Чернівці C
Молодий буковинець » у номері » культура, шоу-бізнес » Фонограму «Червоної рути» записували вночі

Фонограму «Червоної рути» записували вночі

у номері / культура, шоу-бізнес
3 983
0
Викладач вокалу Чернівецького музичного училища Олена Кузнєцова в дуеті з композитором Володимиром Івасюком, якому завтра виповнилося би 60 років, вперше виконала дві його найпопулярніші пісні – "Червону руту" і "Водограй". Минуло майже 39 років, а жінка досі пам’ятає той день до дрібниць.
"Ми не грали,
ми були закохані"
Із Оленою Кузнєцовою – підтягнутою, стрункою, із короткою юнацькою стрижкою – ми зустрілися на Театральній площі. Саме тут 13 вересня 1970 року в прямому ефірі всесоюзної телепередачі "Камертон доброго настрою" прозвучали шлягери Володимира Івасюка "Червона рута" і "Водограй". Олена Миколаївна показує місце, де вони тоді вдвох стояли, лавку, на якій сиділи.
– Це був суботній день – сонячний і по-літньому теплий, – пригадує Олена Кузнєцова. – На площі зібралися тисячі людей, навіть перекрили рух транспорту на сусідніх вулицях.
Ми з Володею дуже хвилювалися, бо це був прямий ефір. Щоправда, ми не повинні були співати, заздалегідь були записані фонограми і "Червоної рути", і "Водограю". Володю трохи лякало те, що передача відбувалася 13 вересня, казав, добре, що не п’ятниця. А виявилося, що це був його зоряний день.
– На фото видно, що ви з Володимиром Івасюком були дуже скромно одягнуті.
– Спеціальних костюмів для передачі ми не шили. Я одягнула модну коротку шкіряну спідничку світлого кольору і шовкову блузку, взула лакові туфлі. Зачіску собі зробила сама. Володя був у смугастій сорочці. Навіть не знаю, як його допустили в такому вигляді на зйомки. Він вважав, що все повинно бути просто й невимушено. Ми повинні були зіграти закоханих: ходили площею, взявшись за руки, захоплено дивилися одне на одного. Але ми не грали, ми справді були закоханими. Тому все вийшло так природно. Після зйомки пішли святкувати. У сквері біля університету пили шампанське, обливали одне одного, сміялися. Словом, почувалися щасливими.
– Ви могли бути разом...
– Не дуже люблю про це говорити. Володя був великим романтиком і прекрасним кавалером. Любив дарувати квіти. Міг кинути букет через відчинену кватирку. Вранці заходжу у ванну, а там – троянди мого улюбленого бежевого кольору. Якось написав мені дуже ліричного листа-посвяту. Але мій чоловік, на жаль, спалив його, напевно, приревнував. На згадку про наш вдалий дует Володя подарував мені золотий перстень і сказав: "Мені з тобою було так добре співати". Однак ми були різними за темпераментом. Володя – спокійний, сором’язливий, дуже вразливий, а я – енергійна, вибухова. Він лагідно називав мене своїм "емоційним двигунчиком", який його постійно штовхає.
"Я залишилася дівчиною, яка співала з Iвасюком"
– Може, через закоханість Володимир Івасюк обрав вас для свого дебюту?
