Чимало сімей, які звертаються по субсидію, отримують відмову. Щоби не витрачати час на черги і збирання довідок, дізнатися про те, чи належить вам допомога, можна самотужки. Як це зробити, розповіли в Головному управлінні праці та соціального захисту населення ОДА.
Як повідомив головний державний соціальний інспектор управління Олександр ФУСТІЙ, для підрахунків потрібно знати, скільки ваша сім’я заробила за півроку і скільки сплатить за житло. При цьому якщо за вересень підрахунки покажуть, що сім’я не має права на допомогу, зробіть такі підрахунки за жовтень. Коли почнеться опалювальний сезон, оплата зросте і більше сімей отримають право на субсидію.
Як визначити розмір субсидії для сім’ї, де є хоча б одна працездатна особа:
1. Визначаємо загальний дохід сім’ї (офіційні доходи прописаних в оселі людей). Обчислення доходів від підприємницької діяльності тощо здійснюють на пiдставi даних податкових iнспекцiй. До суми доходів сім’ї належать стипендія, плата за земельний пай, допомога з безробіття, допомога на дитину, але лише та її частина, яку виплачують щомісяця. У підрахунках не враховують розмір одноразової допомоги при народженні дитини (4,8 тис. грн при народженні першої дитини, другої – 4,84 тис. грн, третьої та наступних – 5 тис. грн. Дохід усіх членів сім’ї за попередні шість місяців ділять на шість – це середньомісячний дохід.
2. Визначаємо обов’язкову частку оплати за житлово-комунальні послуги. Для цього помножте суму середньомісячного доходу на 0,15, оскільки обов’язкова частка оплати за квартиру, в якій мешкають працездатні громадяни, становить 15 відсотків.
3. Підрахуйте місячну плату за житлово-комунальні послуги. Для цього візьміть дані за вересень чи жовтень минулого року (залежно від того, з якого місяця хочете отримати субсидію) про те, скільки ваша сім’я використала кіловатів світла, кубометрів газу, води тощо. Цю кількість помножте на нині чинні тарифи. Додайте квартплату і ціну за вивезення сміття. Отримана сума – орієнтовна плата вашої родини за житлово-комунальні послуги за місяць.
4. Відніміть від плати за житлово-комунальні послуги (3) суму обов’язкової частки оплати за житлово-комунальні послуги для своєї сім’ї (2). Отримана цифра буде приблизною сумою субсидії, на яку ви зможете розраховувати щомісяця.
Якщо ж ваша плата за послуги виявиться меншою за обов’язкову частку оплати – субсидія вам не належить.
Надія МАКУШИНСЬКА
"Гаряча лінія" Головного управління праці та соцзахисту населення ОДА: 4-56-17.
Приклад підрахункуРодина із чотирьох осіб мешкає у квартирі загальною площею 52 кв. метри. Чоловік отримує 2026 гривень зарплати, дружина – 1500. Виховують двох дітей-школярів. За вересень за комунальні послуги з урахуванням споживання води, світла і газу за вересень минулого року ця родина сплатить орієнтовно 559 гривень. 15-відсоткова частка обов’язкової плати цієї сім’ї становить: (1500+2026)Х15 відсотків = 528 гривень. Отже, родина має право на субсидію розміром 31 гривня (559-528=31). З початком опалювального сезону витрати сім’ї зростуть, тому зросте і розмір субсидії.
Як вкластися у норму
Норма житлової площі – 21 кв. м на одну особу і додатково – 10,5 кв. м на сім’ю. Якщо ваше житло має більшу площу, субсидію призначать на нормативну площу, а за решту помешкання комунальні послуги доведеться сплачувати у повному обсязі.
Норма газу, на яку призначають субсидію, становить 11 кубометрів на один квадратний метр площі плюс 18,3 кубометра на газову плиту на людину. Електроенергія – 75 кіловат на одну-двох осіб (90 – на трьох, 105 – на чотирьох осіб).
9-09-2010, 10:35
0
11 248