Харчових продуктів та напоїв, виробів із металу та деревини та чимало іншого в області виробляють дедалі менше.
Найбільше – на третину – зменшилося виробництво на підприємствах машинобудування. "Продукцію машинобудування у нас випускають не серійно, а поштучно, – пояснив начальник Головного управління економіки ОДА Ігор СІДЛЯР. – Тому процес виробництва дуже тривалий. На виготовлення одного індивідуального замовлення потрібно шість-дев’ять місяців. Хоча зараз показники з машинобудування почали покращуватися".
На підприємствах спад виробництва пояснюють насамперед низькими заробітками населення та високими податками.
– Немає попиту, і чим далі, тим гірше стає, – каже Олександра КОНДРАТЮК, головний бухгалтер ТОВ "Струминка". – Ми виробляємо ковбасні вироби, і якщо раз у два тижні працюємо на повну потужність – це добре. А часом взагалі простоюємо. Ледве викручуємося, щоби хоча би втримати людей.
Нині за темпами промислового розвитку Буковина відстає від більшості регіонів і посідає 19 місце. Хоча загалом статистика за перші вісім місяців року зафіксувала в області незначне зростання виробництва (порівняно з таким самим періодом попереднього кризового року, коли виробництво зменшилося на чверть). Однак це зростання забезпечили переважно підприємства з розподілу електроенергії, газу та води (+39%), а також легка промисловість (+16%).
Нині, за словами І. Сідляра, всі надії з наповнення бюджету покладають на торгівлю. Ця галузь за перші вісім місяців року дала на 0,4 відсотка більше надходжень. Від початку року відкрили понад сотню магазинів, 22 бари й ресторани. (Н. Макушинська).