Протягом 2009 року було проведено ревізії 13 міських підприємств, установ та організацій – і в усіх КРУ виявило порушення. Про це повідомила начальник об’єднаного контрольно-ревізійного відділу в місті Чернівці та районах міста Олена Яценко.
Серед виявлених порушень фінансово-бюджетної дисципліни:
на 13 об’єктах виявлено недоотримання (втрати) фінансових ресурсів на загальну суму понад 217 тисяч гривень;
на восьми об’єктах виявлено незаконні, нецільові та недостачі ресурсів на загальну суму майже 1,2 мільйона гривень;
у бюджетних установах виявлено понад один мільйон гривень незаконних витрат;
на трьох об’єктах встановлено нецільові витрати державних коштів на суму більше семи тисяч гривень;
недостач ресурсів виявлено на двох об’єктах на суму 30 тисяч гривень.
Так, ревізією в Чернівецькій дорожньо-експлуатаційній дільниці ДП "Чернівецький облавтодор" встановлено завищення вартості робіт із поточного ремонту та експлуатаційного утримання доріг на суму майже 99 тисяч гривень.
– Всупереч законодавству в облавтодорі були зайво списані матеріальні цінності на 800 гривень, а незаконно виплаченої працівникам заробітної плати та зайво проведених відрахувань до державних цільових фондів було здійснено на загальну суму більше 20 тисяч гривень, – коментує Олена Іванівна. – Також відбулося завищення вартості основних засобів на майже 87 тисяч гривень. Крім того, внаслідок придбання матеріальних цінностей за завищеними цінами у результаті неефективно проведених господарських операцій здійснені зайві витрати в загальній сумі більше одного мільйона гривень.
Порушення з використання коштів субвенції з державного бюджету, виділених на ліквідацію наслідків паводку в липні 2008 року, вчинили управлінні ЖКГ Першотравневої та Садгірської районних рад. Також порушення іншого характеру виявили в управлінні освіти Чернівецької міської ради, в управліннях ЖКГ та управлінні праці та соцзахисту населення Шевченківської райради, управлінні Держкомзему в місті Чернівці, управлінні охорони здоров’я Чернівецької міської ради, у Центрі нарахування та здійснення соціальних виплат, у міськСЕС, міській поліклініці №1 та на підприємстві "Буковиналіссервіс".
– За результатами проведення контрольних заходів надано 13 пропозицій щодо застосування фінансових санкцій, – каже начальник міського відділу КРУ.
– За результатами розгляду пропозицій в одному випадку застосовано призупинення бюджетних асигнувань, у семи випадках застосовано зупинення операцій із бюджетними коштами, в одному випадку зменшено асигнування. До правоохоронних органів протягом минулого року було передано матеріали восьми ревізій. За результатами ревізій семеро осіб, які обіймають керівні посади в місцевих органах влади, на підприємствах, в установах та організаціях, притягнуто до дисциплінарної відповідальності, а 20 осіб – до матеріальної.
Віталій Ротар, начальник управління житлово-комунального господарства Першотравневої райради:
– Не помиляється тільки той, хто не працює. Так, минулого року була здійснена ревізія 52 об’єктів після капітального ремонту. На семи з них виявили порушення. Як правило, це помилки в підрахунках. Наприклад, коли укладали покрівлю, помилилися на п’ять метрів черепиці. Або ж на 11 метрів штукатурки. Усі порушення були усунені підрядниками під час самої перевірки або ж після неї. Кошти повернули в державний бюджет. А особу, яка допустила порушення, було звільнено з посади. Виникло спірне питання з аварійно-відновлюваних робіт житлового будинку на вулиці Білоруській, 32. КРУ вважає, що тут було вчинено порушення на 5,6 тисячі гривень. Проте ми не згідні. КРУ подало до суду. Але Чернівецький окружний суд визнав рішення КРУ неправомірним. Ми переконані, що там порушення не було.
Наталія Пукас, начальник відділу бухобліку та звітності міського управління освіти:
– Тисяча гривень недоотриманих установою коштів – це помилка особи, яка відповідала за нарахування заробітної плати. Помилку під час ревізії усунули. Також порушення стосувалися завищення вартості будівельних робіт. Наразі в управління освіти залишається невідшкодованими 62 тисячі гривень, як вважає КРУ, незаконних витрат бюджетних коштів. Ця сума – плата за комунальні послуги. Саме через ці кошти міське управління судиться із КРУ. Так, ми здійснювали ремонтні роботи в школах наперед – уклали договори без наявності коштів. КРУ вважає це неефективним виконанням господарсько-управлінських функцій. Проте ми не згідні.
Ольга Гнідан,
gnidan@molbuk.cv.ua
22-04-2010, 11:16
0
5 225