Зачинені контейнери й гасла з протестами – так працівники ринків боролися проти пенсійних внесків і майбутніх нововведень Податкового кодексу. Минулого четверга акцію організували від 10.00 до 11.30 підприємці ринку "Буковинський". Підтримали акцію й торговці ринку на вулиці Шухевича (Дубинській) та перший сектор "Калинки". Щоправда, діалогу не було – на акцію ніхто з представників влади й податківців не прийшов.
"Не голосуватимемо за них!"Підприємці вийшли з гаслами, на яких вказали партії, за які не голосуватимуть. Мотивуючи це тим, що ці політичні сили мають важелі впливу на зняття фінансового зашморгу із шиї малого бізнесу. Але замість того, щоби послабити його, затягують тугіше.
– Ми не протестуємо проти конкретних партій. Ми просто заявляємо, що не голосуватимемо за них, – каже підприємець Микола. – Ми не проти платити, але в розумних межах. Я не противник реформ, але не тоді, коли ці реформи починаються з нашого знищення.
Невдоволення підприємців ринку викликає й новий проект Податкового кодексу. Фактично бабця, яка торгує шкарпетками, сплачує ті самі гроші, що й великий гуртовик. І якщо для останнього ця сума – дріб’язок, то для дрібних підприємців це чималі гроші.
– Не розумію, чи це свідомо роблять для нашого знищення, щоби ми не заважали? – обурюється підприємець Валерій. – Не досить того, що криза добряче знизила прибуток, то ще й ми змушені платити більше. Ці нововведення нівелюють спрощену систему оподаткування. Нам доведеться не тільки встановлювати касові апарати, а й здійснювати облік доходів, витрат, транспортні документи. Яка ж це спрощена система?
Продаєш пиріжки чи "мерси" – податок однаковийБільшість підприємців виступають за добровільну сплату пенсійних внесків. Про це йшлося на засіданні круглого столу з питань підприємництва в ОДА. "Дуже багато підприємців закриваються через сплату пенсійних внесків, – розповіла Наталія БАТРАКОВА, консультант міського центру захисту приватних підприємців та підприємств малого бізнесу. – Особливо багато знімаються з реєстрації жінок-підприємців, які перебувають у відпустці з догляду за дитиною. Вони планували за кілька місяців після пологів почати працювати, але платити по 200 гривень податку і ще 300 пенсійних внесків – жодної допомоги на дитину не вистачить. Особливо проблема – підприємці-пенсіонери, для яких сплата внесків не позначиться на розмірі пенсії".
Підприємець Олександр ПрутнИков має невеликий бізнес – пече пиріжки на ринку "Фортуна". Чоловік уже підрахував, що з пенсійними внесками і майбутніми "сюрпризами" Податкового кодексу змушений буде закритися:
– У мене п’ятеро працівників – 58-річна жінка-інвалід, двоє молодих жінок, у яких по двоє дітей, і двоє дівчат. Сам я пенсіонер, маю 47 років стажу – уже двічі заробив собі на пенсію. Хіба в мене такі надприбутки, що цими податками мене мають задушити? Я змушений буду закрити свій бізнес. Сам залишуся без копійки – бо я інвалід другої групи і один похід у лікарню мені обходиться у 700-800 гривень – і цих п’ятьох людей викину на вулицю. Куди подінуться тоді ці дві дівчини? Поїдуть за кордон працювати самі знаєте ким... Чому всіх міряють під одну мірку? Зараз той, хто "Мерседес" пригнав із Німеччини і тут продав, за три дні має тисячу доларів. І підприємцем він може навіть не реєструватися. А мені скільки пиріжків треба продати, щоби заробити тисячу доларів?
"Лічильник"
для бізнесменів уже запустилиТрохи більше половини підприємців області (59,2 відсотка) уже заплатили пенсійні внески. Це дані Головного управління Пенсійного фонду в області станом на 27 жовтня.
При цьому, усім, хто не заплатив до 20 жовтня, з 21 жовтня уже нараховується пеня. За кожен прострочений день борг зростає на 0,1 відсотка. Також усім боржникам нарахують штраф – додаткові десять відсотків від суми боргу.
Михайло Салітра,
Надія МАКУШИНСЬКА
28-10-2010, 11:01
0
1 581