RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » у номері » економіка, бізнес » Власників особняків і депозитів змусять ділитися

Податок з нерухомості, із депозитів і підвищена ставка податку з високих зарплат – такі основні нововведення проекту Податкового кодексу торкнуться звичайних українців.
Уже 20-21 вересня проект буде винесено на розгляд Верховної Ради. Набуде чинності кодекс із першого січня наступного року.

Податки на депозити, що перевищують 200 тисяч

Новий проект Податкового кодексу передбачає податок на депозити, що перевищують 200 тисяч гривень. При цьому самі кошти депозиту не оподатковуються, тільки дохід від них, повідомив прем’єр-міністр Микола Азаров на прес-конференції. "На прибуток, який виходить у громадянина при сумі його депозиту понад 200 тисяч гривень, ми пропонуємо п’ять відсотків податку. Багато це чи мало? Порахуйте самі. 90 відсотків наших людей мають вклади менше 200 тисяч гривень", – зазначив він.

"Це стосуватиметься тих, хто має депозити на мільйони гривень. Зрозуміло, що 200 тисяч плюс, умовно, одна гривня неважко поділити на два депозити, щоб уникнути оподаткування. Ми не заперечуємо – будь ласка. Але коли йдеться про 20 мільйонів, 30 мільйонів, 100 мільйонів – це уже важко поділити, це буде оподатковуватися. Тобто йдеться про оподаткування багатих", – наголосив прем’єр.

Без податку – 40 квадратів на особу

Крім того, за словами М. Азарова, пропонують ввести податок на нерухомість, який стосуватиметься дуже великих осель. Платитимуть власники житлової площі понад 100 квадратних метрів у місті і понад 200 квадратних метрів у селі. Не обкладається податком житло з розрахунку 40 кв. метрів на особу: тобто якщо в сім’ї двоє осіб – діє норма неоподаткування 80 кв. метрів, якщо троє – не оподатковується 120 кв. метрів, якщо четверо – 160 тощо. Власники понаднормової житлової площі будуть платити по 10 гривень за метр квадратний.

Як розповіли в одному з чернівецьких агентств нерухомості, квартири площею більше 100 кв. метрів та особняки площею понад 200 кв. метрів – в області не така вже й рідкість. Скажімо, якщо чотирикімнатна "панелька" має 86 "квадратів", то трикімнатні квартири в новобудовах часто більші за сто квадратних метрів. А, скажімо, шестикімнатне житло у двох рівнях в новобудовах має приблизно 220 "квадратів". Щодо особняків, то перевищують норму 200 "квадратів" навіть будинки середнього класу з мансардним другим поверхом.

Щодо зарплат, то зростуть податки для тих, у кого офіційна платня вище 10 мінімальних зарплат (на сьогодні – вище 8880 гривень). З них зніматимуть не 15 відсотків ставки податку на доходи фізичних осіб, а 17.
Надія МАКУШИНСЬКА

думка

Євген Житарюк,
фінансовий радник:

– Із Податковим кодексом вийде та сама пісня, що й була, – знову оподатковуватимуть споживання замість того, щоб оподатковувати прибутки. В усьому світі інша практика. Якщо, грубо кажучи, людина заробила тисячу гривень, вона платить 15 відсотків податку, якщо сто тисяч – відсотків сорок. Тобто чим вищі заробітки, тим вищі податки. І ця ставка дуже відрізняється у людей з низькими й високими доходами. У проекті ж закладено різницю ставки податку лише два відсотки.
Щодо оподаткування депозитів, тобто пасивних доходів, то у світі це нормальна практика. Щоправда, було би правильніше зробити планку нижчою. Можливо, не брати податок із тих, у кого вклад менше 50 тисяч гривень. Бо 200 тисяч – це дуже велика сума. Тим більше, що її вкладник зможе поділити між кількома банками. І загалом виникає дуже багато запитань до проекту кодексу: хто надаватиме інформацію про нерухомість, яка підлягає оподаткуванню; чи зніматимуть податок, якщо будинок має двох власників; як оподатковуватимуться депозити в іноземній валюті тощо. Тому багато залежатиме від того, які підзаконні акти прийматимуть для виконання Податкового кодексу.
16-09-2010, 10:12
Коментарів 0 Переглядів 3 211

Теги -

Дівчина вчора, 23 листопада, пішла з дому та досі не повернулася
Врятував десятки побратимів: буковинець під обстрілами вивозив товаришів із передової


Андрій Дробко служить водієм батальйону буковинської тероборони
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.