RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » у номері » економіка, бізнес » На Буковині будують сховища, де фрукти можна зберігати до нового врожаю

На Буковині будують сховища, де фрукти можна зберігати до нового врожаю

Щороку на Буковині висаджують понад 500 гектарів нових садів та ягідних плантацій. Зберігати врожай тривалий час – нині головне завдання виробників садовини. Тому вони закладають сучасні фруктосховища.

Зокрема корпорація "Сварог", яка домінує в садовій галузі Сокирянщини та Хотинщини, торік зібрала 6000 тонн фруктів. Це на 20 відсотків більше, ніж 2010 року. Збільшення врожаю відбулося завдяки виходу молодих садів на оптимальний рівень плодоношення. Нині на Сокирянщині та Хотинщині на базі ТОВ "Буковинський сад" (282 га садів) та ще трьох товариствах з меншими площами є майже 450 гектарів яблуневих, грушевих та сливових садів. Їх посадили та доглядають за ними за європейськими технологіями інтенсивного садівництва, що значно підвищує урожайність з гектара. До 2015 року під садівництво буде задіяно ще майже 800 гектарів сільгоспугідь. Для зберігання вирощеної продукції корпорація використовує сучасні сховища з регульованим газовим середовищем ємністю 1200 та 2500 тонн на Сокирянщині. Та цих сховищ мало.

– Цього року ми плануємо суттєво збільшити потужності зі зберігання плодової продукції. Хочемо ввести в експлуатацію два нові фруктосховища, – розповідає Сергій Гавришев, директор департаменту плодової продукції корпорації. – Це дасть можливість зберігати фрукти до одного року – із збереженням природних якісних показників. Тобто зможемо постачати на ринок свіжі яблука, груші та сливи преміум-сегменту впродовж року.

– Одне з таких фруктосховищ будують на території Романківецької сільської ради, – каже Іван Варчук, начальник управління агропромислового розвитку Сокирянської РДА. – Його виробнича потужність – 10 тисяч тонн. Введення в експлуатацію цього об’єкта відбуватиметься поетапно: щокварталу по 2500 тонн.

Друге фруктосховище планують збудувати на Хотинщині. Як повідомили у тамтешньому райуправлінні агропромислового розвитку, розташовуватиметься воно у Пригородку. Виробнича потужність сховища – півтори тисячі тонн. Наразі на завершенні перебуває проектно-технічна документація.

Якщо великі корпорації мають фінансові можливості для будівництва сучасних великих сховищ, то цього не скажеш про фермерські господарства.

– Вихід із ситуації є – фермерам потрібно кооперуватися й на фінансовій дольовій участі з боку держави будувати великі сховища, а не розпорошувати сили на зведення малих об’єктів, – вважає Анатолій Чорний, голова Асоціації садівників Буковини. – Саме таким чином діє державна підтримка приватних господарів у країнах Євросоюзу. У нас же розраховувати можемо лише на власні сили. (Василь Гринюк)


Коментар:

Василь Сандуляк, заступник начальника управління агропромислового розвитку ОДА:

- У Хотинському районі нині є 17 фруктосховищ, у яких можна зберігати плодову продукцію місткістю від 200 до 2000 тонн. У Новоселицькому районі таких об’єктів чотири (у Рідківцях, Магалі та Припрутті) місткістю від 700 до 1800 тонн – з регульованим газовим середовищем. І лише одне фруктосховище є на Сторожинеччині – у Годилові, яке належить Придністровській дослідній станції садівництва. Тут можна зберігати 700 тонн продукції. Загалом в області є 24 фруктосховища, де можна зберігати понад 24,6 тисячі тонн. Це мізер, якщо врахувати те, що на Буковині річний валовий збір фруктів сягає понад 200 тисяч тонн.
Редактор: Igor
8-02-2012, 16:00
Коментарів 0 Переглядів 3 534

Теги -
У Чернівецькій області переходи громад до ПЦУ відбуваються менш інтенсивно, ніж у сусідніх областях

За попередньою інформацією ДТП з потерпілими.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Вранці температура повітря становить -1°


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.