RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » у номері » культура, шоу-бізнес » Просто граєш для людей – і слава Богу!

Етно-фольк-гурт "Очеретяний Кіт" у Чернівцях знають більше, ніж у рідній Вінниці. Зокрема – завдяки численним чернівецьким друзям, серед яких і колишній менеджер Ігор Кравців, що за останні кілька років організував "Котам" зо два десятки концертів на Буковині. Наприкінці минулого року з його легкої руки хлопці знову виступили у Чернівцях, виконавши пісні з нової програми "Ранішні Звуки". Про нові речі, світову кризу та філософію гурту спілкуюся з керманичем формації Романом Крілем.
– Востаннє у Чернівцях ви виступили у дещо обрізаному складі – лише втрьох...
– Не скажу, що я з того дуже тішуся, але головне – як ми передаємо музику слухачеві. Мені здається, що це у нас виходить.
– До речі, на "Драйвомірі" тобі випала нагода почути оберемок найкращих чернівецьких гуртів. Як вони тобі?
– Сподобалися, цікаві були гурти. Дуже класно, що ми завжди збираємося після концерту і в неформальній обстановці, з відчуттям полегшення від того, що все вже позаду, лабаємо до ранку. Це просто супер! Чернівецькі музиканти в цьому плані мені дуже по кайфу.
– До цього уламки "Котів" виступали у нас на "Обнова-фесті". Що з того часу змінилося?
– Мене тоді не було, зламав ногу. Але не переживайте: вона загоїлася і все нормально. Щодо змін. Головна зміна пов’язана з кризою: ми зрозуміли, що не треба чекати особливих гонорарів за всі наші дійства, а треба просто грати музику. Ми вже навчилися створювати певний настрій, тримати аудиторію, і це прекрасно, бо вже не треба шукати спонсора: просто граєш для людей – і слава Богу!
– Як ще світова фінансова криза вплинула на "Очеретяних Котів"?
– Нарешті ми сіли записувати альбом, такий репетиційний варіант. Власне, це пов’язано з тим, що мене звільнили з роботи за скороченням. Я працював на ФМ-радіостанції, але щось вона не могла виживати, і мене скоротили. Щоправда, в ефірі я вже не працював, а викладав усю цю майстерність патякання: вчив ведучих у різних містах. І, коротше кажучи, корпорація сказала мені "до побачення". Я зрадів, тому що нарешті можу займатися лише музикою.
– І як результат? Після "Мандрівки в Косаківку" від 2006 року, здається, нічого не виходило?
– Ми намагалися щось записати, але все було дуже схоже на "Мандрівку". А повторюватися не хочеться, тому що альбоми, принаймні альбоми нашої групи, повинні бути різними. Тепер я просто роздав партії, і ми записали все вдома і скинули на сайт одного відомого інтернет-радіо, де ви можете скачати цей альбом. Мені здається, вийшло цілком непогано.
– Тобто ти підтримуєш "Radiohead" та інші гурти, які виставляють свої альбоми у мережі для вільного завантаження?
– Абсолютно! Немає сенсу боротися за продаж дисків, коли ти знаєш, що все одно знайдеться нахаба або й дуже класний чувак, який виставить це для своїх друзів на "Контакті" чи в "Однокласниках", і скаже: "Скачуйте, хлопці!". Гадаю, що ми можемо жити тільки за рахунок концертів. От ще би побільше було слухачів, які б розуміли, що якість і різноманітність музики залежить від них, від їхнього бажання купити квиток і прийти послухати живий концерт.
– Кожен гурт має свою філософію. Яка вона у "Котів"?
– Основою наших пісень є ідея про те, що світ навколо яскравий та цікавий залежно від нашого вміння це бачити та відчувати. Для цього треба, кажучи сучасним сленгом, мати моральні дешифратори, такі фішки у культурі сприйняття, що можуть модифікувати бачення, переносити акценти уваги на більш важливі, цікаві речі. Джерелом цього є знання, власне філософія та мораль. Мораль у широкому розумінні цього слова – це духовне здоров’я людини. Моя дорога до цього розуміння була довга, з багатьма прикладами, і за це навчання я найбільше вдячний моєму вчителю Анатолію Секретарьову. Можу сказати, що у своїх текстах намагаюся спіймати мить незвичного, дивного чи прекрасного у звичайних речах. Можливо, у контакті з піснею слухач також отримав би частку цього стану, відчув щось особисте і надалі звертав би більше уваги на те, що робить його життя більш яскравим та насиченим – без нарко- та алкостимуляторів.
– Будучи гуртом інтелектуальної музики, з ким із інтелектуалів в Україні товаришуєте?
– У нас дуже хороші стосунки з Олександром Бойченком, хороші – з Юрієм Андруховичем, з Прохаськом, з Жаданом – ми з ним лабали в одній солянці. Тобто у нас хороші стосунки з тими, хто щирий. Тоді не так важко знайти спільну мову.
– Що побажаєш нашим читачам?
– Нехай здійсниться все те, що вам справді потрібне!
Тарас ПІЦ

P.S. Від редакції: Принаймні одна справді потрібна подія в житті Романа Кріля вже відбулася. 5 січня у нього народився син Георгій. Вітаємо!

ДОВІДКА
Назва гурту "Очеретяний Кіт" походить від однойменної тварини, яка вміє плавати і живе в очереті, де є все, що їй треба для існування. Учасники гурту дуже люблять подорожувати, але принципово живуть у рідній Вінниці, де можуть спокійно займатися творчими експериментами. Гурт засновано 1995 року, у нинішньому складі грає з 1998-го. "ОК" – учасник і фіналіст фестивалів "Червона Рута", "Тарас Бульба", "Мазепа – Фест", "Шешори", "Країна Мрій", "Славське", "Великдень у Космачі", "ДрайвомірЪ" тощо. Офіційно випущено 4 різножанрові альбоми: "Бурса" (1998), "Манія" (1999), "Коломийки" (2003) та "Мандрівка в Косаківку" (2006). До кінця 2009 року планується вихід студійного альбому "Ранішні Звуки", чернетковий запис якого наприкінці 2008 року виставлено у мережі для вільного завантаження.
2-02-2009, 15:03
Коментарів 0 Переглядів 2 706

Теги -
Фото ілюстративне

Нині в Чернівецькій області закрили п'ять малокомплектних шкіл

У Чернівцях відбудуться заходи до Дня пам’яті жертв Голодоморів
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Вранці температура повітря становить -1°


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.