Місцевий підприємець Григорій Футерман розпочав виробництво “живого квасу” із сировини, яку імпортує зі скандинавських країн. Дволітрову пляшку живого квасу можна придбати у місті за 6,5 гривні.
- Цікаво спробувати щось нове, чого ще не має в Чернівцях, – переконує підприємець.
Для нового виробництва Григорій Футерман орендував приміщення на консервному заводі у селі Кам’яна Сторожинецького району. Нині тут задіяні чотири працівники, а максимальна потужність нового виробництва дві тонни на добу.
- Це пілотна установка, щоби подивитися, які потреби ринку, – каже Григорій Футерман. – На Буковині це четверте виробництво в світі, де квас виготовляється за такою рецептурою та технологією, інші виробники в Ізраїлі і Росії.
Сировину для квасу виробник завозить із Скандинавії, є й ближче, але якість не та.
- Хлібні злаки, цукор, дріжджі – ось усі компоненти справжнього квасу. Це продукт бродіння і тому гази відчуваються, хоча ніхто квас спеціально не газує.
Продукт натурального бродіння не пастеризований, тому не може зберігатися півроку. Щонайбільше квас, який виготовляє Григорій Футерман, зберігається в холодильнику 20 діб. Якщо ж закорковану пляшку залишити в теплі, її може й розірвати.
Щодо окупованості такого бізнесу, Григорій Футерман прогнозів не робить. Лише каже, якщо умовно за місяць зробити 10 тонн на 10 тисяч гривень чи сто тонн на сто тисяч, вартість оренди залишиться тою самою.
До теми
- Якщо на етикетці квасу зазначено “приготовлено з концентрату для безалкогольних напоїв”, це газована вода з запахом квасу.
- Позначка “сильногазований” теж свідчить, що в пляшці не живий квас. Натуральний продукт не газують.
- Рецептура справжнього квасу не потребує ароматизаторів та консервантів.
Марина Карасьова
19-06-2008, 11:42
0
3 831