RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Нарешті! Нарешті маємо доказ недаремності наших культуртрегерських зусиль. Бо знаєте, як то буває: пишеш, пропагуєш, агітуєш, просиш читати, слухати й дивитися, а реакції – нуль. Мимоволі засумніваєшся у власній потрібності на цьому світі. Аж раптом – лист. І з листа стає зрозуміло, що його автор – людина небайдужа, що людина ця не просто читає твій додаток, а й переймається опублікованими там матеріалами. Одне слово, ось цей лист – мовою оригіналу, з усіма особливостями орфографії та пунктуації.

Г-н Дзик!
Я, очень недоволен Вашей статьей в газете "МБ" за 31 октября "Адмирал" Вы очень необъективно, очень отрицательно ставитесь к авторам, актерам в этом фильме. Это неправильно. Но, больше всего я возмущен Вашей ненависти, недовольства и зависти к "Великой России" и к Российской Империи.
Да! Фильм неотразил всю правду об этом человеке, к сожелению это так, но наши фильмы, произведения "Огнем и мечем" "1612", "Тарас Бульба" это вообще ужас, дикий кошмар. Так зачем "бочку гнать" на Великую Россию. Она после Вашей статьи меньше не станет. Подумайте об этом. И не надо со мной ссориться.
Директор Астрологического центра "Золотой Телец", Доктор Астрологии, Магистр Оккультных Наук, Ректор Астрологической Академии Виталий Верещагин.

Самі розумієте, залишити такий шедевр епістолярного жанру без відповіді було б виявом відвертої неповаги до Золотого Тільця та всіх його магістрів. Оскільки ж своє завдання наш додаток вбачає в тому, щоб зуміти культурно достукатися до серця кожного читача, спробуємо відповісти мовою, потенційно зрозумілою Доктору Верещагіну. Отже:

Уважаємий г-н Ректор
Оккультних Наук!
Во-первих строках отвєта позвольте доложить, шо автор статьї про фільм "Адмірал" вовсє не гнав бочку на Вєлікую Росію, бо попри всьо вєлічіє і могущество руского язика в ньом нема такого фразєологізма, як гнать бочку. Зато существуют два других: гнать пургу (шо в нашем случає касаєтся ізвєстно кого) і катіть бочку. Но даже с етой точкі зрєнія со всьою рєшитєльностю заявляю, шо г-н Дзик не мав такого намєрєнія, поскольку подобними пєрєвозками во всьом мірє занімаются трансагентства, а не кінообозрєватєлі. Болєє того, г-н Дзик с самого начала предупредив, шо всі крітічєскі цитати в його статьє взяти із рускіх істочніків.
Во-вторих, фільми, которі Ви протівопоставляєте "Адміралу" як ужас і дікій кошмар, возможно, на самом дєлє являются таковимі, тілько шо ні одін із ніх нє являєтся украінскім. К прімєру, не знаю, який конкретно фільм о Тарасє Бульбє Ви просматрювали, но лічно мені ізвєстно о двух: американскім 1962 года випуска з Юлом Брінером і Тоні Кьортісом у главних ролях (рєжисьор Джей Лі Томпсон) і рускім з Міхаїлом Боярскім, премьєра которого запланірувана на будущій год. У свою очєрєдь кіно "Огнем і мечем" зняв по роману польського пісатєля Сєнкєвіча польській же кінєматографіст Єжи Гофман, так шо с поляків і спрашуйте. Або опять же с рускіх, які вообше без нашого участія проізвели на світ столь нєнавістну вам картіну "1612".
В-трєтьїх, уважаємий г-н Доктор Астрологічєского Центра, у блізкородствєнном Вам рускім язикє существуют опрєдєльонні правила. В частості, слово "меч" у творітєльном падєжу єдінствєнного чісла імєє в окончанії під ударєнієм букву "о", то єсть согласно учебніка получаєтся "мечОм". Также обращаю Ваше вніманіє, шо частіца "не-" з глаголами по обикновєнію пішется раздєльно, як вот: не отразил, не понял, не в’єхал і так даліє. Ілі возьмьом Ваше вираженіє "к сожЕлению". Судя по всєму, в Астрологіческій Акадємії прінято щітать, шо оно проісходіт от слова "желе". А ето історіческа ошибка. Як і думать, будто би возмущаться слєдуєт чєго-то, тіпа недовольства і завісті. Отнюдь: возмущаться нада чем-то. Напрімєр, я возмущаюсь тєм, шо Ви употрєбляєте малоросійскоє слово "ставитесь" у вєлікорускім значєнію "относитесь", вслєдствіє чого нєпростітєльно засоряєте язик Черномирдіна і Черновєцкого. Єслі же начінать разговор об іспользуємих Вами знаках прєпінанія і мєстах їх прімєнєнія, то його лучше вобше не начінать.
Поетому, в-четвьортих, общеобразоватєльні школи у нас находятся почті на каждім углу. Достаточно явиться туда і сказать, шо Ви іменно Ректор і Доктор Наук. У школах прєімуществєнно работают душевні люди: не ісключено, шо Вам разрішат записаться сразу в первий клас, мінуя подготовітєльний. А до тєх пор не совєтую пісьменно ссориться зо мною, бо – як бившого учітєля руского язика і прочої словєсності – мене це очень нєрвірує.

В імєнії редакції –
Олександр БОЙЧЕНКО
12-12-2008, 12:00
Коментарів 0 Переглядів 3 189

Теги -
Близько 5-ї години ранку патрульні отримали виклик про ДТП зі зникненням.

Чоловіка шукали майже пів сотні рятувальників

59-річний водій автомобіля "Renault Duster" наїхав на велосипедиста
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні



«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.