RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Викладач вокалу Чернівецького музичного училища Олена Кузнєцова в дуеті з композитором Володимиром Івасюком, якому завтра виповнилося би 60 років, вперше виконала дві його найпопулярніші пісні – "Червону руту" і "Водограй". Минуло майже 39 років, а жінка досі пам’ятає той день до дрібниць.
"Ми не грали,
ми були закохані"
Із Оленою Кузнєцовою – підтягнутою, стрункою, із короткою юнацькою стрижкою – ми зустрілися на Театральній площі. Саме тут 13 вересня 1970 року в прямому ефірі всесоюзної телепередачі "Камертон доброго настрою" прозвучали шлягери Володимира Івасюка "Червона рута" і "Водограй". Олена Миколаївна показує місце, де вони тоді вдвох стояли, лавку, на якій сиділи.
– Це був суботній день – сонячний і по-літньому теплий, – пригадує Олена Кузнєцова. – На площі зібралися тисячі людей, навіть перекрили рух транспорту на сусідніх вулицях.
Ми з Володею дуже хвилювалися, бо це був прямий ефір. Щоправда, ми не повинні були співати, заздалегідь були записані фонограми і "Червоної рути", і "Водограю". Володю трохи лякало те, що передача відбувалася 13 вересня, казав, добре, що не п’ятниця. А виявилося, що це був його зоряний день.
– На фото видно, що ви з Володимиром Івасюком були дуже скромно одягнуті.
– Спеціальних костюмів для передачі ми не шили. Я одягнула модну коротку шкіряну спідничку світлого кольору і шовкову блузку, взула лакові туфлі. Зачіску собі зробила сама. Володя був у смугастій сорочці. Навіть не знаю, як його допустили в такому вигляді на зйомки. Він вважав, що все повинно бути просто й невимушено. Ми повинні були зіграти закоханих: ходили площею, взявшись за руки, захоплено дивилися одне на одного. Але ми не грали, ми справді були закоханими. Тому все вийшло так природно. Після зйомки пішли святкувати. У сквері біля університету пили шампанське, обливали одне одного, сміялися. Словом, почувалися щасливими.
– Ви могли бути разом...
– Не дуже люблю про це говорити. Володя був великим романтиком і прекрасним кавалером. Любив дарувати квіти. Міг кинути букет через відчинену кватирку. Вранці заходжу у ванну, а там – троянди мого улюбленого бежевого кольору. Якось написав мені дуже ліричного листа-посвяту. Але мій чоловік, на жаль, спалив його, напевно, приревнував. На згадку про наш вдалий дует Володя подарував мені золотий перстень і сказав: "Мені з тобою було так добре співати". Однак ми були різними за темпераментом. Володя – спокійний, сором’язливий, дуже вразливий, а я – енергійна, вибухова. Він лагідно називав мене своїм "емоційним двигунчиком", який його постійно штовхає.
"Я залишилася дівчиною, яка співала з Iвасюком"
– Може, через закоханість Володимир Івасюк обрав вас для свого дебюту?
– Не можу стверджувати. На той час я закінчила хормейстерське відділення музичного училища, заочно навчалася в інституті, півтора року працювала у філармонії в естрадному колективі. Із Володею ми бачилися ще тоді, коли вдвох навчалися в музучилищі: я – на стаціонарі, він – на заочному. А вже ближче познайомилися на одному з концертів у філармонії, де я співала пісню "Балада о красках". Після виступу до мене підійшов Володя, ніжно обійняв за плечі і сказав: "Куця (так він завжди мене називав), ти так заспівала, що в мене аж серце зупинилося. Такого виконання цієї пісні я ще не чув. Хотів би написати щось подібне про маму". Гадаю, під враженням цього твору Володя пізніше написав пісню "Балада про мальви", яку я вважаю вершиною його творчості. Після того концерту ми почали дружити з Володею. Я влаштувалася працювати в музучилище, хоча продовжувала співати в естрадних колективах. Якось під час запису на телестудії до мене підійшов Володя, розповів, що написав дві пісні, які хотів би заспівати дуетом. Сів за фортепіано, зіграв і заспівав "Червону руту" і "Водограй". Мені більше сподобався "Водограй". Там стільки енергії, сонця, юності!
– Кажуть, що фонограми "Червоної рути" і "Водограю" ви записували вночі…
– Так. Вдень телестудія була зайнята, тому довелося записувати пісні вночі. За мною прийшли Володя й режисер Чернівецького телебачення Василь Стріхович. Ми жили тоді в особняку на першому поверсі. І раптом майже опівночі постукали у вікно і голосно пролунало: "Ляля! Ляля!". Батько мій виглянув: "Хлопці, що вам треба, ніч на дворі". Вони зайшли до квартири, почали пояснювати, просити. Мене все-таки відпустили, хоча мама була дуже незадоволена. Працювали до 06.00. Надзвичайно складною для виконання виявилася "Червона рута". Ми записували її безліч разів, я вже аж плакала. "Водограй" виявився легшим. У студії довелося провести ще кілька безсонних ночей. Але це було варте того. Після передачі мені часто казали: "Напевно, ти краща, якщо Івасюк вибрав тебе". Завдяки цій події я залишилася в історії дівчиною, яка вперше співала з Володимиром Івасюком "Червону руту" і "Водограй".
– У вас була можливість стати професійною співачкою…
– Я і була професійною співачкою. Співала в різних естрадних колективах, зокрема "Марічці", була відомою в Чернівцях. Ми повинні були з Володею їхати на всесоюзний фестиваль "Пісня року-71" і співати там "Червону руту". Але у мене була сесія, і я відмовилася. Може, якби поїхала, щось серйозно змінилося би у моєму житті. Адже тоді про "Червону руту" дізнався весь Радянський Союз. А так я всю себе реалізувала на викладацькій роботі в музучилищі. Перейшла туди за сімейними обставинами.
– Коли востаннє зустрічалися з Володимиром Івасюком?
– Це було навесні 1979 року. В мене тоді вже була сім’я: чоловік, донька. Біля переговорного пункту на вулиці Університетській почула, що хтось гукає: "Кузя! Кузя". Оглядаюся – Володя. Ми обійнялися, поцілувалися. Потім зайшли в кафе, поговорили. Ніколи не забуваю день 13 вересня, бо він був щасливим і радісним у моєму житті. І зберігаю в потаємному куточку своєї душі пам’ять про Володю. Намагаюся жодним словом, жодним своїм вчинком не "прилипнути" до його слави. Він просто був у моєму житті, за що я вдячна долі.
Надія БУДНА
3-03-2009, 11:58
Коментарів 0 Переглядів 3 997

Теги -
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні



"На Трампа сподіваймося, але люби, Боже, правду"
"Це важка, але необхідна правда, яку важко буде прийняти багатьом", - зазначає Сергій Рудик
«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.