Не з усіх банків кошти повертають

у номері / економіка, бізнес / Коментар
2 731
0
Не з усіх банків кошти повертають

Чимало галасу здійняв новоспечений закон про Фонд гарантування вкладів. Звідусіль чути, що 150 тисяч гарантованих гривень вже не видаватимуть, що ніхто не відшкодує депозити, вкладені в малі (слабкі, менш надійні) банки, що взагалі не віддаватимуть іноземні вклади тощо.

За роз’ясненням ми звернулися до Богдана КОВЧА, начальника управління Національного банку в Чернівецькій області.

– Новий закон, який набуде чинності 21 вересня 2012 року, нічого особливого для вкладників не змінив, – розповів "МБ" Б. Ковч. – Зміни стосуються роботи з неплатоспроможними банками. Зокрема раніше, коли у комерційного банку виникали проблеми, НБУ призначав тимчасову адміністрацію, через суд здійснював його ліквідацію. Тепер через те, що Фонд гарантування вкладів здійснює виплати вкладникам за вкладами банку, який є учасником Фонду, саме Фонд й здійснюватиме процедуру ліквідації проблемного банку.

Що стосується гривневих та валютних депозитів. Національний банк щороку приймає рішення щодо обов’язкових резервів для комерційних банків. Скажімо, гривневі депозити, які залучають комерційні банки, не резервуються – нині встановили нульову ставку на резерв гривневих депозитів. Банкам можна залучати гривень стільки, скільки можливо і не обов’язково їх тримати у резерві. Таким чином ми стимулюємо депозити в гривні.

А валютні депозити комерційні банки резервують від шести до восьми відсотків. Відсоток залежить від терміну депозиту (короткострокові, довгострокові), фізична чи юридична особа його розміщує тощо. Це зробили у зв’язку з тим, що доки не чинний закон кредитування в іноземній валюті, існує заборона на кредитування в іноземній валюті.

– Насправді для вкладника немає значення, що резервують і під які відсотки – йому гарантовано повернуть 150 тисяч гривень незалежно від того, у якій валюті тримав вклад: доларах, євро, рублях тощо, – наголосив керівник обласного управління Нацбанку.

На сьогодні учасниками Фонду є 171 банк та три банки – тимчасові учасники. При чому, банки та філії іноземних банків зобов’язані бути учасниками Фонду гарантування вкладів. Фонд гарантує відшкодування за вкладами саме банків-учасників.

Але за вкладами банків, які є тимчасовими учасниками, Фонд не гарантує виплати.

– Тобто до моменту, доки банк платоспроможний і є учасником Фонду, виплати гарантуються. А коли в комерційного банку виникають проблеми, його переводять до категорії тимчасових учасників Фонду і вкладені депозитні кошти із цього моменту вже не відшкодовують, – зазначив Богдан Ковч. (Ліна НАГІРНЯК)
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
Читають Коментують
Більше не Першотравневий: відзавтра райсуд у Чернівцях називатиметься інакше
Відстрочка від мобілізації більше недоступна: кого система “Оберіг” внесла до «чорного списку»
«Їх викидали і палили»: працівники Чернівецького музею відновили ікони, яким понад сто років
У Чернівцях біля лікарні на тротуар впало дерево - фото
«Пацьорки, цятки, коралики»: у Чернівцях презентували книгу про традиційні бісерні прикраси
Шукають майже два тижні: батьки 13-річної Еріки Руснак просять її повернутися - відео
Вперше за 60 років: у Чернівцях розпочнуть капремонт вулиці Головної за 200 мільйонів гривень
Замість басейну - котлован: територія для Палацу водних видів спорту у Чернівцях стала небезпечною - фото
Звільнилися двоє заступників керівника управління освіти Чернівців: що сталося
Військові оголосили збір на ремонт мобільного храму з Чернівців: як допомогти