– Не можу стверджувати. На той час я закінчила хормейстерське відділення музичного училища, заочно навчалася в інституті, півтора року працювала у філармонії в естрадному колективі. Із Володею ми бачилися ще тоді, коли вдвох навчалися в музучилищі: я – на стаціонарі, він – на заочному. А вже ближче познайомилися на одному з концертів у філармонії, де я співала пісню "Балада о красках". Після виступу до мене підійшов Володя, ніжно обійняв за плечі і сказав: "Куця (так він завжди мене називав), ти так заспівала, що в мене аж серце зупинилося. Такого виконання цієї пісні я ще не чув. Хотів би написати щось подібне про маму". Гадаю, під враженням цього твору Володя пізніше написав пісню "Балада про мальви", яку я вважаю вершиною його творчості. Після того концерту ми почали дружити з Володею. Я влаштувалася працювати в музучилище, хоча продовжувала співати в естрадних колективах. Якось під час запису на телестудії до мене підійшов Володя, розповів, що написав дві пісні, які хотів би заспівати дуетом. Сів за фортепіано, зіграв і заспівав "Червону руту" і "Водограй". Мені більше сподобався "Водограй". Там стільки енергії, сонця, юності!
– Кажуть, що фонограми "Червоної рути" і "Водограю" ви записували вночі…
– Так. Вдень телестудія була зайнята, тому довелося записувати пісні вночі. За мною прийшли Володя й режисер Чернівецького телебачення Василь Стріхович. Ми жили тоді в особняку на першому поверсі. І раптом майже опівночі постукали у вікно і голосно пролунало: "Ляля! Ляля!". Батько мій виглянув: "Хлопці, що вам треба, ніч на дворі". Вони зайшли до квартири, почали пояснювати, просити. Мене все-таки відпустили, хоча мама була дуже незадоволена. Працювали до 06.00. Надзвичайно складною для виконання виявилася "Червона рута". Ми записували її безліч разів, я вже аж плакала. "Водограй" виявився легшим. У студії довелося провести ще кілька безсонних ночей. Але це було варте того. Після передачі мені часто казали: "Напевно, ти краща, якщо Івасюк вибрав тебе". Завдяки цій події я залишилася в історії дівчиною, яка вперше співала з Володимиром Івасюком "Червону руту" і "Водограй".
– У вас була можливість стати професійною співачкою…
– Я і була професійною співачкою. Співала в різних естрадних колективах, зокрема "Марічці", була відомою в Чернівцях. Ми повинні були з Володею їхати на всесоюзний фестиваль "Пісня року-71" і співати там "Червону руту". Але у мене була сесія, і я відмовилася. Може, якби поїхала, щось серйозно змінилося би у моєму житті. Адже тоді про "Червону руту" дізнався весь Радянський Союз. А так я всю себе реалізувала на викладацькій роботі в музучилищі. Перейшла туди за сімейними обставинами.
– Коли востаннє зустрічалися з Володимиром Івасюком?
– Це було навесні 1979 року. В мене тоді вже була сім’я: чоловік, донька. Біля переговорного пункту на вулиці Університетській почула, що хтось гукає: "Кузя! Кузя". Оглядаюся – Володя. Ми обійнялися, поцілувалися. Потім зайшли в кафе, поговорили. Ніколи не забуваю день 13 вересня, бо він був щасливим і радісним у моєму житті. І зберігаю в потаємному куточку своєї душі пам’ять про Володю. Намагаюся жодним словом, жодним своїм вчинком не "прилипнути" до його слави. Він просто був у моєму житті, за що я вдячна долі.
Надія БУДНА
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Новини Дня

