RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » у номері » культура, шоу-бізнес » У художньому музеї – унікальна колекція левкасу

– Через 450 років ми реанімували світський живопис на дереві і тепер унікальні роботи українців побачать кращі музеї світу, серед яких Лувр та Ермітаж, – зауважив на відкриті виставки “Світ левкасу” чернівецький колекціонер Леонід Ліберман.
112 творів мистецтва, які створили 64 митці з різних регіонів України можна побачити у Чернівецькому художньому музеї. Виставку збирали п’ять років. Автор ідеї – Леонід Ліберман. Підтримував і спонсорував проект Мистецький центр Яна Табачника.
Виставка відзначена премією Міжнародної академії сучасного мистецтва Вищого інституту культури у Римі. Це є надзвичайно престижна премія, адже свого часу членами академії були знані легендарні митці, серед яких Сальвадор Далі. Кожного року туди обирають трьох нових членів академічного сенату. Цього року – це буде один із художників, який представив свої роботи на виставці “Світ левкасу”.
“Велика радість, що наші художники мають свободу творчості”
– На виставці ми бачимо унікальні картини, – розповів “МБ” народний артист України Ян ТАБАЧНИК. – Зібрати всі роботи разом було дуже складно. Адже легко зібрати роботи із дитячих садочків, але ж хто буде на те дивитися. Ми ж зібрали еліту художників України, які насправді заслуговують визнання. Усе готувалося до 600-ліття Чернівців.
Це велике щастя, що наші художники мають свободу творчості і вже немає схем: “Брежнєв у листопаді”, “Ленін у жовтні”, а хтось на полюванні, а хтось на пасіці. Ми всі працюємо від душі. Пригадуєте, як за Радянської влади був словник іноземних мов і там слово “богема” визначалося, як буржуазна частина мистецтва, не наповнена ідеєю. Сьогодні богема – це найбільша ідея у мистецтві і вона об’єднала українців у світ левкасу. Листи із визнанням виставки прийшли із різних країн – Китаю, Бельгії…
– У мене велика ностальгія за містом, – зауважив Ян Табачник. – На виставку я приїхав із своїм 12-літнім сином, в останнє він був у місті, коли йому було два роки. Я показував, у якому прекрасному місті народився його батько. Я розповідав, що це місто будували і чехи, і австрійці, і українці, і євреї, і мадяри… Ми проїхалися містом, я розповів, що мене тут тримає вулиця, на якій я народився, і батьківський будинок, і школа, і могила батьків.
“Презентацію виставки відправили у 39 музеїв світу”
– Ми вибрали тему левкасу, бо вона залишилася непомітною, – каже чернівецький колекціонер Леонід ЛІБЕРМАН. – Сьогодні знайти нове слово у мистецтві майже неможливо. А ця тема виявилася забутою – через 450 років ми реанімували світський живопис на дереві. Особливо приємно, що це зробили українці. Ми відправили презентацію виставки у 39 найбільших музеїв світу, починаючи від Ватикану, Лувра і до Ермітажу. З кожного музею прийшли схвальні відгуки. Окрім того, нам присудили премію Міжнародної академії сучасного мистецтва, членом якої були Сальвадор Далі. Із українських художників оберуть митця, який стане учасниками академії.
Також ми презентували третю частину альбому “Світ левкасу”, де детально описано виставку і це мистецтво. Тираж – 500 примірників, усі видання – іменні. Кожний власник альбому отримає сертифікат, який засвідчує право власності на альбом.
– “Стара” класична у своєму визначенні техніка левкасу дає простір різним новаціям і фантазіям, – пояснила директор художнього музею Інна КІЦУЛ. – Одні майстри позбавляють темперний живопис блиску, горизонтально накладаючи мазки, що надає йому матового відтінку, вишуканості і краси старовинного гобелена. Інших приваблює об’єм і “глибина”, що нагадує ювелірне огранювання каменю, багатошарового і в той же час прозорого. Композиційно і за розміром має різне втілення – від речей невеликих, камерних, інтимних до великоформатних, монументальних, від реалістичних, декоративних до авангардних.
Результатом проекту стало ще і видання художнього альбому в трьох томах.
Валерія Чорней
12-09-2008, 11:05
Коментарів 0 Переглядів 2 935

Теги -
Фото ілюстративне

Нині в Чернівецькій області закрили п'ять малокомплектних шкіл

У Чернівцях відбудуться заходи до Дня пам’яті жертв Голодоморів
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Вранці температура повітря становить -1°


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.