Нещодавно у Заставні зареєстрували товариство з обмеженою відповідальністю "Сонячний струм Тітєн – Україна" з прямими іноземними інвестиціями. Воно запроваджуватиме у нас сучасні системи отримання сонячної енергії. Про це говоримо з кандидатом економічних наук, консультантом цієї фірми з економічних та організаційних питань Іваном БУРДЕЙНИМ.
– Більша частина статутного фонду, а саме 82 відсотки, належить двом громадянам Німеччини – Маріо Груневальду та Томасу Тітєну, – каже Іван Миколайович. – Товариство займатиметься будівництвом модулів, які використовуватимуть сонячне світло для вироблення електроенергії. Тобто йдеться про сонячні батареї, які можна встановлювати на житлових будинках та об’єктах господарського та соціально-культурного призначення. Крім цього, планують будівництво наземних електростанцій із використанням сонячної енергії. Енергію продаватимуть.
– Чи визначено вже, де встановлять ці модулі?– Так. Є рішення Заставнівської райради про надання в оренду даху райлікарні загальною площею 250 квадратних метрів. Обладнати його сонячними батареями повинні до кінця цього півріччя. Вже завезено перші три комплекти модулів: це спеціальні пластини розміром 158х80 сантимерів. Енергопотужність однієї такої пластини становить 195 ват. Наприклад, на житловий будинок для опалення і освітлення потрібно 5 кВт. Встановлення відповідного модуля обійдеться приблизно в 13 тисяч євро з гарантійним терміном 25 років. Нині за місяць лише за газ треба сплатити до 900 гривень. Електричне опалення дешевше, в середньому виходить 400 гривень на місяць. Тобто справа вигідна, до того ж, йдеться про екологічно чисту енергію. Крім того, фірма вивчає і вітрові потоки біля райцентру, бо маємо намір встановлювати і вітряки. Для їхнього будівництва потрібна 300-гектарна земельна ділянка, на якій протягом року сільгоспроботи не здійснюватимуть. Після того, як вітряки стануть до ладу, землю можна продовжувати обробляти. В Україні наразі функціонує подібна фірма у Криму, ще дві, крім нашої, створили в Одесі та на Вінниччині. Німецькі бізнесмени мають намір інвестувати в цю справу декілька мільйонів євро.
– Де можна побачити зразки цих модулів?– Через тиждень-два зразки сонячних батарей, фрагменти дахів із пластинами експонуватимуть у приміщенні на вулиці Рівненській, 5, у Чернівцях.
Василь ГРИНЮК
4-03-2011, 15:32
0
2 566