RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » у номері » економіка, бізнес » Спрощенців не «труситимуть» до осені

Верховна Рада внесла зміни до Податкового кодексу, які стосуються підприємців-спрощенців. Також запроваджено мораторій на перевірки частини підприємців.

Ми з’ясовували, як це вплине на роботу малих і середніх бізнесменів.

"Одинадцять років працюю не на себе, а на інших"

Буковинка Ганна Томко має 53 роки стажу. 1992 року вона вийшла на пенсію, але продовжила працювати. Останні 11 років вона – підприємець на ринку.

– Уже одинадцять років працюю не на себе, а на інших, бо хоч на пенсії, сплачую як платник фіксованого податку частину коштів до Пенсійного фонду, – стверджує жінка. – За останні шість місяців минулого року сплачувала відрахування до фонду у розмірі не менше 33 відсотків мінімальної зарплати. А із січня 2011-го – єдиний соціальний внесок.

Ганна Томко задоволена внесенням змін до Податкового кодексу, бо відтепер жінка має право сплачувати єдиний соціальний внесок добровільно. Закон звільняє від обов’язкової сплати цього внеску інвалідів та пенсіонерів, які працюють на спрощеній та загальній системі оподаткування і не використовують працю найманих працівників.

– На пенсію я вже давно заробила, – каже підприємець. – Хоча сплачувала відрахування до Пенсійного фонду, розмір пенсії мені не збільшили. Наповнювати держбюджет має молодь. Але для цього потрібно створювати нові робочі місця.

Голова правління міського Центру захисту приватних підприємців і підприємств малого бізнесу Ігор КУХАРЧУК зміни до Податкового кодексу загалом схвалює. Але зауважує: зміни до розділу 14 Податкового кодексу, що стосувалися підприємців-"спрощенців", нардепи ще не розглядали.

– Депутати пішли у відпустку, – зауважує Ігор Кухарчук. – Тому відклали поправки, яких внесли приблизно 600, до вересня. Водночас приємно, що Рада запровадила мораторій на проведення фактичних перевірок підприємців, які перебувають на спрощеній системі оподаткування і не зареєстровані платниками ПДВ, та юридичних осіб-платників єдиного податку за ставкою 10 відсотків. З 29 тисяч фізичних осіб, які зареєстровані у Чернівцях, приблизно 5800 працюють за спрощеною системою оподаткування (сплачують єдиний чи фіксований податок). Решті не варто "розслаблятися". На підприємців, які працюють за загальною системою оподаткування (а серед них багато колишніх "спрощенців"), чекають фактичні перевірки з боку контролерів.

"Як ходили без попередження, так і будуть ходити"


Ми поцікавилися думкою щодо змін до Податкового кодексу підприємців-платників фіксованого та єдиного податків, які працюють на Калинівському ринку. Підприємець Лариса, не вірить, що ці зміни покращать життя.

– У податкове законодавство зміни вносять дуже часто, – стверджує жінка. – Але складається таке враження, що законодавці самі не розуміють, для чого вони це роблять: "ліва рука не знає, що робить права". При затвердженні нових нормативних актів не дослухаються до підприємців, не враховують наслідки. Я – платник єдиного податку. Часто стикаюся з тим, що вкотре змінюють розрахунковий рахунок. А за його невчасну сплату (затримку на день-два) світять штрафні санкції (від 10 відсотків суми боргу до арешту всього майна). Неповагою до нас є й те, що отримати патент можна тільки в прийомний час прийомного дня. Тоді у податковій треба вистояти величезну чергу.

– Як податківці приходили без попередження, так і надалі будуть приходити, – ділиться думкою підприємець Людмила. – Про їхній візит дізнаємося того дня, коли вони з’являються на ринку. Хоч за законом про здійснення планової перевірки мають попереджати за 10 днів. Під час перевірки показують тільки службові посвідчення. Я не боюся, бо вчасно сплачую за патент, єдиний соціальний внесок до Пенсійного фонду. Хоч образливо, що усіх прирівняли під одну мірку, не врахували доходи й витрати кожного підприємця. Це неправильно. Адже є ті, які утримують багато контейнерів, продають ювелірні вироби, хутро. Вони мають значно більший дохід, аніж підприємці, які орендують контейнер чи торгують на торговельній лавці. І при цьому сплачують такий самий фіксований податок та єдиний соціальний внесок. А підприємцям, які не мають можливості сплатити ці кошти, доводиться працювати у тіні, переховуватися.

Підприємець Галина Миколаївна, яка торгує по сусідству, скаржиться, що якщо зміни у і нададуть підприємцям якісь переваги, то вони про них не дізнаються.

– Ніхто не здійснює роз’яснювальної роботи з податкового законодавства, – скаржиться жінка. – Ми не знаємо про свої права. Часом вичитуємо потрібну для себе інформацію у пресі, але ж роз’яснювальною роботою має займатися податкова. Розумію, що їм це невигідно. Значно краще прийти на ринок, показати посвідчення і вимагати дотримання вимог, про які ми ні слухом, ні духом. Можливість надати інформацію у податківців є, адже ми щоразу здаємо звіти, оформляємо свідоцтва платника податків.

– Підприємці – юридично безграмотні перед контролюючими органами, – підсумовує Ігор Кухарчук. – Раджу їм займатися самоосвітою, вивчити податкове законодавство, закони, які захищають їхні права.

На сайті податкової про припинення перевірок – жодного слова

Начальник відділу масово-роз’яснювальної роботи та звернень громадян Державної податкової адміністрації в області Наталія ЗАЛУЦЬКА з приводу внесення змін до Податкового кодексу зауважила: "Текст закону не оприлюднений, тому не можу порівнювати його з чинним податковим законодавством".

На сайті ДПА в області у рубриці "Податковий кодекс України" є повідомлення про зміни до кодексу і частково подано його зміст.

Однак про тимчасове припинення фактичних перевірок підприємців, які перебувають на спрощеній системі оподаткування і не зареєстровані платниками ПДВ, та юридичних осіб-платників єдиного податку за ставкою 10 відсотків, на сайті немає жодного слова.


Податківці зобов’язані пред’явити:

- направлення на проведення перевірки;

- копію наказу про проведення перевірки;

- службові посвідчення осіб, які зазначені в направленні.

У направленні має бути вказано:

- дата видачі;

- найменування органу державної податкової служби;

- реквізити наказу про проведення відповідної перевірки;

- найменування та реквізити суб’єкта (об’єкта) перевірки;

- мета, вид (планова чи позапланова);

- підстави, дата початку та тривалість перевірки;

- посада та прізвище посадової особи, яка буде здійснювати перевірку.

Направлення дійсне тільки за наявності підпису керівника органу державної податкової служби або його заступника та печатки.

Увага!
Непред’явлення чи ненадіслання документів на перевірку, або ж пред’явлення документів, оформлених із порушенням вимог, є підставою для недопущення податківців до проведення документальної виїзної або фактичної перевірки.

Де отримати консультацію
Безкоштовну юридичну консультацію підприємці можуть отримати на безкоштовній гарячій лінії за номером телефону 58-53-14.


Олеся ДЛУЖАНСЬКА
Редактор: Igor
16-07-2011, 12:57
Коментарів 0 Переглядів 2 354

Теги -
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.