14:00
Запорізька АЕС відновила живлення після загрози блекауту
13:40
Польські фермери заблокували пункт пропуску на кордоні: деталі
13:20
В Україні в рази можуть збільшити виплати при народженні дитини: опубліковано суми
13:00
Підробив ключ: у Чернівцях судитимуть чоловіка, який вкрав авто
12:40
Спальний район Чернівців залишиться без води: адреси
12:40
У Чернівцях ледь не згорів будинок: яка причина
12:09
На Буковині через сніг та сильний вітер низка сіл залишилася без світла
12:00
У Чернівцях помер багаторічний голова товариства в'язнів гетто та концтаборів
11:40
На Буковині почастішали «замінування»: у чому причина
11:34
Не проґав шанс безкоштовно навчатися у Словаччині! 24 листопада у Чернівцях відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student*
11:20
На Буковині малі школи припинять фінансувати: як надалі навчатимуться діти
11:00
Цей фрукт омолоджує шкіру та перешкоджає утворення каменів в нирках
10:40
В Україну прибула система ППО Nasams від Канади
10:20
Росіяни атакували Запоріжжя: загинув чоловік та поранена дитина
10:00
Сили оборони знищили ще півтори тисячі окупантів та 20 танків — Генштаб
09:40
В Україні стрімко дорожчає ще один базовий продукт
09:20
"Укрзалізниця" попередила про зміни в русі поїздів: що відомо
09:00
В Україні від 1 грудня діятимуть нові правила бронювання від мобілізації: що змінилося
08:40
Генштаб про ситуацію на фронті: за добу відбулося 200 боїв
08:20
Запали свічку пам’яті: Україна вшановує жертв Голодомору
08:00
Як вимикатимуть світло на Буковині 23 листопада: графік
07:45
Снігопади в горах та аварія у Чернівцях: головні новини минулої доби
07:30
Планові знеструмлення: де на Буковині 23 листопада не буде світла
07:00
Погода на Буковині 23 листопада
02:00
Не тільки для походу в магазин: як використовувати пластикові пакети в побуті
Більше Новин
Читають Коментують
З'явився графік вимкнення світла на Буковині на 22 листопада
57 553
П'ятниця стане початком "білої смуги" для чотирьох знаків Зодіаку. Кого обрали карти Таро
50 208
Будуть три черги: як завтра вимикатимуть світло
20 452
Графік знеструмлень та запуск нового потяга "Харків-Чернівці": головні новини минулої доби
10 333
Укрзалізниця запустить новий потяг "Харків — Чернівці"
10 258
Не проґав шанс безкоштовно навчатися у Словаччині! 24 листопада у Чернівцях відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student*
8 971
Планові знеструмлення: де на Буковині 22 листопада не буде світла
8 854
Уже не заслужена: Зеленський позбавив звання співачку з Буковини
8 801
Україна під час ракетного обстрілу Курщини поранила північнокорейського генерала - WSJ
7 907
Заплатили майже 37 мільйонів гривень: інвестор з Києва скуповує приміщення у центрі Чернівців
6 927
Становище України на фронті погіршилось: міністр оборони Британії зробив попередження
6 886
Стало відомо, скільки туристів відвідало Хотинську фортецю у 2024 році
6 679
Дощ та мокрий сніг: яка погода буде на Буковині завтра, 22 листопада
6 633
Не пробачимо ворогу: на Буковині попрощаються із захисником Ігорем Лакустою
6 082
Лікар назвав добавку №1, яку варто приймати, коли старіють
5 987
Навіки у строю: у селі на Буковині відкрили Алею Слави на честь загиблих захисників
1
Повітряна тривога в Чернівецькій області
0
Платіжне шахрайство: важливість двофакторної автентифікації*
0
З'явився графік вимкнення світла на Буковині на 22 листопада
0
Не проґав шанс безкоштовно навчатися у Словаччині! 24 листопада у Чернівцях відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student*
0
Відбій повітряної тривоги на Буковині
0
Погода на Буковині 22 листопада
0
Синоптики попередили про посилення вітру на Буковині впродовж двох днів
0
Планові знеструмлення: де на Буковині 22 листопада не буде світла
0
Лікар назвав добавку №1, яку варто приймати, коли старіють
0
У Чернівцях відбудуться заходи до Дня пам’яті жертв Голодоморів
0
Десантників із Буковини нагородили за героїзм і відвагу
0
Фото Шишкових пагорбів на Буковині - найкраще серед світлин української природи у 2024 році
0
Шість продуктів, які допоможуть залишатися здоровими всю зиму
0
Молодь Чернівців запрошують долучитися до конкурсу відеоробіт "16 днів проти насильства"
0

Свіжий номер

Афіша

1 036 0

«Піккардійська терція» запрошує на чарівний різдвяний концерт у Чернівцях

З вірою у ЗСУ та різдвяним настроєм! Відома вокальна формація "Піккардійська Терція" вирушає у великий всеукраїнський різдвяно-новорічний благодійний тур, аби разом із шанувальниками

30 лис 2023

політика, влада

економіка

здоров'я

Прес Релізи

культура

спорт

Logo

"Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації
грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа.
Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів”


Copyright 2024. Всі права захищені. Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється
при розміщенні посилання (для Інтернет-видань - гіперпосилання) на molbuk.ua. Посилання
(гіперпосилання) обов'язкове в незалежності від повного або часткового використання матеріалів.