«Спрощенців» зобов’язали платити до Пенсійного фонду

у номері / економіка, бізнес
6 767
0
Замість обіцяних податкових канікул для малого бізнесу влада вирішила посилити фінансове навантаження – "спрощенців" знову зобов’язали сплачувати до Пенсійного фонду суму не меншу за мінімальний страховий внесок. Причому платити доведеться з першого липня цього року.

Підприємець Євгенія КОЗИЦЬКА надає послуги з ремонту взуття з 1996 року і не приховує, що щороку працювати стає дедалі складніше. Скільки би влада не звітувала, що криза закінчилася, підприємці бачать, наскільки насправді люди збідніли.

– А якщо ще й до Пенсійного фонду платити щомісяця (а до кінця року сума перевищить 300 гривень), то як взагалі працювати? – каже Є. Козицька. – А ще й оренда, патент, інші сплати. І сума таким чином виходить велика. Дуже важко зараз вижити, що й казати.
Євгенія Семенівна вже пенсіонерка. І хоча на пенсію вже заробила, але до Пенсійного фонду їй все одно доведеться платити. "Де справедливість? – запитує підприємець. – Це ж обдирайлівка. Наприклад, кажуть, що ці внески – це накопичення на майбутню пенсію. Що ж це за накопичення, коли людина платить майже 300 гривень", і це внески з мінімальної зарплати? Тобто до 60 років підприємець сплатить велику суму. І яка буде пенсія? Мінімальна. За вас, молодих, просто страшно стає".

Декілька опитаних нами підприємців, які мають невеличкий бізнес із надання послуг, також тільки руками розводили, мовляв, і так ледве виживаємо: оренда, кредити, податки, комунальні послуги. А тут ще й Пенсійний фонд… Власниця швейної майстерні зауважила, що за кожного найманого працівника доводиться платити 300 гривень, тому багато людей працюють у тіні.

Один працівник утримує одного пенсіонера

Марія Пернаровська, заступник начальника Головного управління Пенсійного фонду в Чернівецькій області, підтвердила, що Закон України "Про внесення змін до законів України "Про Державний бюджет України на 2010 рік" та "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" набули чинності 17 липня цього року. Відтепер підприємці-"спрощенці" (платники єдиного і фіксованого податку) зобов’язані сплачувати до Пенсійного фонду. Сума страхового внеску з урахуванням частини фіксованого або єдиного податку, яка перерахована до Пенсійного фонду, повинна становити не менше мінімального розміру страхового внеску:

у липні-вересні – 294,82 грн;
у жовтні-листопаді – 301,12 грн;
у грудні – 306,10 грн.

Нині на Буковині зареєстровано 42 тисячі "спрощенців". Добровільно сплачують внески на майбутню пенсію небагато з них – приблизно по тисячі в кожному районі області. За словами М. Пернаровської, сплата страхових внесків – підтримка для бюджету Пенсійного фонду. Проте суттєво це не вирішує питання наповнення бюджету фонду. Адже нині в області один працівник утримує одного пенсіонера. А в деяких районах, наприклад, Кельменецькому, один працівник утримує двох пенсіонерів. Сплачуючи до Пенсійного фонду, підприємці зароблятимуть страховий стаж і, відповідно, майбутню пенсію. Хоча би мінімальну.

- З одного боку, умови сплати пенсійних внесків для підприємців-"спрощенців" потрібно було залишити такими, як вони були, – каже Ігор КУХАРЧУК, адміністратор гарячої лінії з питань підприємництва. – Але з іншого, підприємці повинні розуміти, що, не сплачуючи до Пенсійного фонду, не матимуть пенсії. Пенсійне забезпечення, на мою думку, повинно бути на добровільній основі. Але у нас десятиліттями створювали умови для безвідповідального ставлення щодо майбутньої пенсії. І якщо зараз вводити зобов’язання, знову може статися соціальний вибух.

Як платити страхові внески

Сплачувати страхові внески потрібно щоквартально: за липень-вересень – до 20 жовтня 2010 року; за жовтень-грудень – до 20 січня 2011 року. І хоча норма законодавства набула чинності 17 липня, за липень потрібно сплатити внески в повному обсязі, оскільки страховий стаж для призначення пенсії рахують у місяцях. До підприємців, які не будуть сплачувати страхові внески, в управлінні Пенсійного фонду обіцяють застосовувати заходи примусового стягнення, визначені законодавством.

Таким чином, уже за липень підприємцеві-"спрощенцю" потрібно розщедритися на 295 гривень, вирахувавши різницю, яку сплачують до Пенсійного фонду у складі єдиного податку. Наприклад, якщо підприємець сплачує ставку єдиного податку 200 гривень, то 42 відсотки (84 гривні) надходять до Пенсійного фонду, а доплатити потрібно буде 211 гривень. Якщо бізнес на ринку і ставка фіксованого податку становить, наприклад, 100 гривень, до Пенсійного фонду надходить 10 відсотків (10 гривень). У цьому випадку доведеться доплачувати 285 гривень.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Новини Дня

13:59
Герої Буковини: загинув старший сержант Володимир Максимов
13:40
Дзюдоїст із Буковини виборов медаль масштабного чемпіонату України
13:20
Повернувся із Бельгії, щоби захищати Україну: пам'яті воїна із Буковини Павла Унгуряна
13:00
Фінансовий гороскоп на тиждень: на кого чекає прибуток 24 лютого – 2 березня
12:41
Весна вже скоро: якою вона буде на Буковині і чи не повернеться зима
12:19
У Чернівцях меншає старшокласників. Куди діваються діти?
11:57
Команда з Буковини здобула перемогу на Фіналі Кубка України з греплінгу та панкратіону
11:39
Пентагон звільняє 5400 цивільних працівників, очікують ще десятки тисяч звільнень
11:17
Чому вага збільшується, навіть якщо ви їсте мало – лікарка дала суттєві поради
10:58
Соцдопомога 2025. Як документально підтвердити автоматичне продовження строку інвалідності
10:38
Жив театром: сьогодні - 90 років з дня народження Анатолія Литвинчука
10:19
Горіли житлові будинки: на Буковині за минулу добу рятувальники ліквідували 12 пожеж
09:59
В Україні стрімко дорожчає один із молочних продуктів
09:38
Команда Трампа впевнена, що зможе закінчити війну наступного тижня
09:17
Субсидія на оренду житла 2025. Куди звернутися за призначенням та які документи потрібні
08:55
Більшість забуває: чому потрібно замочувати рис перед приготуванням
08:37
За минулу добу на фронті - 112 боєзіткнень. ЗСУ знищили ще 1180 окупантів
08:19
Нічна атака росіян: у низці областей України оголошували повітряну тривогу через загрозу ударних БПЛА
08:00
Яке свято 23 лютого в Україні та світі: заборони, традиції, народні прикмети
07:45
Діти створюють пристрої для військових та смертельна ДТП на Руській: головні новини 22 лютого
07:30
Планові знеструмлення: де на Буковині 23 лютого не буде світла
07:00
Погода на Буковині 23 лютого
02:00
Як повернути до життя зів'ялі троянди - оживляємо квіти в домашніх умовах
01:45
Навіть фільтр не потрібний: ось як легко очистити воду з-під крана
01:30
Що відбувається з тілом, якщо їсти м’ясо щодня, і скільки його можна вживати
Більше Новин

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм