Олександр ЖОЛУДЬ,
старший аналітик Міжнародного центру перспективних досліджень:
США є найбільшою економікою світу, відповідно, події в цій країні впливають на увесь світ. Зокрема й на Україну з її відкритою економікою. Водночас саме через те, що вони є великою економікою, вони розуміють, які можливі наслідки у разі погіршення ситуації та дефолту в цій країні. Я вважаю, що потрібне рішення невдовзі ухвалять.
Із затримкою бюджет в США ухвалювався 17 разів за всю історію країни. Найбільший розрив сягав майже трьох тижнів. Тому така ситуація не нова, поки що нічого трагічного не відбувається. Треба розуміти, що США – це федеративна влада, місцеві бюджети продовжують збирати податки і виплачувати зобов’язання.
Обмінний курс долара на світових ринках поки що не змінюється. Наразі немає різкого падіння долара щодо інших валют. Це означає, що більшість інвесторів сподіваються, що найближчим часом все закінчиться добре і для США, і для решти світу. На кону дуже великі статки, тому всі сподіваються, що американським політикам вдасться домовитися.
17 жовтня не є критичною датою. Точніше це крайня дата для дискусій.
Ризики на зразок нової хвилі фінансової кризи малоймовірні, але вони є. Якщо бюджетна криза США погіршиться, це може призвести до значно гірших наслідків, ніж криза 2008-2009 років”.
11-10-2013, 16:15
0
1 490