RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Кам’янець-Подільська фундаментал-формація "Пропала Грамота" заснована 1998 року. Творчий шлях: 1998 – 1 місце на відбірковому обласному конкурсі "Червона Рута" (м. Хмельницький); 1999 – дипломанти конкурсу "Червона Рута" (м. Дніпропетровськ). Літо 1999 – пісня "Ганка" стає лідером "Гарячої десятки" на Радіо Промінь та входить до кількох збірок, серед яких чернівецька рок-збірка "ДрайвомірЪ", та потрапляє до першої розсилки від ФДР-радіоцентру. Осінь 1999 року – гурт у зміненому складі виборює 1 місце на відбірковому конкурсі акустичної музики "Срібна Підкова" (м. Хмельницький). У травні 2000-го – 1 місце на вже загальноукраїнській "Срібній Підкові" у Львові. 2001 – гурт виборює звання дипломантів всеукраїнського конкурсу "Червона Рута". 2002-2003 – виступи на літературно-мистецьких перфоменсах по Україні. Весна 2003 – участь у прграмах каналу ТЕТ, акція "Тулумбас", що відбулася у Кам’янці-Подільському та Києві. 2004 – участь у фестивалі етнічної музики та ленд-арту "Шешори-2004", виступи на майданчиках помаранчевої революції. 2005 – вихід диску "МИ Є" з піснею "Пропалої грамоти" "Лежиш во гробі". 2006 – широка концертна діяльність, участь у фестивалі "Етноеволюція", вихід дебютного альбому "Цейво". 2006, 2007, 2008 – Шешори. 2008-ий – клубні виступи в Харкові, Донецьку, Києві, Фестиваль "Етноеволюція", акція "Були деньки" у Москві (спільно з "ВВ" та чернівецькими "Гуцул Каліпсо"), фестивалі "Славське", "Підкамінь", виступи у Чернівцях на літературному конкурсі ім. Вадима Коваля та – акустично – у двох місцевих клубах. Вихід нового альбому "Гонор" заплановано на весну 2009 року. Про нього й не тільки – у розмові з Павлом Нечитайлом.

– На думку Олега Скрипки, ви граєте "карпатський ф’южн". Чи вам до вподоби така характеристика стилю?
– Олег має рацію. Якщо підійти до цього теоретично, то у наших піснях є і босанова, і важкі рокові речі, і фольк певною мірою, і ще щось...
– Якою, гадаєш, була б реакція Олекси Довбуша на вашу композицію, названу на його честь?
– Хотілося б тішити себе сподіваннями, що гурт "Пропала грамота" сподобався би Довбушеві. Сама пісня "Довбуш" – це швидкий і "скажений" гуцульський танець, зіграний нестандартно. Якщо ж брати до уваги історичні мірки, то ментальність людей ХVIII ст. дуже відрізнялася від сьогоденної. Тому важко спрогнозувати, чи сподобалася б наша композиція Олексі Довбушу. Але моїй бабусі ця пісня не сподобалася б – це точно!
– Чим ваша етніка різниться від десятків споріднених гуртів? Який ваш "меседж"?
– Ми можемо зламати матрицю – використання уже зіграних кимось рифів і написання на них українських текстів. Мелодії витають у повітрі, і музику можна грати по-різному. Брати на себе якісь "просвітницькі" місії – дуже самонадіяно, тому що це – "Сідай, два!". Якщо говорити про себе, ми прагнемо досконалості, хочемо навчитися професійно творити і грати. Між нами і Західною Європою зараз лежить величезна прірва: у нас хаотично будується шоу-бізнес, а, наприклад, у Польщі все далеко не так.
– Яким прогнозуєш майбутнє української музики?
– Усе піде за польським сценарієм. Ці зміни помітні навіть зараз: цього літа у нас відбулося більше фестивалів, ніж завжди. Збільшується кількість музичних видавництв. Якщо політика нам нічого не зіпсує, то через якихось 10 років якісна музика у нас процвітатиме.
– Назва вашого наступного альбому – "Гонор". Стали гоноровими?
– Саме поняття "гонор", як на мене, відбиває риси подільської ментальності. Первісне значення цього слова дуже позитивне. Існує навіть язичницький бог Гонор – маленький хлопчина із списом та рогом достатку. І навіть англійське слово "honor" означає "честь".
– Привідкрий завісу, які цікавинки будуть на альбомі?
– Від зіркових гостей на кшталт Андрія Середи ми цього разу відмовились. Натомість все одно запрошені музиканти будуть. Передусім це дві ще не розкручені дівчини, одна з яких є вокалісткою столичного тріп-хопового проекту "A.D.M.", а інша співає в академічному хорі. Ми вже їх випробували на власних концертах – результат сподобався. Також задіяні Топор з "TopOrkestra", тромбоніст "Сонцекльошу" Саша Чаркін, Дмитро Соболєв з важкого Кам’янець-Подільського гурту "КЛАНТА". Містики ж на платівці додасть моя покійна вихователька – сестра моєї бабусі, яка вчила колись мене співати – Марія Микитівна. Вона померла восени позаминулого року, але в мене залишились її записи, і вона на альбомі з нами співає.
– Де "Грамота" сподівається ще виступити до кінця року?
– На Миколая вже вдруге за рік збираюся до Чернівців, де сольно виступатиму в рамках фестивалю "ДрайвомірЪ. Акустична версія". Буде заграно багато нових пісень – як тих, що увійдуть до платівки "Гонор", так і ще новіших. Так що незабаром побачимось!
Тарас ПІЦ
12-12-2008, 11:48
Коментарів 0 Переглядів 3 010

Теги -
Близько 5-ї години ранку патрульні отримали виклик про ДТП зі зникненням.

Чоловіка шукали майже пів сотні рятувальників

59-річний водій автомобіля "Renault Duster" наїхав на велосипедиста
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні



«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.