До Пенсійного фонду поки що заплатив лише кожен п’ятий підприємець області. Кінцевий термін сплати коштів за цей квартал – 20 жовтня. Часу залишилося небагато, а бізнесмени платити не поспішають. Адже сума набігає чимала, більше за відрахування спрощенців до податкової.
Зобов’язали приватних підприємців на фіксованому чи єдиному податку платити внески до Пенсійного фонду в повному обсязі з липня цього року. Відрахування вони повинні робити і за себе, і за членів своїх сімей, які беруть участь у провадженні підприємницької діяльності.
– Поки що внески заплатили трохи більше 21 відсотка підприємців області, – розповіла Марія ПЕРНАРОВСЬКА, заступник начальника Головного управління Пенсійного фонду в області. – Тобто приблизно сім тисяч підприємців із 34,6 тисячі, зареєстрованих в області. Зараз проплати активізувалися. Гадаю, більшість підприємців заплатить вчасно, бо за прострочення розрахунків передбачено штраф у розмірі 10 відсотків від суми боргу та пеню за кожен день у розмірі 0,001 відсотка. Гадаю, підприємцям не захочеться мати справу зі штрафами.
Платникам, які не сплатять внески до 20 жовтня, Пенсійний фонд надішле розрахунок сум, які підлягають сплаті за квартал. Щодо додаткових перевірок, то вони підприємцям не загрожують – Пенсійний фонд не перевіряє фізичних осіб.
Саме необхідність сплати внесків до Пенсійного фонду нині змушує припиняти діяльність багатьох дрібних підприємців. Про це повідомили у Чернівецькому міському центрі захисту приватних підприємців та підприємств малого бізнесу. Хоча деякі бізнесмени все-таки сподіваються на скасування внесків. "Не платив і не платитиму, – розповів підприємець Степан, який орендує приміщення під невеликий магазин у Чернівцях. – Мені ледве вистачає на те, щоби заплатити оренду, 200 гривень податку і прогодувати сім’ю. А до Пенсійного фонду, вважаю, мене не мають права змушувати платити гроші. Це моя особиста справа: відкладати собі на пенсію чи ні. Гадаю, всіх підприємців не змусять платити".
Надія МАКУШИНСЬКА
Скільки платити?Щомісячний мінімальний страховий внесок становить (грн):
у липні-вересні – 294,82;
у жовтні-листопаді – 301,12;
у грудні – 306,10.
При цьому частину страхових внесків уже перераховано у складі єдиного чи фіксованого податків. Тому від вказаної вище суми підприємцю слід відняти 10 відсотків від суми єдиного податку (якщо він на єдиному податку) чи 42 відсотки від суми фіксованого податку (якщо підприємець сплачує фіксований податок).
Скажімо, якщо підприємець платить у податкову 200 гривень на місяць, 84 гривні від цієї суми відраховується до Пенсійного фонду автоматично. Враховуючи, що розмір мінімального страхового внеску за липень становить 294,82 грн, сума місячної доплати становитиме 210,82 грн (294,82 – 84).
Строки Страхові внески сплачують щоквартально протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного кварталу, а саме:
за липень-вересень 2010 року – до 20 жовтня 2010 року;
за жовтень-грудень 2010 року – до 20 січня 2011 року.
Cуми доплат до мінімального страхового внеску сплачують на рахунки органів Пенсійного фонду, відкриті в установах ВАТ "Державний ощадний банк України", за місцем узяття на облік цих осіб як страхувальників.
12-10-2010, 09:57
0
5 330