканти будуть пропагувати кращі зразки світового і вітчизняного музичного мистецтва різних епох. Публіка почує і Гайдна, і Бетховена, і Шостаковича, і сучасні італійські, американські композиції. Квартет стане родзинкою Чернівців, про яку буде знати вся Україна. Без перебільшення, для міста це велика мистецька подія. Концерти квартету відбуватимуться постійно, плануємо і гастролі. Їхня музика – це терапія для душі.
– Програму зробили такою, щоби люди побачили можливості квартету, – каже заслужений артист України Павло ЧОБОТОВ. – Звучатиме Моцарт, Бетховен, Бородін, джаз, регтайм, танго. Гарної музики дуже багато. У мене є унікальна бібліотека – більше 20-ти років збирав різні ноти. Гадаю, що в Україні другої такої бібліотеки для репертуару квартету та двох скрипок просто немає. Куди не їздив по світу, возив із собою бібліотеку. Це моє серце. Колись були золоті часи – у Москві за радянської влади недорого можна було придбати неймовірні ноти, їх завозили з Німеччини.
Квартет – це музична форма, прийнята у всьому світі ще з початку XVІІІ століття. Винайшов його Гайдн та розвинули Моцарт і Бетховен. Фактично немає жодного великого композитора, який би не писав музику для квартету. Така музика – глибока, різноманітна і нічим не поступається музиці для симфонічного оркестру. За словами П. Чоботова, велике різноманіття прекрасної музики – це одна із причин, чому виконавці обрали жанр квартету.
– А хто слухав і замовляв музику квартету? Князі, найбагатші люди, – пояснює музикант. – Це було звичною справою: володіти театром, оркестром і… квартетом. Так, квартет був неодмінним елементом життя людей. Під музику квартету люди танцювали, їли, фліртували, розмовляли і просто жили. Музика – це було так само природно, як і дихання. Гадаю, що так повинно бути і сьогодні. Квартетна музика має супроводжувати нас усюди. І моє серце радіє, бо сьогодні люди хочуть чути таку музику. Шість років я прожив у Туреччині. І навіть там – у мусульманській країні – жодна презентація книги, виставка картин, урочистий прийом – не обходяться без квартету. Це не обов’язково має бути творчий концерт. Музиканти можуть грати у куточку і творити неймовірну атмосферу. Це просто вишуканий мистецький елемент, але він живий і лікує душу.
"Хочу навчати наших дітей, а не турецьких"
– Сьогодні в Україні суспільство готове до справжньої музики, – продовжує Павло Чоботов. – Коли людина накопичує капітал, їй не до мистецтва. Але щойно вона розбагатіла, повертається обличчям до мистецтва. Я відчуваю, що у Чернівцях є чимало таких людей, і тому ми створюємо квартет. Прийшов такий час, коли це насправді потрібно. У 1990-ті був занепад, була бідність… Зараз усе змінилося. Із дружиною ми повернулися із Туреччини і не впізнали Чернівці: вони розквітли! І ми запитали себе: "Чому в Європі вишуканій музиці квартету кажуть "так", а у Чернівцях це має бути "ні"? Ми вирішили: треба створювати квартет.
Хочу жити вдома, і хочу працювати для свого слухача, свого народу. Прагну навчати наших дітей, а не турецьких. Свої знання, увесь багаж не хочу віддавати чужій країні. У нас одна ідея – гарно грати музику. Ми нічого із-за кордону не веземо, нічого нового там запропонувати нам не можуть. Це ми їх можемо ще навчити. У нас існують потенційні слухачі, і є ми – музиканти, які хочуть грати. Але має бути і середня ланка – продюсер! Так, продюсерів у нас не вистачає. Музиканти мають займатися музикою, а не рекламою. Я ж не буду кричати: "А я гарно граю, послухайте!" У нас просувається шоу-бізнес, бо це великі та швидкі гроші. А класичне мистецтво потребує небагатьох грошей, промоції, виховання публіки – але яка буде віддача!
У світі квартет часто запрошують на приватні світські заходи. Така практика поширена і у Чернівцях. Ще років вісім тому ми виступали двічі-тричі на тиждень. Нас запрошували на презентації книг, виставки, вечірки. Якось зателефонувала австрійсько-німецька спільнота, запросила на презентацію книги і по каталогу замовила один із чотирьох відомих квартетів Моцарта... Люди розуміються на мистецтві і прагнуть справжньої музики.
Валерія ЧОРНЕЙ
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Новини Дня

02:00
В зернах чи мелена? Яку каву обрати та на що звертати увагу при покупці
01:45
Як позбутися запаху з мийки: прості лайфхаки для ідеальної чистоти на кухні
01:30
Пам’ять впливає на тягу до їжі та може стати причиною ожиріння — нове дослідження
01:00
Душова лійка заблищить від чистоти: найпростіший спосіб її очистити
00:45
Розрізане авокадо збереже смак до тижня: ось, що треба зробити
00:30
Для профілактики діабету і запалення: вісім причин, чому брюссельська капуста корисна
00:15
Ця 5-хвилинна звичка перед сном може допомогти вам швидко заснути
23:40
Гороскоп на 22 січня: Близнюкам - розставити пріоритети, Дівам - приємні новини
23:15
Потрібно посадити ці рослини поруч зі смородиною: врожаю буде в 3 рази більше
22:58
"Україну можна зробити успішною": у Чернівцях пройшла зустріч з військовим, політиком Володимиром Омеляном
22:30
Несподіване продовження фрази «моя хата скраю»: сенс буде зовсім інший
22:09
На чотири знаки Зодіаку чекає фантастична удача наприкінці січня
21:59
У Чернівцях відкрилася виставка "Коломия-Транзит"
21:47
Україна досі не отримала всю виділену в 2024 році допомогу, - Зеленський
21:19
Створили камбек: "Динамо" вибороло нічию у напруженій боротьбі з "Галатасараєм"
21:00
"Жорстко потріпав минулий рік": співачка з Чернівців поскаржилася на проблеми зі здоров'ям
20:53
Знову смертельна ДТП на Буковині: авто збило пішохода
20:40
Завтра Буковину накриє густий туман
20:18
На Буковині встановили майже пів сотню кнопок термінового виклику поліції
20:00
«Азов» – янголи Маріуполя»: у Чернівцях відкрили виставку, присвячену загиблим бійцям - фото та відео
19:40
На Буковині ще один священник УПЦ МП долучився до ПЦУ
19:20
У Чернівцях у маршрутках, які їздять на Рошу, встановили валідатори
19:00
Буковина отримала сучасне медичне обладнання: яким закладам його дали
18:40
У центрі Чернівців досі встановлюють підземні смітники: рух обмежили - фото
18:20
На Київщині група підлітків познущалась над 12-річною дівчинкою
Більше Новин

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

1 218 0

«Піккардійська терція» запрошує на чарівний різдвяний концерт у Чернівцях

З вірою у ЗСУ та різдвяним настроєм! Відома вокальна формація "Піккардійська Терція" вирушає у великий всеукраїнський різдвяно-новорічний благодійний тур, аби разом із шанувальниками

30 лис 2023

політика, влада

економіка

здоров'я

Прес Релізи

культура

спорт