Податок із депозитів населення буде запроваджено. Відповідну норму затвердили депутати під час розгляду проекту Податкового кодексу.
Голова Комітету з питань податкової та митної політики Віталій ХОМУТИННИК зазначив, що норма про оподаткування депозитів уже є в чинному законодавстві, однак її запровадження постійно переносять. Проект Податкового кодексу пропонує її ввести з 2015 року.
За словами В. Хомутинника, в Податковому кодексі залишили норму про 5-відсотковий податок із доходів від депозитів для всіх вкладників, однак зніматимуть податок через три роки. П’ять відсотків зніматимуть із доходів, нарахованих у вигляді відсотків як на поточний, так і на депозитний банківські рахунки.
При цьому раніше прем’єр-міністр Микола АЗАРОВ заявив, що новий проект Податкового кодексу передбачає податок із депозитів, які перевищують 200 тисяч гривень.
– Запровадження податку не повинно призвести до відтоку депозитів,– вважає Василь ЧОКЕНА, директор Чернівецької філії "Брокбізнесбанку". – Звичайно, клієнти, які мають депозити, негативно ставляться до запровадження податку. Але за кордоном такий податок уже діє давно. А ставки за депозитами в Україні в рази вищі, ніж за кордоном. Приріст депозитного портфеля лише цього місяця становить понад десять мільйонів гривень. Люди уже звикли зберігати заощадження в банках.
Щодо можливої конкуренції між банками та іншими установами, які прийматимуть вклади без оподаткування, то, за словами директора філії, вона банкам не загрожує:
– Банкам нині більше довіряють. Люди знають, що їхні вклади у банках, на відміну від депозитів у кредитних спілках, гарантує держава. Ми через наші відділення зараз виплачуємо відшкодування вкладникам кількох банківських установ області за угодою із Фондом гарантування вкладів фізичних осіб. Цього тижня до переліку банків, чиї вкладники отримують відшкодування, додали банк "Синтез" та "Земельний банк". Тож навіть у разі банкрутства банку людям повертають заощадження.
Надія МАКУШИНСЬКА
18-11-2010, 10:12
0
6 044