RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » у номері » економіка, бізнес » Від повені застрахуватися тепер непросто

Страхові компанії нині розраховуються з жертвами цьогорічної стихії. Водночас дедалі більше компаній запроваджують обмеження для буковинців: мешканців небезпечних із точки зору підтоплення районів або взагалі відмовляються страхувати, або беруть плату вище стандартної.

– Страхові компанії у деяких регіонах відмовляються страхувати стихійні лиха, – розповів Валерій КОЗЬМА, директор Чернівецької дирекції однієї зі страхових компаній. – Наша компанія якщо і не відмовляє, то бере більший страховий платіж, якщо йдеться про "ризикований" район. Мова лише про страхування від стихійного лиха – від пожежі чи крадіжки в зоні підтоплення страхуємо без проблем.

Наша компанія ще в січні запровадила обмеження на страхування від стихійного лиха в Чернівецькій, Івано-Франківській, Закарпатській і частині Тернопільської областей. Через цьогорічну повінь наші клієнти отримують виплати ще за старими угодами.

За словами В. Козьми, обмеження діють лише в районах, де практично нічого не роблять для захисту людей із боку держави. "Ці райони визначено не просто так, – каже директор філії. – Якщо держава там не будує дамбу, гроші розкрадають – то чому має нести збитки страхова компанія? А там, де здійснюють відповідні роботи, ми страхуємо. Скажімо, з мешканцями вулиці Барбюса чи Садгори угоди укладаємо".

Після стихійних лих зростає зацікавленістю буковинців у страхових послугах. Так, у кількох компаніях розповіли, що після смерчу проводили агітацію у Садгорі – й чимало мешканців зголосилися застрахувати будинки.

– Із 84 жителів Садгори, які нещодавно застрахувалися, 15 живуть на тій вулиці, де позносило дахи, – розповів фахівець однієї зі страхових компаній. – Але багато людей ще розраховують на допомогу від держави, тому й не йдуть страхуватися. Хоча бачимо, що ця допомога стає дедалі меншою На ті сто тисяч навіть будматеріали для будинку не купиш.

– Багато наших клієнтів у Вижницькому, Сторожинецькому, Глибоцькому, Путильському районах потерпіли від стихії, – розповіла Галина БУШИЛА, начальник відділу страхування обласної дирекції однієї зі страхових компаній.
– Через стихійне лихо цього року в нас виплати передбачено по 195 справах. 167 клієнтів уже отримали кошти – загалом виплачено 219959 гривень. Також є дві виплати по страхуванню транспорту – на 56 тисяч гривень, за підтоплені машини.

За останні кілька років, за спостереженнями страхувальників, буковинці стали більш завбачливими. Якщо 2008-го відшкодування за підтоплені хати отримували переважно ті, хто взяв у банку кредит і через це був змушений застрахувати житло як заставу позики, то тепер ситуація інша. "Через банк одиниці нині страхуються, – розповіла Г. Бушила. – Переважно укладають угоди люди, які дбають про свою безпеку і не перший рік страхують майно". n
Надія МАКУШИНСЬКА

Ціна страховки
Зазвичай для того, щоб укласти договір страхування нерухомості на рік потрібно заплатити 0,4% від вартості будівлі. Скажімо, убезпечити від стихії дім ціною 200 тисяч гривень коштує 800 гривень. Якщо споруда буде повністю зруйнована, власник отримає від страхової компанії 200 тисяч. Якщо ж буде пошкоджено стіни, підлогу чи майно – сума буде меншою, відповідно до вартості збитків.
Однак у деяких випадках страховий платіж може бути вищий. Скажімо, деякі страхувальники беруть удвічі вищу ставку (0,8%), якщо дім дерев’яний чи якщо він розташований у потенційно небезпечній зоні – низині, зсувному районі тощо.
19-08-2010, 10:35
Коментарів 0 Переглядів 2 581

Теги -

Дівчина вчора, 23 листопада, пішла з дому та досі не повернулася
Врятував десятки побратимів: буковинець під обстрілами вивозив товаришів із передової


Андрій Дробко служить водієм батальйону буковинської тероборони
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.