Митники почали ретельніше оцінювати товар

у номері / економіка, бізнес / Коментар
3 055
0
Митники почали ретельніше оцінювати товар

Валерій ГУБАРЄВ, т.в.о. начальника Чернівецької обласної митниці коментує скарги приватних підприємців, які вважають що митні ставки за імпортний товар збільшилися.

- Чернівецька обласна митниця здійснює митний контроль за оформленням та правильним оподаткуванням товарів, у тому числі і фізичних осіб, що перетинають митний кордон України.

Оскільки згідно з вимогами митного законодавства тарифні ставки податків залежать від кількості та митної вартості ввезеного товару - митниця здійснює контроль за визначенням цих показників для нарахування та сплати податків у повному обсязі. З кількісними показниками зрозуміло. Але щоб визначити митну вартість товарів, працівники митниці зважають на різні фактори: характеристику товару, торгівельну марку, країну походження товару, матеріал, з якого виготовлений цей товар, його призначення тощо.

Згідно статті 266 Митного кодексу України існує шість методів визначення митної вартості: за ціною угоди щодо товарів, які імпортуються; за ціною угоди щодо ідентичних товарів; за ціною угоди щодо подібних (аналогічних) товарів; на основі віднімання вартості; на основі додавання вартості; резервний метод. Також при визначенні митної вартості товарів посадові особи митниці, беруть до уваги документи, які цю вартість підтверджують. Застосування цих методів регламентовано певними правилами і розглядається у кожному випадку окремо.

Наразі, тарифні ставки податків не підвищилися. Працівники митниці більш ретельно застосовують правила та методи визначення митної вартості товару, який перетинає кордон. Як наслідок, перерахування обов’язкових платежів до державного бюджету збільшилися. Це дає можливість ефективно використовувати державні кошти для виконання економічних та соціальних програм, затверджених урядом та Президентом України.


Довідка митниці:

Згідно вимог Закону України від 13 вересня 2001 р. № 2681-III " Про порядок ввезення (пересилання) в Україну, митного оформлення й оподаткування особистих речей, товарів та транспортних засобів, що ввозяться (пересилаються) громадянами на митну територію України"
при ввезенні громадянами на митну територію України звільняються від оподаткування:
товари, сумарна вартість яких не перевищує 200 євро, а загальна вага не перевищує 50 кг, що ввозяться громадянами у супроводжуваному багажі (за умови усного декларування), пересилаються в несупроводжуваному багажі та надходять на адресу громадян у міжнародних поштових відправленнях.
У разі перевищення митної вартості (200 євро) або ваги (50 кг) митне оформлення здійснюється як єдиного неподільного товару з письмовим декларуванням та оподаткуванням ввізним митом в розмірі 20% від митної вартості такого предмета, ПДВ та у передбачених законодавством України випадках акцизним податком та іншими зборами.

0 коментарів

РЕКЛАМА
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.
Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
ТОП 10
Буковину накриють заморозки: синоптики попереджають про похолодання
7 444
Затримання забудовника-афериста і перехід громад до ПЦУ. Новини Буковини минулої доби
7 100
"Непоправна втрата": не стало головного диригента драмтеатру Чернівців Володимира Шнайдера
6 241
"Не побачив" бронювання лікаря: на Буковині на працівника ТЦК склали протокол через порушення
5 889
"Молимося за мир": до Чернівців завітав предстоятель ПЦУ Епіфаній - фото
5 123
Залишаються ще два старі кіоски: у Чернівцях розібрали радіоринок
4 144
На Буковині розслідують справу щодо працівників ТЦК, які переправляли ухилянтів за кордон
3 330
Що буде на місці будинку в центрі Чернівців, який обвалився два роки тому: у мерії відповіли
3 162
Оборонці «Азовсталі» та ЧАЕС: з ворожого полону повернулись 185 військових
1 920
Казав, що готовий "стріляти в українців": силовики Буковини викрили зрадника
1 904


Logo
“Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” та Foreningen Ukrainian Media Fund Nordic в рамках реалізації проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів” в рамках реалізації
грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа.
Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів”


Copyright 2024. Всі права захищені. Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється
при розміщенні посилання (для Інтернет-видань - гіперпосилання) на molbuk.ua. Посилання
(гіперпосилання) обов'язкове в незалежності від повного або часткового використання матеріалів.