RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » у номері » економіка, бізнес » Село на Дністрі збирає чотири врожаї на рік

Село на Дністрі збирає чотири врожаї на рік

Село Перебиківці на Хотинщині з трьох боків омивають води Дністра. А ще тут набагато тепліше, ніж у сусідів. Через це село стало овочевою столицею регіону.

У кожному дворі є теплиці

– Якщо у Блищаді, наприклад, 20 градусів тепла, то у нашому селі на п’ять градусів більше, – розповідає Віктор ДРОНЬ, сільський голова Перебиківців. – Сприяє розвитку овочівництва і Дністер. Із нього селяни беруть воду для поливання своїх полів та парників. Раніше у нас був плодорозсадницький радгосп імені Б. Хмельницького. 2002 року ми розпаювали землю, й селяни стали працювати на своїх наділах. Причому, ефективність роботи зросла в десятки разів. Нині у Перебиківцях мешкають до 3000 осіб, є 725 дворів. І в кожному – теплиці. Нашу продукцію знають у всій Україні, реалізовуємо її у Білорусі, Молдові, Румунії. Якість набагато вища, ніж продукція, що вирощена у Херсонській чи Миколаївській областях. Скажімо, навряд чи хтось куштував кращий томатний сік, ніж той, який виготовляють перебиківчани для власних потреб. Бо він – з екологічно чистих помідорів, які ще й, до того ж, солодкі.

Ще при в’їзді у село здалеку видно біля будинків парники різних розмірів. Одні виготовлені з дерева, інші – на металевій основі. Майже на кожному подвір’ї бус чи легковий автомобіль.

– Є теплиці, які розміщено навіть на 40 сотках, – продовжує Віктор Дронь. – Покрівельну плівку купуємо угорську, її вистачає на чотири роки. Але є й голландського виробництва. Її тривалість життя втричі більша. Є бригада, яка виготовляє й монтує теплиці. Вирощуємо помідори, огірки, пе­рець, ротунду, капусту – пекінську, білокачанну, синю і брюсельську, баклажани, кабачки, моркву та столові буряки. Вже починаємо братися і за суницю.

У Перебиківцях будують дві нові вулиці

За скромними підрахунками, село вирощує приблизно 5 тисяч тонн ранньої капусти, 2000 – помідорів, 1000 – пекінської і 8000 тонн білокачанної капусти, по 300 тонн огірків та іншої городини. У грошовому еквіваленті Перебиківці заробляють щонайменше 3,5 мільйона доларів. Тут будують дві нові вулиці. Є понад 500 транспортних засобів, 53 трактори. На заробітки за кордон ніхто вже не виїжджає, а ті, хто там був, повернулися додому. Також у селі почали більше народжувати дітей.
Вже у травні до села прибуває транспорт гуртових покупців за першою продукцією. У сітках по 15 кілограмів, наприклад, ротунду купують покупці з Молдови. Платять за кілограм 8 гривень, а у Румунії перепродують за 20 гривень. Тобто отримують більше, ніж самі товаровиробники. Частину продукції овочівники реалізовують гуртом і на теренах регіону. Але реалізація – одна з найважчих операцій.

– Якщо садівників держава підтримує фінансово, то овочівники розраховують на власні сили, – ділиться Леонід Дроздюк, керівник фермерського господарства "Дністер", який має в обробітку 10 гектарів землі й приміщення для зберігання овочів із холодильним устаткуванням. – Скажімо, продаю капусту в Києві, Львові, Білорусі. Але цим мали би займатися посередницькі структури, а не сам виробник.

– На базі Перебиківців хочемо створити передову школу овочівництва, – каже Олександр КОРНІВСЬКИЙ, перший заступник голови Хотинської РДА. – Адже тут апробовують високоякісне насіння і засоби захисту передові компанії Європи і світу, представники яких проводять тут семінари і тренінги. За допомогою Буковинської асоціації сільськогосподарських дорадчих служб хочемо створити маркетингові та закупівельно-збутові кооперативи, торгові марки овочевої та фруктової продукції. 
Василь ГРИНЮК
30-12-2010, 10:45
Коментарів 0 Переглядів 9 370

Теги -

Дівчина вчора, 23 листопада, пішла з дому та досі не повернулася
Врятував десятки побратимів: буковинець під обстрілами вивозив товаришів із передової


Андрій Дробко служить водієм батальйону буковинської тероборони
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.