RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » у номері » економіка, бізнес » Податкова перевірятиме без попередження

Відтепер несподіваних візитів податківців побільшає. Податковий кодекс ввів поняття контрольних (фактичних) перевірок діяльності платника податків за місцем діяльності підприємства без попередження.

Що перевіряють?

Згідно з роз’ясненнями Державної податкової служби, такі перевірки здійснюють щодо:

 дотримання порядку здійснення платниками податків розрахункових операцій, ведення касових операцій;
 наявності ліцензій, патентів, свідоцтв;
 виробництва та обігу підакцизних товарів;
 дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин із працівниками (найманими особами).

Контрольну перевірку можуть здійснювати на підставі рішення керівника органу податкової служби, оформленого наказом, копію якого вручають платнику податків або його уповноваженому представникові під розписку до початку проведення такої перевірки.

Коли перевіряють?

Перевірку ДПСУ можуть здійснювати:

 за результатами перевірок інших платників податків;
 у разі отримання інформації від державних органів або органів місцевого самоврядування, яка свідчить про можливі порушення платником податків законодавства, контроль за яким покладено на ДПС;
 у разі письмового звернення покупця (споживача) про порушення платником податків порядку проведення розрахункових операцій, касових операцій, патентування або ліцензування;
 у разі неподання суб’єктом господарювання в установлений законом строк обов’язкової звітності про використання РРО, розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій, подання їх із нульовими показниками;
 у разі отримання інформації про порушення вимог законодавства щодо виробництва та обігу підакцизних товарів;
 у разі отримання інформації про використання праці найманих осіб без належного оформлення трудових відносин та виплати зарплати "в конвертах", а також здійснення підприємцем діяльності без держреєстрації.

Хто перевіряє?

Фактичну перевірку здійснюють двоє і більше посадових осіб органу ДПСУ у присутності посадових осіб суб’єкта господарювання або його представника та/або особи, яка фактично здійснює розрахункові операції.

Тривалість фактичних перевірок не повинна перевищувати 10 діб. Продовжують термін перевірки за рішенням керівника органу ДПСУ не більше, ніж на п’ять діб.

Перед початком фактичної перевірки з питань дотримання порядку здійснення розрахункових операцій і ведення касових операцій посадові особи органів ДПСУ можуть зробити контрольну закупівлю. При цьому товари, отримані під час такої закупівлі, підлягають поверненню платнику податків у непошкодженому вигляді.

Поради адвоката

Iрина МАЛИШЕВА,
начальник юрвідділу облспоживспілки, адвокат:

– Багато моментів щодо фактичних перевірок залишаються ще нез’ясованими, тому слід чекати роз’яснень ДПС. А підприємцям важливо запам’ятати:

 Допускати до перевірки податківців потрібно лише після пред’явлення ними усіх передбачених документів (з мокрою печаткою) та підпису в журналі реєстрації перевірок.
 Таку перевірку можуть здійснювати тільки щодо обставин, визначених Податковим кодексом.
 Фактичну перевірку проводять тільки один раз на 12 місяців. Але немає роз’яснень, чи йдеться про перевірку одних і тих самих обставин. Незрозуміло, чи можливо після перевірки з питань нелегальної зайнятості провести через місяць ще одну фактичну перевірку – щодо РРО.
 Згідно з Податковим кодексом, до початку перевірки податківці мають право зробити контрольну закупівлю. Це означає, що одразу після контрольної закупівлі інспектори мали би пред’явити документи на перевірку, а не лише йти за документами. Якщо документів немає – до перевірки можна не допускати. 
13-01-2011, 10:33
Коментарів 0 Переглядів 1 993

Теги -

Дівчина вчора, 23 листопада, пішла з дому та досі не повернулася
Врятував десятки побратимів: буковинець під обстрілами вивозив товаришів із передової


Андрій Дробко служить водієм батальйону буковинської тероборони
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.