Тиждень перебувала делегація наших аграрників у Німеччині. Вони відвідали всесвітню виставку "Фрут логістика" та взяли участь у конференції "Український ринок фруктів та овочів – поточна ситуація та перспективи розвитку".
– Цю поїздку організували Східний комітет німецької економіки разом із Німецьким товариством з міжнародного співробітництва, – розповідає Максим Бурбак, голова громадської організації "Перший аграрний кластер" та голова постійної комісії з питань агропромислового комплексу облради. – Вперше на цій виставці був і український стенд. Тут представляли продукцію четверо наших товаровиробників. Побували і на гуртовому сільгоспринку в Берліні, який займає площу 8,5 гектара. Цікаво, що тут контроль за вмістом хімікатів у продукції покладено на виробників і продавців. Але це не означає, що на ринку немає відповідної лабораторії. У Галле відвідали 140 гектарів садів, де вирощують яблука, вишні, абрикоси та виноград за інтенсивною технологією. Бачили і переробку фруктів, їхнє зберігання. Іноземні компанії зацікавлені у співробітництві з нами. Скажімо, вони готові допомогти буковинським садівникам у переробці фруктів, овочів, ягід. А ось провідний менеджер відділу закупівлі продовольчої групи товарів міжнародної компанії "Метро" Дідьє Жоньє дав "добро" на підготовку спільного проекту разом із нашим кластером. Йдеться про те, що спеціалісти цієї фірми навчатимуть наших товаровиробників стандартизації, якості та упакування продукції, порядку формування гуртових партій та оплати за продукцію. Тобто фірма купуватиме фрукти та овочі у буковинських товаровиробників через кооперативи чи інші заготівельні структури. Оплата – протягом тижня. Також варто запозичити й іспанський варіант, коли в одному корпусі розташовуються сховище для зберігання продукції, пакувальний цех, переробний завод некондиційної продукції. Причому це цілком реальне для нас завдання. Іноземці ще висловили бажання купувати у нас різні ягоди, горіхи, сливи і яблука, навіть з облаштуванням переробних підприємств.
Михайло Бабій, керівник садівничої корпорації "Дністер":
– Закордонні аграрії були вражені тим, що в Україні є регіон, який має таку потужну сировинну базу. Адже щороку на Буковині закладають до тисячі нових садів, вирощують майже два мільйони саджанців плодових і ягідних культур. Але нам бракує сучасних сховищ та переробки. Й іноземці готові нам у цьому допомогти. (В. Гринюк)
17-02-2011, 11:46
0
1 351