RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Будуємо за заробітчанські гроші

Нові мікрорайони багатоповерхівок нині зводять у різних районах Чернівців, однак за темпами зведення нового житла місто відстає навіть від минулорічних показників.

– Зараз у Чернівцях залишилися працювати лише місцеві забудовники, – розповів головний архітектор міста Сергій ГОМОНОВИЧ. – Забудовників з інших регіонів до кризи в місті було багато, а нині практично не залишилося. Причина полягає у низькому попиті на житло та інших факторах. За перше півріччя темпи будівництва житла у Чернівцях знизилися, однак ми розраховуємо, що з вересня буде пожвавлення. Наприкінці року будівництво завжди активізується.

Будівництво триває, за словами головного архітектора, у різних районах міста. Так, "Галактика-3" зводить комплекс у районі готелю "Турист". Компанія "Роднічок" будує мікрорайон на вул. Буковинській на території військового містечка і, можливо, здасть перший блок цієї осені. У Садгорі на вул. Вересневій будує житло фірма "Зірка".

Чернівчан, які купують квартири завдяки зекономленій зарплаті чи заробіткам у бізнесі, стає дедалі менше. За спостереженням Василя МОРОЗА, керівника компанії "Чернівціжитлобуд", 99 відсотків новоселів купують квадратні метри за зароблені за кордоном долари чи євро. Однак і заробітчани економлять як можуть. Через те забудовникам доводиться відмовлятися від просторих помешкань, які зводили раніше.

– Найпопулярніші зараз одно- і двокімнатні квартири, – каже В. Мороз. – На вул. Ентузіастів ми колись будували двокімнатні квартири площею 80-82 кв. метри – тепер зводимо на 55-65 "квадратів". Однокімнатні були на 57 "квадратів", тепер їхня площа становить 36-44 кв. метри. Трикімнатні були навіть понад 100 квадратних метрів, тепер максимум 80. Люди намагаються зекономити, і це позначається на плануванні. Однак навіть такі квартири значно комфортніші, порівняно із забудовую радянського часу, навіть порівняно із "чешками".

Найдешевше однокімнатне житло в новобудові наразі коштує від 22 тисяч доларів. Ціни залежать не лише від площі, а й від району міста і стану, в якому здають квартиру. (Ольга ГНІДАН, Надія МАКУШИНСЬКА)


Думка забудовників

У багатоповерхівці буде… басейн

Василь КАГЛЯНЧУК, директор компанії: "ПМК – 76":

– На вул. Червоноармійській, 160, зводимо будинок на 400 квартир з офісами, магазинами, басейном, паркінгом. На стадії будівництва квадратний метр коштує 6,5 тисячі гривень. Можлива розстрочка до двох років. Ціна готового квадратного метра – від 5,5 до 6,2 тисячі гривень. Вартість квартири зі 100-відсотковою готовністю, куди потрібно тільки занести меблі, – тисяча доларів за квадратний метр.

Новобудову на Червоноармійській здаватимуть в експлуатацію у три етапи. Першу чергу здадуть 2012 року. Із 80 квартир першої черги на 30 квартир вже уклали угоди.


Василь МОРОЗ, генеральний директор компанії "Чернівціжитлобуд":

– Ми не відчули зменшення попиту на житло тому, що маємо свій імідж, люди купують квартири, бо намагаємося втримувати невисоку ціну. Це непросто, адже тільки арматура подорожчала удвічі, цемент – у півтора рази, порівняно з цінами 2009 року. За рік у нас, можливо, вийде інфляція цін на квартири у 4-5 відсотків, тоді як загалом в Україні нове житло подорожчало більш ніж на 20 відсотків. Маємо дуже малу рентабельність і працюємо лише завдяки великим обсягам будівництва. Вважаємо, що ми зможемо втримати нижню планку ціни на рівні 4 тисяч 840 гривень за квадратний метр і на цей рік, і на наступний також.


Володимир ДЕМБІЦЬКИЙ, директор фірми "Будмонтаж -2001":

– Три під’їзди вже здали в експлуатацію. Ще три будуємо. Загалом будинок складатиметься із 10 під’їздів і матиме понад 300 квартир. Вартість квадратного метра на стадії будівництва – 6,3 тисячі гривень. Можлива розстрочка. У готових під’їздах є ще можливість придбати дворівневі квартири на дев’ятому поверсі із терасою. Вартість квадратного метра там становить 4,5 тисячі гривень. "Чорновий варіант" за такою ціною – це стяжка, поштукатурені стіни, вікна, двері, сантехніка, опалення, бойлер, лічильники на воду та світло.


Юрій СКОВРОНСЬКИЙ, директор ТОВ "Західна автомобільна компанія":

– Середня вартість квадратного метра – 860 доларів. У вартість входять стяжка, штукатурка, вікна, двері, опалення, розводка, ТБ. А оздоблення квартири – залежно від можливостей клієнта. Ми будуємо елітне житло, що, звичайно, позначається на ціні. Наші клієнти це люди з високими доходами. Першу чергу вже викупили на 70-80 відсотків, другу чергу – на 40 відсотків.


Юрій РИБАК, директор ТОВ "Проектно-будівельна фірма "РІКА":

– Перейшли до третьої черги будівництва. Спочатку здамо в експлуатацію 32 квартири. Четверта черга передбачає зведення 64 квартир. Вартість квадратного метра на стадії будівництва – 5,4 тисячі гривень. Від початку серпня вже продали чотири квартири.
Редактор: Igor
12-08-2011, 17:22
Коментарів 0 Переглядів 6 403

Теги -

59-річний водій автомобіля "Renault Duster" наїхав на велосипедиста

Зіткнувся "Lexus" з мікроавтобусом "Ford"

Командир наголосив захисникам, що пишається їхніми потужними результатами на полі бою
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні



«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.