Санітарно-епідеміологічну службу планують скоротити вдвічі. Прем’єр-міністр Микола Азаров вважає, що служба "роздута" і 54 тисячі осіб виконують роботу, яка нікому не потрібна. Він пояснив, що санепідслужбу створили ще за радянських часів для контролювання якості продуктів харчування, але зараз у цих функціях немає необхідності, оскільки держава майже не має стосунку до виготовлення продуктів харчування.
"За якість продукції відповідає виробник, тому функції цієї служби втрачають сенс", – сказав Микола Азаров. Він запропонував закріпити за СЕС тільки функції контролю за епідемічною ситуацією у країні і профілактику епідемій.
Микола Малярчук, голова представництва Держкомпідприємництва у Чернівецькій області:
– Армія працівників, які працюють у системі санітарно-епідеміологічної служби, має бути ліквідована як клас, який заважає працювати бізнесу. У СЕС повинні залишатися функції контролю за якістю продукції, води, рівнем шуму тощо. У Грузії ліквідували СЕС, вона перейшла у підпорядкування Міністерства охорони здоров’я і від цього ніхто не постраждав. І там тепер бізнесу працювати легше, різних дозволів потрібно удесятеро менше.
Санепідемстанція – це структура контролююча. Звісно, функції контролю повинні бути, але не у такій мірі, коли підприємцеві потрібно плазувати, стояти у чергах за довідками. Іноді від рішення того чи іншого відділу СЕС залежить існування бізнесу. У СЕС потрібно забрати дозвільні функції, яких у них нині забагато. Ефекту від них мало, адже отруєння у садочках і школах тривають. Ситуацію не контролювали ні до того, ні під час, ні після цього. А щоби задушити бізнес, у СЕС повноважень достатньо.
17-11-2011, 15:11
0
3 756