RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » у номері » економіка, бізнес » Через рік місто може отримати своє молоко

Є інвестор, який готовий вкласти кошти у будівництво молокозаводу у Садгорі. Про це заявив 18 березня голова ОДА Михайло Папієв. Міська рада 13 квітня ухвалила рішення про вилучення 20 гектарів землі на вулиці Каштановій, 112, у Чернівецької державної сільськогосподарської станції Української академії аграрних наук. Земельну ділянку зарахували до земель запасу міста. Право оренди земельної ділянки на 30 років продадуть з аукціону у серпні. Губернатор заявляє, що будуватимуть молокозавод, а у департаменті містобудівного комплексу міськради кажуть: буде не завод, а молочна ферма, адже цільове призначення 20 га – сільськогосподарське, а не промислове. То що планують побудувати: завод чи ферму, з’ясовувала кореспондент "МБ".

Нині на фермі академії – лише сотня корів

Урочище площею 20 гектарів знаходиться на виїзді із Садгори у напрямку села Шубранець. Коли кореспонденти "МБ" навідалися туди, робітник саме доглядав за худобою. На території академії аграрних наук залишилися старі ангари ферми. Із семи працює один. Там утримують сто голів великої рогатої худоби для м’яса.

– Наша ферма залишається. З неї плануємо зробити зразково-показову для навчання фахівців академії, – говорить директор Буковинського інституту агропромислового виробництва Української академії аграрних наук Григорій ДРОНИК. – На нашій землі інвестор добудує адміністративну будівлю, облаштує невеличкий готель на фермі. Ділянку без будівель віддадуть під молочно-тваринницький комплекс, який буде співпрацювати з нашими фермами. Використовуватимуть спільні потужності – силосні ями, водопостачання та електропостачання.

За словами директора інституту, молочний комплекс мають побудувати до нового року. Зведуть до семи будівель, де будуть цехи з виробництва молока, родівка, утримання молодняку й кормоцех. Завезуть 2,5 тисячі поголів’я великої рогатої худоби з Голландії та Австрії. Голландську породу використовуватимуть для виробництва питного молока, а австрійську – для виготовлення масла, сметани та твердих сирів. Переговори з інвестором – чернівецьким приватним підприємством "Елітмолпродукт", яке входить до групи київського ТОВ "Аполло", – інститут веде ще з осені минулого року.

– Зібране молоко з ферми постачатимуть на молокозавод, який уже працює на вулиці Коломийській, 4А, – каже Григорій Дроник. – Якщо ж здійснюватимуть переробку молока на вулиці Каштановій, 112, треба буде змінювати цільове призначення 20 гектарів землі. Адже з будівництвом комплексу земля використовуватиметься не як сільськогосподарська, а для промислового виробництва.

На ділянку претендує фірма, яка переробляє молоко


Молокозавод на вулиці Коломийській, 4А, виявився департаментом виробництва молочних продуктів – твердих сирів, масла та сметани – фірми "Аполло". За зміну тут переробляють до 10-12 тонн молока за проектної потужності 50 тонн. Підприємство виготовляє молочну продукцію під торговою маркою "Молочна гора". Зокрема масло, сири "Російський" та "Голландський". Сировину підприємство закуповує у селян Сторожинецького району
– Стабільно виробництво працює останні півтора року. Влітку переробляємо більше, ніж 10 тонн молока, хоча понад 30 тонн ще не було, – каже заступник директора фірми "Аполло" Ігор БОДНАР. – Якість молока, яке купуємо у селян, не завжди дозволяє витримати технологію виробництва молочної продукції. Тому хочемо будувати власну ферму, яка постачала би нам сировину.

Розміщення ферми інвестор обирав якнайближче до переробного підприємства. Інший фактор, який вплинув на вибір, – кормами забезпечуватиме академія аграрних наук.

– Якщо аукціон відбудеться у серпні 2011 року, перші будівельні роботи розпочнуться наприкінці року. Ферма запрацює у другій половині 2012 року. Тож тільки через рік ми матимемо перше молоко з побудованого комплексу, – говорить Ігор Боднар.

Те, що на право оренди земельної ділянки на Каштановій, 112, можуть претендувати інші інвестори, бізнесменів не лякає. Кажуть, що намагатимуться запропонувати міській раді такі умови, які будуть найбільш вигідні.

– Ми поборемося за право оренди землі, – каже Ігор Боднар. – Ми демонструємо реальні наміри. Може виявитися, що з’явиться претендент, який запропонує більшу оренду, але не матиме виробничих потужностей. Тому ми намагатимемося не втратити шанс забезпечити Чернівці молоком.
Ольга ГНІДАН

Довідка
Хто інвестор
ТОВ "Аполло" зареєстровано у місті Київ. Товариство використовує потужності чернівецького підприємства "Елітмолпродукт", яке орендує земельну ділянку на вулиці Коломийській, 4А. "Аполло" – основне підприємство українського холдингу "Корпорація "Тальський і Ко". Генеральний директор ТОВ "Аполло" – уродженець Хотинського району Ростислав Тальський.
Загальна вартість спорудження молочно-тваринницького комплексу (ферми) на вулиці Каштановій, 112, – 20 мільйонів євро.
30-04-2011, 10:01
Коментарів 0 Переглядів 4 768

Теги -
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.