На сміттєсортувальному заводі біля сміттєзвалища у Чорнівці, який відкриють 22 жовтня, повним ходом відбуваються приготування.
На час візиту кореспондента "МБ" там саме налаштовували апаратуру в операторській кабіні: на великих моніторах подають відеозображення з різних ділянок заводу.
По-святковому щасливо виглядали і кілька працівників, які розповіли, що інші закінчують проходити медкомісію та запросили на відкриття, на якому "буде шампанське".
Відкриття заводу переносилося кілька разів через нестачу коштів, хоча будівництво розпочали ще 2008 року. Відтепер на Чорнівське сміттєвалище потраплятимуть лише ті відходи, які не відсортують. Тож завод зменшить навантаження на єдине міське сміттєзвалище.
Зовні завод довжиною 70 метрів (до речі, третій такий в Україні) схожий на будівлю з фантастичного фільму: срібного кольору, з блискучими транспортерами та барабаном (пристрій, де сміття очищується від землі та глини), і лише специфічний "аромат" із боку Чорнівського сміттєзвалища нагадує про його призначення.
До речі, робота сміттєсортувального заводу внесе серйозні корективи у життя людей, які роками заробляють на життя, перебираючи сміття на звалищі (ходять чутки, що дехто хати побудував із того). Бо матимуть конкурентів. Директор "Еко Баланс Сервіс" Ліна Загородня каже, що "вони там були, є й будуть, що я до них маю? Це не в моїх повноваженнях".
– Сміття подаватимуть спочатку до бункера, звідти – в барабан, де очищуватимуть від глини, згодом – до кабіни сортувальників, де працівники розділятимуть сміття на пет-пляшки, поліетилен, кольоровий та чорний метал, пластмас, ганчір’я та скло, – розповідає директор "Еко Баланс Сервіс" Ліна Загородня. – Звідти транспортером подаватимуть на прес для пакетування. Усього на заводі працюватиме 90-95 працівників у дві зміни – з 06.00 до 00.00. Зарплата – від виробітку. (Юлія Боднарюк)
На честь відкриття сміттєсортувального заводу 22 жовтня, о 19.00 на Соборній площі співатимуть зірки естради: Віктор Павлік та Олександр Павлік, Михайло Грицкан, Ірина Зіньковська, дует Еmotion та група учасників "Майdан’S-2".
На завершення концерту – святковий феєрверк.
Довідка Завод орендуватиме 1,5 гектара землі на вулиці Чорнівській.
120 тисяч тонн сміття він сортуватиме та перероблятиме на рік.
21 тисячу тонн вторсировини видобуватимуть із відходів за рік.
27 мільйонів гривень – вартість будівництва заводу на першому етапі.
Чотири роки – термін, за який повернуться, за попередніми підрахунками, вкладені у будівництво заводу гроші.
На заводі відсортовуватимуть окремо дерево, папір, пластик, тканину, метал і відправлятимуть цю сировину на переробку на відповідні підприємства.
Завод існуватиме на кошти від проданої вторсировини.
Чернівчанам доведеться збирати вдома сміття не в один мішок, а ділити на чотири.
У місті встановлять роздільні контейнери для збирання сміття.
20-10-2011, 11:06
0
3 796