Вступу України до Світової Організації Торгівлі чи не найбільше очікували автомобілісти. Адже однією з основних вимог до України з боку цієї організації було зниження ввізного мита на автомобілі. Наслідком цього мало стати зниження цін.
Сьогодні Україна вже є членом СОТ, але питання про мито і ціни залишається відкритим. Головною причиною такої непевної ситуації є Верховна Рада, яка досі не ухвалила відповідний закон. Причина полягає в тому, що в нашому парламенті потужне лобі намагається зберегти пільги для вітчизняного автопрому. Наразі лише ширяться чутки про зниження мита, яке запровадила Держмитслужба власними розпорядженнями.
- Деякі зміни дійсно відбулися, - розповіли у Центрі зв’язків із громадськістю Вадул-Сіретської митниці. – Так, з дня вступу до СОТ, тобто 16 травня, відмінено низку митних зборів. Якщо раніше їх було 13, то нині – лише два. Що стосується власне мита на авто, то воно знижене з 25% до 10% лише для тих юридичних осіб, які займаються зовнішньоекономічною діяльністю. На фізичних осіб наразі дія цього документу не поширюється.
Головною зміною для громадян стало те, що тепер дозволяється ввозити в Україну автомобілі будь-якого віку, тоді як раніше – не старші восьми років. Деякі зміни відбудуться наприкінці червня, але вони стосуватимуться порядку розмитнення, яке відбуватиметься не на пункті перетину кордону, а за місцем проживання громадян.
У чернівецьких автосалонах теж не дають однозначної відповіді. В одному з них повідомили, що досі прайси не змінено, зате наступного тижня запроваджується нова цінова політика.
В іншому автосалоні вже деякий час ціни змінено. Знижка досить значна і сягає 9%. При цьому вона поширюється на всі автомобілі.
- У Чернівцях ніхто самостійно не займається завезенням авто, усі салони є представництвами київських фірм, - розповів комерційний директор одного з автосалонів. – Тому в нашому місті ніхто не формує цінову політику. Наразі ситуація залишається невизначеною. Як мені відомо, після 16 травня ще ніхто в Україну нові партії автомобілів не завозив. Імпортери просто чекають остаточного визначення правил гри. Тому якщо деякі дилери знижують ціни, це є лише акцією для приваблення покупця. Насправді такі акції не мають відношення до вступу до СОТ. Зважаючи на ситуацію у Верховній Раді, швидше за все зміни в порядку розмитнення відбудуться не раніше 1 січня наступного року.
Втім, зниження цін на автомобілі справді відбулося, але воно має ще одну причину. За останні кілька тижнів сталося помітне падіння курсу долара стосовно гривні. Тому дилери, які прив’язують ціни на авто, знизили ціни в гривнях. Лише за рахунок зміни курсу долара, ціни знижено на 4-5%.
Зовсім не зазнали змін ціни на російські ВАЗи. Між Україною і Росією діє нульова ставка мита і найближчим часом її змінювати не будуть.
Ігор Довгань
29-05-2008, 11:51
0
3 382