RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » у номері » економіка, бізнес » Дешеві позики – сир у мишоловці

Швидкий кредит без довідки про доходи і застави. Таких пропозицій стає дедалі більше. Обіцянками різних фірм дати швидку позику рясніють місцеві видання та рекламні тумби. Фінансові фірми (не банки!) запевняють, що готові вручити першому зустрічному навіть кількасот тисяч гривень. Щоправда, за "невеликий" вступний внесок. Скаржитися до правоохоронців на такі фірми буковинці ходять ось уже три роки. Однак повернути вкладені кошти майже нереально.

На подібну пропозицію фірми "Український прогресивний альянс" у липні погодилася Любов БІНЬОВСЬКА зі Сторожинця. Повірила обіцянкам консультанта, що всі тут без проблем отримують дешеві позики. Мовляв, треба лише заплатити сім тисяч гривень першого внеску – і за п’ять днів надійде 150 тисяч гривень позики.

Жінка позичила сім тисяч під відсотки, перерахувала їх фірмі. А коли замість очікуваного кредиту їй надіслали повідомлення про те, що треба внести ще понад тисячу гривень – зрозуміла, що втрапила в халепу.

– Маю невеликий магазин у Сторожинці, хотіла ще відкрити перукарню дочці, – бідкається Любов Петрівна. – В офісі попросила договір у дівчини-консультанта – не дала. Сказала, що дасть його підписати лише тоді, коли перерахую кошти. Я заплатила сім тисяч, а потім почалася тяганина. Казали перетелефонувати пізніше, потім – телефонувати до Харкова. Врешті отримала лист про те, що я повинна перерахувати півтори тисячі гривень. Я обурилася, а консультант мені сказала, що якщо не перерахую гроші, заберуть мої сім тисяч. А якщо розірву договір – отримаю лише 800 гривень, та й то нескоро! Це вже тягнеться два місяці.

Юрист Інна ЛІНЬОВА, вивчивши договір на таку позику, сказала, що чимало пунктів просто кабальні.

– Виходячи з умов контракту, клієнт такої фірми не має стовідсоткової гарантії отримання грошей, – розповіла юрист. – Із семи тисяч гривень першого платежу приблизно шість тисяч – це адміністративні витрати фірмі-посереднику за укладання контракту, прийняття в групу... Тобто цю суму клієнт вносить безповоротно. У контракті з юридичної точки зору немає за що зачепитися. Натомість можна довести, що консультант зовсім інакше пояснює умови позики, впливає на клієнтів, щоби ті уклали кабальний договір.

Адміністратор "Українського прогресивного альянсу" за програмою "VIP-фінанс" Юлія ТКАЧ каже, що Любов Петрівна добровільно підписала договір із такими умовами: "Я надала консультацію цій клієнтці, виписала їй квитанцію на оплату гарантійного платежу. Вона сплатила через банк. Потім підписала, не прочитавши, договір. Я їй повідомила, що з п’ятого дня відбувається виплата коштів. У договорі всі ці умови прописано: що це купівля в групах, що кожному учасникові присвоюють номер, що до нашої організації вносять авансовані платежі. До мене жодних претензій бути не може".

На запитання, чому ж через п’ять днів клієнтка не отримала обіцяного кредиту, консультант відповіла, що, за договором, гроші перераховують, починаючи з п’ятого дня, а яким є кінцевий термін, не вказано.

Подібні випадки трапляються через прогалини в законодавстві, розповів Віктор ДОМАНЧУК, заступник начальника управління Державної служби з боротьби з економічною злочинністю управління МВС в області.

– Цей вид діяльності не ліцензують, – пояснив правоохоронець. – На законодавчому рівні це питання досі не вирішене. Тому притягти організаторів фірм до кримінальної відповідальності майже неможливо. Ці справи слід вирішувати в суді.

За словами В. Доманчука, в області нині діє чимало подібних структур. І всі вони схожі: головний офіс знаходиться в іншій області, у Чернівцях "фінансисти" орендують одну кімнату готелю чи офісного приміщення. У разі порушення умов договору перший внесок людини забирають, а наступні платежі обіцяють повернути після того, як кредити отримають усі інші члени групи – а їх можуть бути сотні.

– По суті, це фінансова піраміда, – каже В. Доманчук. – Але люди не вчитуються в пункти договору. Лише до нас щомісяця приходять двоє-троє таких клієнтів скаржитися.

Фахівець радить охочим отримати позику вимагати документи про реєстрацію фірми, її юридичну адресу. Потім, до внесення коштів, – брати зразок договору і порадитися з юристом. Якщо договір не дають прочитати – потрібно йти з такої фірми. І взагалі низькі відсотки та легкість отримання кредиту мали би насторожити. Тому, за словами фахівця, безпечніше звертатися до банку. 
Надія ВАСИЛИШИН
2-09-2010, 11:13
Коментарів 0 Переглядів 7 442

Теги -

Дівчина вчора, 23 листопада, пішла з дому та досі не повернулася
Врятував десятки побратимів: буковинець під обстрілами вивозив товаришів із передової


Андрій Дробко служить водієм батальйону буковинської тероборони
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.