Банки закривають пункти обміну валют через можливі санкції з боку Національного банку.
Таку думку висловив заступник голови Асоціації українських банків Олексій Кущ, коментуючи те, що останнім часом в Києві почали зникати "обмінники", повідомляє ТСН.ua .
"Так, дійсно, обмінники почали зникати через нові правила обміну валют. Загальної статистики немає, кожний банк приймає рішення про відкликання угод самостійно, виходячи з економічної доцільності", - сказав експерт.
На думку експерта, банкам стає невигідно утримувати обмінники навіть не через те, що для проведення валюто-обмінних операцій потрібен ксерокс.
Справа ще й в тім, що пункти обміну валют не в змозі проконтролювати обсяг обміну валют, що загрожує банкам санкціями з боку НБУ.
"Зараз потрібно контролювати, аби одній особі не продали більше 150 тисяч гривень у одному банку. Для цього потрібно, щоб усі банківські відділення були підключені до єдиної системи. Аби людина не могла купити в іншому обмінному пункті цього ж банку ще 150 тисяч", - розповів він.
"Якщо банк порушує ці вимоги, НБУ може відкликати ліцензію на здійснення валюто-обмінних операцій, а цього банки бояться", - зазначив експерт.
Звісно, потреба у додатковому устаткуванні, а також необхідність архівувати і зберігати отриману інформацію про клієнта – це також потребує спеціалізованих приміщень, яких, зазвичай, обмінні пункти не мають, зазначає експерт.
На його думку, така ситуація, з одного боку ускладнює життя споживачів банківських послуг, а з іншого – вона сприятиме модернізації обмінних пунктів, якої вони вже давно потребували.
Водночас в прес-службі НБУ вважають, що обмінники закриваються через те, що це не вигідно економічно, тобто утримання "обмінників" не є рентабельним, бо об'єм обмінних операцій скоротився втричі, за даними НБУ.
9-11-2011, 16:12
0
4 098