RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » у номері » економіка, бізнес » Інтерв'ю » Купуючи товар — читайте етикетки

Купуючи товар — читайте етикетки

Інспекція захисту прав споживачів Буковини у 2012 році здійснила 325 перевірок. Їх значно менше, ніж було минулими роками. Але тепер промислові та продуктові товари обстежують ретельніше. Наскільки якісними виявилися перевірені товари, розповів начальник Інспекції захисту прав споживачів в області Віктор ЛАЩАК.

- Які товари перевіряли впродовж року і які недоліки виявляли?

- Серед продуктів, які перевірили, 60 відсотків були забраковані. Наприклад, у банках шпротів рибин було менше, але вагу "доповнювали" завдяки олії чи воді. Виявляли багато згущеного молока із вмістом рослинних пальмових олій (замість жирів молочного походження). У ковбасних виробах виявляли завищений вміст вологості, занижений вміст білків тваринного походження. У молоці були небезпечні бактерії.
М’ясо в магазинах було занадто заморожене. Під час пакування вказували не дату виготовлення, а дату упакування, а це дві великі різниці.


- А який товар виявився найбільш неякісним?

- Я був вражений перевіркою дитячої іграшки - резинової качечки. Качечка, яку маленька дитина може взяти у рот, містила формальдегідів вдвічі більше, ніж це передбачено. А формальдегіди впливають на розвиток онкологічних захворювань. Ці іграшки були завезені з-за межі області. Надіслали інформаційний лист по всій Україні, їхнє виробництво заборонили.

- Які скарги отримуєте від споживачів найчастіше?

– Найбільше порушень ми виявляємо в продовольчій групі, але найбільше скарг від людей – на побутову техніку, комп’ютери, телефони, пластикові вікна та двері. За скаргами щороку здійснюємо понад сто позапланових перевірок. Нині судимося з виробниками пластикових вікон за скаргою споживачів, у яких вікна тріснули через два роки після встановлення. Також відбуваються судові процеси із постачальниками нафтопереробної продукції. Наші перевірки вияивли, що бензин не відповідає жодним нормам. Постачальників оштрафували на мільйон гривень. Звісно, це значна сума, тому постачальники оскаржують рішення. Перший суд Інспекція захисту прав споживачів вже виграла.
Неприємна історія трапилася з однією чернівчанкою. Пенсіонерка, почувши рекламу на радіо, купила за вісім тисяч гривень вітамінні добавки, сподіваючись полікувати суглоби. Препарати доставив кур’єр. Коли жінка побачила, що вони не допомагають, звернулася до фірми ще раз. Їй порадили для цілковитого ефекту купити ще препарати за п’ять тисяч гривень. Коли це не допомогло, звернулася до нас. Почали з’ясовувати, хто виробник, але за юридичною адресою такої фірми не було. А жінка витратила на ті непотрібні препарати 13 тисяч гривень. Вона так перейнялася тим, бо гроші позичила, що навіть погрожувала покінчити життя самогубством. Наш працівник заспокоювала її, допомогла скласти заяву до правоохоронних органів. Можливо, це допоможе.


- Що повинен знати споживачів, аби захищати свої права?

- Купуючи товар, не лінуйтеся читати етикетки. Там зазвичай вказано необхідну інформацію. Щоби відстояти свої права, потрібно мати чек. Інакше довести факт купівлі-продажу складно. На ринках чеки не дають, але якщо споживач вимагає, то покупець зобов’язаний видати документ, який підтверджує факт купівлі-продажу.
Непродовольчий товар можна обміняти впродовж 14 днів. Споживач із цього приводу повинен звернутися до продавця.
Якщо товар має недоліки, споживач звертається до продавця із приводу зменшення ціни, із приводу ремонту товару або компенсації витрат на ремонт. Якщо поломку неможливо усунути, товар можна замінити або повернути гроші впродовж 14 днів.
Якщо продавець відмовляється дотримуватися цих норм, потрібно звертатися до Інспекції захисту прав споживачів: м. Чернівці, вул. Ватутіна, 7, номери телефонів – (0372) 52-72-02, 52-52-68.
(Л.Осадчук)
Редактор: Igor
30-01-2013, 09:59
Коментарів 0 Переглядів 2 581


У Чернівціобленерго оприлюднили графік на завтра


Хоч і загальна кількість відвідувачів зменшилася порівняно з минулим роком, інтерес іноземців зріс.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
Замість саміту миру – варіанти капітуляції. Блог Ярослава Волощука
Ви помітили, що останніми днями на єдиному марафоні поменшало розмов про другий та наступні саміти миру?
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.