Напередодні свят дедалі більше банків рекламує споживчі кредити. Ми перевірили, як вигідніше зичити гроші на покупки і на що звертати увагу.
Щоби позичити гроші на подарунки, придбання меблів, техніки тощо, потрібно насамперед визначитися, чи готові ви оформлювати довідки і підтвердити свою платоспроможність. Адже саме від цього залежатиме ставка, за якою оформлюють кредит.
Виняток становлять позики на придбання певних товарів у рамках спеціальних банківських програм. Такі існують у деяких мережах магазинів техніки й електроніки. Клієнтові пропонують купити техніку на виплату, без відсотків. При цьому додаткові витрати – лише виплати на страхування (від одного відсотка ціни товару на місяць).
Відсотки закладено в ціну техніки– Спеціальну пропозицію наша компанія розробила спільно з банками-партнерами, – повідомили в одному з чернівецьких магазинів техніки. – Вона дозволяє покупцеві придбати товар у кредит зі сплатою вартості, відсотків за кредит та комісійних рівними частинами. Загальний розмір таких платежів не буде перевищувати ціну товару при його придбанні у роздріб. При цьому сума знижки на товар дорівнює розміру комісійних відсотків, нарахованих банком-партнером.
Термін "магазинних" кредитів – від чотирьох місяців до двох років. Як запевняють продавці, оформлюють їх без довідки про доходи і додаткової тяганини. Однак такі позики поширюються не на всю техніку. Акційні товари популярних моделей під "нульовий" кредит взагалі не продають. Якщо ж перелік моделей техніки, на яку поширюється "нульовий" кредит, покупця не влаштовує, кредитні менеджери запропонують оформити інший тип кредиту. Однак дорожче – завдяки щомісячним комісіям та іншим платежам за рік віддати доведеться майже удвічі більше за позичене.
Швидкі позики: взяв тисячу – віддав двіПозики готівкою без застави – одні з найдорожчих. Обійдуться вони позичальникові від 55 відсотків річних (виняток – спеціальні пропозиції для бюджетників), а в деяких банках реальна переплата сягає більше ста відсотків за рік. Сума кредиту може сягати 75-150 тисяч гривень. У більшості випадків банк попросить надати довідку про доходи й документи про працевлаштування. Видають такі кредити одиниці банків.
Значно більше банків оформлюють готівкові споживчі кредити під заставу нерухомості чи депозиту. "Під заставу житла можна оформити позику на меблі, автомобіль, гараж, ремонт, будівництво тощо, – розповіли у кредитному відділі одного з банків. – Строк такої позики – від одного до п’яти років. Отримати можна суму, що не перевищує 25 відсотків від вартості заставного житла".
Інший спосіб взяти гроші на покупку – оформити кредитну картку. Однак варто врахувати, що лише одиниці банків видають кредитки, не вимагаючи застави. Більшість фінансових установ оформлюють такі картки під заставу житла чи депозиту або тим клієнтам, які отримують через банк зарплату.
Надія МАКУШИНСЬКА
9-12-2010, 09:59
0
4 665