Мешканці, які завдяки економії газу впродовж минулого року, відносяться до меншої категорії споживання газу не отримують перерахунки за весь рік. Із серпня газ постачає ПАК "Чернівцігаз" і вони зробили перехунки лише за цей період. А з приводу попереднього терміну радять звертатися до Чернівецької філії ДК "Газ України". Така ситуація зі споживачами газу склалася лише у Чернівецькій області. Чи здійснюватимуть перерахунки і яка ситуація нині з ДК "Газ України", дізнавалися у голови правління Івана Козара.
- Перахунки за газ не здійснили повністю для населення. Чи виправлять цю ситуацію?
- З 30 березня ДК "Газ України" повністю ліквідують. Перерахунки вже не здійснюємо. Невідомо, чи перерахунок для категорії цих споживачів буде здійснюватися правонаступником. По тій причині, що газ, який був спожитий у першій половині 2011 року використовували по відповідній категорії, а потім вийшло так, що передали іншому постачальнику — ПАТ "Чернівцігаз". І ми вже не ліцензіат і не маємо повноважень на перерахунки.
- Є споживачі, які переплатили за газ, кошти не перейшли до "Чернівцігаз". Люди їх втратили?
- Є пряма переплата (люди заплатили за газ наперед — авт.), а є переплата у зв'язку із перерахунком. Пряму переплату ми зараз повертаємо останнім споживачам, яких встигли охопити. Робимо це ще нинішнього тижня, а наступного вже припиняємо. До нас звернулося понад три тисячі людей з приводу прямої переплати, а ми опрацювали приблизно 880. Більше фізично не встигли. Документи всіх інших споживачів передамо у вищестоящі організації і далі вони будуть опрацьовуватися. Ми надіслали людям проміжні листи з повідомленням, що їхня заява зареєстрована і буде передана правонаступнику. Але як складатиметься надалі ситуація не знаю. У нас були переплати і по сотні, і по кілька тисяч гривень. Наприклад, у Сторожинецькому районі була переплата 9 тисяч гривень. Запитали, навіщо стільки платили, чоловік лише відповів: "Якщо буде не мені, тоді внукам". Якби споживачі платити стільки, скільки є на лічильнику, тоді жодних проблем би не виникло.
- Виходить, забудуть і про гроші боржників?
- Є багато людей, з якими через борги працює виконавча служба. Тільки по Чернівцях таких 1300 боржників. Усім боржникам надіслали повідомлення з вимогами про оплату. На тих, хто не оплатить, правонаступник подаватиме до суду.
- Нинішня ситуація для споживачів несправедлива — економили, а нічого не отримали.
- Погоджуються, що ситуація несправедлива. Але ніхто спеціально її не створював. Все було би добре, якби роботу Чернівецької філії "Газ України" перервали наприкінці року, а не у серпні. Але є рішення суду і його потрібно виконувати, позитивне воно чи ні. Але більш несправедливо вчинили із самим підприємством. Нам довелося скороти 450 працівників. Хтось працевлаштувався в "Чернівцігаз", хтось поїхав закордон на заробітки, але більшість людей залишилися без роботи і перебувають на обліку у Центрі зайнятості. 30 березня скорочуємо останніх 28 осіб. Залишається ліквідаційна комісія, яка здає баланс. Можливо, на базі підприємства створять підрозділ, який буде займатися поверненням кредиторсько-дебіторської заборгованості. Але чи буде він і коли саме, невідомо. (Людмила Осадчук)
Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.
22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".
В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.