Навчання у професійно-технічних закладах області здійснюють за "консервативним" переліком, а ось підготовку з нових професій не запроваджують. Так вважають у Головному управлінні освіти і науки облдержадміністрації. Як наслідок, удвічі більше, ніж потрібно, підготовлено кухарів, кондитерів, офіціантів, перукарів, секретарів керівника, операторів комп’ютерного набору. Натомість потребу в фахівцях легкої промисловості задовольняють тільки на 55%, у машинобудуванні – на 50%, у будівельній галузі – на 70%.
Як повідомили в обласному центрі зайнятості, роботу цього року шукали 40 офіціантів, приблизно 60 кондитерів та 400 кухарів. Знайшли не всі – лише половина.
– Із зазначеного переліку працевлаштували 55% офіціантів, 27% кондитерів та 60% кухарів, – каже Наталя КУЧИНІК, провідний спеціаліст відділу організації сприяння працевлаштування обласного центру зайнятості. – Кухарі більше орієнтуються на самозайнятість. Жінки у селах самі печуть булочки, хліб тощо та продають їх.
У чернівецьких ресторанах великого напливу кухарів та офіціантів, попри збільшення кількості кваліфікованих кадрів, не помітили.
– Молодь не дуже хоче працювати офіціантами, – кажуть у ресторані "Шарм". – Хочуть побільше заробляти, а працювати менше. Досвідченого персоналу нам не бракує, проте й конкуренції на місце кухаря немає.
Таку саму тенденцію простежили у ресторані "Україна": надлишку офіціантів і кухарів немає.
– Бракує кваліфікованих офіціантів для обслуговування весіль, бенкетів. Влітку напливу немає, восени потроху з’являються працівники. Ми не відчули, що обслуговуючого персоналу технікуми випустили більше, ніж є потреба, – кажуть у ресторані.
У ресторані "Еней" зауважили: офіціанти потрібні, але з досвідом роботи. А охочих працювати на кухні не побільшого.
Ольга ГНІДАН
21-09-2010, 10:29
0
1 839