Європейські, циганські, індійські, грузинські, мексиканські, турецькі народні танці. А ще усмішки дітей, яскраві костюми, граційні рухи дорослих танцюристів. Таке шоу 17 грудня влаштував ансамбль народного танцю "Буковина", який відсвяткував своє 15-річчя. Розпочалося свято танцем гуцулят. А під час композиції "Циганська сюїта" зал завмер від яскравих костюмів молодих циганок, від їхньої вишуканості та чарівності.
За 15 років ансамбль "Буковина" взяв участь приблизно у 500 концертах. А розпочав він свою кар’єру з того, що танцював польські танці.
– Разом із дружиною, Галиною Григорівною, ми закінчували Люблінський університет. А тому спершу наш ансамбль виконував танці різних регіонів Польщі, – каже керівник ансамблю "Буковина" Микола ПУПЧЕНКО. – Із часом ми почали виконувати не лише польські, але й танці інших народів світу. Сьогодні у колективі займаються діти різних національностей, я вислуховую їхні бажання і так з’являються нові хореографічні композиції.
Кожна дитина – індивідуальність. Так важливо вислухати її, розкрити талант. За 15 років у мене було стільки вихованців! Приємно, що більше сотні танцюристів не покинули свого захоплення танцем і пройшли усю школу хореографії, увесь репертуар.
Стежу за життям своїх вихованців. Сьогодні перші мої учні вже приводять до мене на уроки своїх дітей. Це дуже тішить! Зараз у мене займаються дві групи. Плануємо виступити із румунським та волинським танцями. На жаль, існує така проблема, що у музичних магазинах продають записи сучасної музики, а народну знайти важко!
На завершення свята Микола Григорович з дружиною Галиною Григорівною станцювали полонез. "Цей танець дуже урочистий, чуттєвий. Він передає щирість почуттів", – пояснив свій вибір Микола Пупченко.
Валерія ЧОРНЕЙ
19-12-2008, 12:05
0
4 206