RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

У черзі до… сканера

Днями біля дверей державної реєстрації фізичних осіб-підприємців у тісному коридорі стоять і сидять з десятеро людей з папками у руках. "Ви куди?" – зупинило нас запитання жінки. – "Не відволікайте працівника, бо і так неможливо дочекатися своєї черги".

Ще торік чиновники прозвітували про створення в Україні системи електронної державної реєстрації суб’єктів господарювання. Завдяки ній реєстрація підприємств повинна спроститися, оскільки направляють державному реєстратору пакет реєстраційних документів в електронному вигляді. Також це має зменшити корупцію і спростити порядок отримання інформації з Єдиного державного реєстру. Закон набув чинності на початку липня цього року.

– Ми у черзі від 05.30. Ось склали список, хто за ким заходитиме, – пояснюють ситуацію присутні, які хочуть зареєструватися як фізичні особи. – Тут не захочеш – а будеш сердитися. Нас поклали в жахливі умови. Прийом починається о 10.00, а ми задовго до початку вже тут. Причому вже не перший день.

Показують нам список – записано 44 людей. З них є викреслені, тобто потрапили всередину кабінету впродовж дня лише 12. "Без черги пропускаємо вагітних чи жінок з немовлятами. Трапляється, чекаєш кілька годин, і тут висне комп’ютер. І реєстратор, і вся черга чекають", – наввипередки розповідають всі разом.

– Чотири роки тому я також і відкривав, і закривав справу, але такого не було, – каже майбутній підприємець Олександр. – Тоді все набагато швидше відбувалося.

Про те, що всі документи можна принести в електронному вигляді на флешці, усі присутні вперше почули від кореспондента. "Чому цієї інформації ніде немає? Якби я знав про це, обов’язково скористався б, – зазначив Олександр. – Я комп’ютерами й займаюся".

– Сама ідея – електронна реєстрація підприємств – дуже хороша. Але на сьогодні її реалізувати так, як було заплановано, поки що не реально, – розповідає Олена БОТУСЕВИЧ, заступник начальника відділу державної реєстрації міської ради. – Щоби людина могла самотужки зареєструватися як фізична чи юридична особа, в електронній системі потрібно чітко дотримуватися певних вимог. Передусім мати електронний ключ та електронний підпис, знати, як обслуговується сама система. Людину, яка могла б це здійснити, я ще не бачила. Щоби внести всі документи на флешку, також потрібно дотримуватися певних параметрів: формату, роздільної здатності, глибини кольору тощо. Вся ця інформація є на нашій дошці оголошень.

Пані Олена пояснила, що сканує паперові документи і в режимі он-лайн відправляє їх до Києва в ДП "Інформаційний ресурсний центр". "Сканери в нас не найкращі, тож іноді на одну людину, залежно від комплекту документів, йде година часу. Крім того, нині працюють лише двоє реєстраторів: по одному на фізичних та юридичних осіб. Ще двоє у відпустці. Але відколи запровадили цю систему, не проводили жодного навчання для реєстраторів", – зазначила Олена Ботусевич.

– По роботі я часто сюди приходжу. Настрій у людей тут дуже кепський, – розповіла чернівчанка Аліна, юрист юридичної фірми. – Трапляється, рвуть списки живої черги, щоби швидше зайти до реєстратора. Ці спрощення лише ускладнили всю процедуру.


Коментар

Микола МАЛЯРЧУК, голова представництва Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва в Чернівецькій області:

– На сьогодні система дозволяє лише принести документи у відділ державної реєстрації, які працівники повинні сканувати і Інтернетом передати до Києва. Ще можна принести всі документи, записані на флешці. У такому разі процедура реєстрації легша, бо не потрібно стояти в черзі до сканера. В ідеалі, як було озвучено, щоби вдома зареєструвати підприємство, треба мати не тільки електронний підпис але й електронний ключ-вхід у систему. Такі ключі мають підприємства-юридичні особи, оскільки всі вони звітують через Інтернет. Однак люди, які тільки збираються зареєструватися як підприємці, такого ключа не мають. Й отримати його досить складно. Звісно, та ситуація, яка є нині, це, безумовно, крок уперед. Але говорити про електронну реєстрацію підприємства, сидячи в себе вдома на стільці перед комп’ютером, – дуже рано. Але перевага є очевидна. Навіть із нинішнім дуже недосконалим способом реєстрації підприємства практично унеможливлює рейдерські захоплення підприємств, зареєстрованих в електронній формі.
Редактор: Igor
15-09-2011, 16:51
Коментарів 0 Переглядів 2 318


Рішення ухвалили після нещодавнього скандалу на похороні військового
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні



«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.