Зарплатні картки видають зазвичай одразу усім співробітникам, і вивчити тонкощі договору працівники навіть не намагаються. Лише згодом часто виявляють, що сума на картці чомусь менша за зарплату. Банк автоматично знімає гроші за квитанцію, яку видає банкомат, обслуговування в "чужому" банкоматі тощо.
Переглянувши умови користування зарплатною карткою різних банків, можна виявити чимало цікавих тарифів: один із банків бере з клієнта щомісячну плату за обслуговування картки, якщо той за місяць жодного разу не розрахувався нею у торговельній мережі. Власникові картки, який виявив зникнення коштів зі свого рахунку, також доведеться витратитися: так зване розслідування сумнівної операції коштує від 50 гривень. Платні й повідомлення на пошту чи телефон клієнта про стан його рахунку. Причому до того ж SMS-сервісу клієнтів часто підключають без їхнього відома.
– Зрозуміло, що на зарплатних картках, як і на будь-якому іншому розрахунково-касовому обслуговуванні, банк заробляє, – каже фінансовий радник Євген ЖИТАРЮК. – Крім комісії з роботодавця, банк встановлює тарифи за різні послуги і для самого клієнта. Це зазвичай невеликі суми, але людині обов’язково варто поцікавитися такими тарифами і користуватися тими перевагами, які надає картка.
Надія МАКУШИНСЬКА
РАДИТЬ ФАХІВЕЦЬ
Євген Житарюк, фінансовий радник:
Пам’ятайте, що обирати форму отримання зарплати – це право працівника. Ні керівництво, ні головний бухгалтер не повинні змушувати весь колектив перейти на обслуговування в певний банк. Працівник має повне право відмовитися від зарплатної картки. Для цього слід написати заяву на ім’я роботодавця з проханням видавати йому зарплату в бухгалтерії.
Якщо ви все-таки вирішили отримувати гроші на зарплатну картку, попросіть у банківському відділенні ознайомити вас з умовами обслуговування картки – у них детально вказано всі тарифи банку.
Цікаві не тільки банківські комісії, а й можливості. Зазвичай прибуток, який банки нараховують на залишок коштів на зарплатній картці, дуже низький – менше одного відсотка річних. Тож навіть якщо тримати кілька тисяч на картці постійно, прибуток буде копійчаний. Натомість у багатьох фінансових установах є можливість автоматично зараховувати гроші із зарплатної картки на депозит. Скажімо, якщо людині нараховують зарплату першого числа, а знімає ці гроші вона не раніше 15, на ці два тижні суму зарплати банк може зараховувати на депозит під, скажімо, 15 відсотків річних. Для цього клієнтові лише один раз потрібно прийти до банку і написати заяву. Заробити таким чином працівник із середнім заробітком може 300-500 гривень на рік. Принаймні, розмір банківських комісій собі відшкодуєте.
Ще одна можливість – використання зарплатної картки як кредитки. З її допомогою без оформлення документів є змога отримувати невеликі позики на короткий термін.
14-10-2010, 11:00
0
4 608