Світлана Глібіщук-Баглай єдина у Чернівцях оздоблює весільні автомобілі в українському стилі, прикрашаючи їх ромашками, маками, волошками, конюшиною. Жінка стверджує, що це стає своєрідною модою у Чернівцях. Наречені дедалі частіше оздоблюють і святкують весілля в народному стилі.
– Останніми роками буковинці під час святкування весілля почали повертатися до українських традицій, – переконливо каже Світлана Франківна. – Коли я відкрила галерею народних виробів і живопису, до мене звернулася одна молода пара з проханням допомогти організувати весілля в українському стилі. Я зробила для нареченої вінок із ромашок, маків та стрічок, прикрасила коровай, оформила машину. Всім – молодятам, батькам, їхнім гостям – це дуже сподобалося. Вони розповіли своїм знайомим. Так у мене з’явилися клієнти.
– Для оздоблення автомобілів використовую штучні квіти, характерні саме для України: ромашки, маки, волошки, конюшину, папороть, – розповідає жінка. – Прикрашаю їх також різнобарвними стрічками. Особливою популярністю користуються голубі,сині та жовті – кольори українського прапора. Чомусь вважають, що жовтий – це колір розлуки, хоча насправді він означає сонце, світло, тепло в домі. Обов’язковий атрибут оздоблення – два лебеді в обрамленні двох перснів, які символізують подружню вірність. До речі, кожна квітка теж щось символізує. Наприклад, папороть – щасливу долю, ромашка – жіночу чистоту, мак – палке кохання, волошка – чистоту стосунків подружжя, пшеничне колосся – багатство. Часто на автомобіль садимо ляльку в українському вбранні. Щоправда, вона досить дорога, тому доводиться брати гроші як заставу. Якщо її не розіб’ють, ми повертаємо замовникові заставу.
– Особливо багато замовлень було у серпні-жовтні – у день доводилося оформляти по десять і більше автомобілів, – продовжує пані Світлана. – Пізніше наречені мені казали, що вони привертали на вулицях увагу всіх перехожих. Вінок для короваю теж плету з квітів (ромашок, маків, волошок) та колосків пшениці. Виходить досить оригінально. Замовляють і букети для нареченої та букетики у петлицю для нареченого. Нещодавно довелося плести вінок із ромашок для чернівчанки, яка виходила заміж за іноземця. Нареченому дуже сподобалося. Часто все весілля роблять в українському стилі. Наречена одягає замість сукні вишиту сорочку та горбатку, замість фати – вінок із стрічками. Гості теж приходять у вишитих сорочках. Деякі молодята навіть просять про це у запрошеннях. Тому в нашому магазині купують вишиванки жінки й чоловіки, навіть для дітей. Хоча трапляється, що молодята – в сучасному вбранні, лише автомобіль оздоблено в українському стилі. Нещодавно одружувався мій син, то я оздобила все в українському стилі, навіть зал. До речі, син теж хоче займатися цією справою, каже, що йому подобається.
Надія БУДНА
Скільки коштує весілля в українському стилі
Оздоблення двох автомобілів – 150 гривень.
Коровай (залежно від розміру) – 60-150 гривень.
Вінок для нареченої з квітів та стрічок – 87-120 гривень.
Жіноча вишита сорочка – від 320 гривень.
Тканий рушник – 60 гривень
Вишитий рушник – від 120 гривень.
Народні весільні прикмети та повір’я
Якщо під час одруження сонячна погода, а потім раптово почав падати дощ – бути молодій родині багатою.
Якщо під час вінчання почалася гроза або буря – бути нещастю.
Весілля у сніжний день – на щасливе життя.
Якщо під час вінчання сильний вітер, життя в молодої пари буде вітряним.
Якщо день морозний – первісток буде міцним і здоровим хлопчиком.
Якщо весілля відбувається 13-го числа, шлюб буде нещасливим, а якщо 3, 5, 7, 9 – навпаки.
Щасливішими вважаються шлюби, укладені після полудня.
Несприятливими днями для укладання шлюбу є середа та п’ятниця.
Одружуватися краще у дощ. Вода, за народним повір’ям, очищує, тому наречені будуть захищені від негативної енергії своїх ворогів.
11-11-2008, 09:41
0
6 129