Проект Податкового кодексу, який оприлюднив Кабмін, передбачає підвищення максимальної ставки податку для підприємців-фізичних осіб на спрощеній системі оподаткування з діючих 200 гривень до 600 гривень.
Місцеві органи влади зможуть встановлювати ставку податку 200-600 гривень для підприємців, які ведуть діяльність у сфері інформатизації, надають послуги доступу до Інтернету, ведуть діяльність у сфері права або у сфері бухгалтерського обліку та аудиту.
Також максимальну ставку податку можуть отримати підприємці, які займаються рекламною діяльністю, технічними випробуваннями, підбором персоналу або ведуть бізнес у сфері геології і геодезії.
Для інших видів діяльності Кабмін пропонує зберегти чинні ставки податку – 20-200 гривень. Проте для таких приватних підприємців зменшується максимально допустимий річний обіг: з 500 тисяч до 300 тисяч гривень.
Водночас уряд пропонує значно скоротити список видів діяльності, які потрапляють під спрощену систему оподаткування. Серед них: діяльність у сфері розваг, обмін іноземної валюти, виробництво та гуртова торгівля підакцизними товарами, фінансове посередництво, роздрібна торгівля підакцизними товарами (крім пива).
А деяким підприємцям обіцяють звільнення від платежів до 2015 року.
– Такого не може бути! – каже про можливість "нульової" ставки для підприємців-надавачів послуг підприємець Лідія ЧЕРНІЧКА, яка займається ремонтом взуття. – Не вірю, що нам можуть зменшити плату – стає тільки гірше. Раніше не сплачувала до Пенсійного фонду, а зараз змушена щомісяця майже 300 гривень доплачувати. Це при тому, що я вже десять років на пенсії, маю понад 40 років трудового стажу! Це ж абсурд. Пенсію отримую мінімальну, тому змушена у своєму віці працювати, щоби було на що жити, а тут ще й такі внески ввели.
У міському центрі захисту приватних підприємців повідомили, що говорити про реальність запропонованих нововведень ще зарано – кодекс прийматимуть не раніше вересня, а підприємці уже зараз планують акції протесту.
Надія МАКУШИНСЬКА
Нововведення, які пропонують
Cтавки податку
для фізичних осіб:
від 200 до 600 гривень на місяць – для окремих видів високоінтелектуальної діяльності (діяльність у сфері інформатизації, права, бухгалтерського обліку та аудиту, інжирингу, надання послуг з доступу до мережі Інтернет);
від 20 до 200 гривень на місяць – для інших видів діяльності;
нульова ставка – на період з 1 січня 2010 року по 31 грудня 2015 року для осіб, які провадять господарську діяльність виключно з надання послуг, займаються торгівлею на ринках та обсяг річного доходу яких не перевищує 300 тис. грн.
5-08-2010, 10:09
0
3 416