Понад два місяці пайовики однієї з новобудов на вулиці Головній не можуть отримати документи на приватизацію від забудовника. Ще у серпні цього року будинок отримав сертифікат готовності до експлуатації від Чернівецького міськвиконкому. Але квартири людям, які за них заплатили, досі не належать. Забудовник відмовляється надати пайовикам документацію на приватизацію. Причиною є відмова пайовиків сплачувати додаткові внески, які вони вважають завищеними.
– Керівництво "Рембудсервіс-інвесту" нав’язує нам послуги, які не передбачено у договорах, – розповідає мешканка новобудови на Головній, 275Д, Любов. – До того ж, ціни на вказані послуги завищені, а послуги неякісні. Нам пропонують старі моделі домофонів по 600 гривень кожен. Та таких цін у місті ніде немає. Ми знайшли домофони по 209 гривень разом з установкою. За що ми маємо переплачувати?
За словами мешканців, серед послуг є й закупівля електролічильників по 500 гривень за кожен. Також внесок 1000 гривень в ОСББ, вступ до якого нав’язано пайовикам.
– Зараз до вказаної суми додали ще 1500 гривень. – каже пані Любов.
Забудовник каже, що ці гроші потрібні для виплати різним організаціям. Наприклад, для здачі в експлуатацію ліфта. На думку пайовиків, це несправедливо, адже ці витрати мали б увійти до вартості будинку, яку пайовики вже сплатили.
– Не вистачає того, що будинок здали в експлуатацію із запізненням, то ще й документи на приватизацію досі не дають, – каже мешканець будинку Костянтин. – Мотивують це тим, що ми повинні заплатити за домофони, електролічильники та зробити внесок в ОСББ. Але якщо нам спочатку пропонували встановлення домофонів за 600 гривень, то потім, коли люди почали обурюватися, скинули на 350. Звідки така різниця?
Директор "Рембудсервіс-інвест" Василь ДІМЕД вважає, що фірма виконала зобов’язання перед пайовиками і що проблем із видачею документів немає.
– Щоб отримати документи, потрібно прийти з паспортом та квитанціями про розрахунок. Якщо з розрахунками все добре, документи видадуть протягом 15 хвилин. Будинок ми здали в експлуатацію 17 серпня, а перший документ на приватизацію видали 19.
Щодо внесків, про які кажуть мешканці, то це внески до ОСББ, а не до "Рембудсервіс-інвест", оскільки обслуговуванням займається саме ОСББ. Що стосується завищення цін на встановлення предметів покращення благоустрою, то приходили представники міської та районної в місті рад. Порівнювали ціни, і вийшло, що запропоновані ціни не вищі за базарні. А домофони по 209 гривень – це тільки початкова ціна. Під час їхнього встановлення вийшла би значно більша сума.
Михайло Салітра
16-11-2010, 10:40
0
3 872