Ринковий збір скасують із першого січня. Ми з’ясували, як це вплине на торговців та ринки.
Марія ДРОНЮК із Хотинського району, щоби потрапити на ринок, прокидається о 04.00. Дорога до обласного центру обходиться у вісім гривень. Щоби виставити на прилавок моркву, в’язку часнику та дві пляшки молока, жінка сплачує 5-8 гривень за місце на ринку. За день вторговує від 20 до 50 гривень. Іноді навіть у збитку залишається.
Від скасування ринкового збору сільгоспвиробники мають виграти. Наприклад, якщо селянин сплачує 5 гривень за право поторгувати один день, то ринковий збір із зазначеної суми становить 1 грн 17 коп.
На ринках скасування збору навряд чи позначиться, бо ринковий збір надходив до бюджету міського. А ось міський бюджет, як стверджує начальник відділу ринків та туризму управління споживчого ринку міськради Олексій ХОМІЦЬКИЙ, втратить від цього 26 мільйонів гривень.
Серед торговців на ринку ширяться чутки, що наступного року їх змушуватимуть платити більше або просто виганятимуть із базарів. Адміністрації ринків цей факт заперечують і про підвищення платні за послуги ринку наразі не говорять.
– Сільгоспвиробника ніхто нікуди не виганяє, – розповідає директор ринку "Центральний" Василь КАВУЛЯ. – Наступного року ми, навпаки, плануємо добудувати другий поверх, куди переміститься частина підприємців знизу. Тоді для виробників сільгосппродукції власного виробництва з’являться додатково ще приблизно сто місць. Такі виробники нам вигідні, адже зараз такий час, що покупці намагаються економити, тому йдуть саме по товари домашнього виробництва.
Михайло САЛІТРА
30-12-2010, 10:58
0
1 538