RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Замість обіцяних податкових канікул для малого бізнесу влада вирішила посилити фінансове навантаження – "спрощенців" знову зобов’язали сплачувати до Пенсійного фонду суму не меншу за мінімальний страховий внесок. Причому платити доведеться з першого липня цього року.

Підприємець Євгенія КОЗИЦЬКА надає послуги з ремонту взуття з 1996 року і не приховує, що щороку працювати стає дедалі складніше. Скільки би влада не звітувала, що криза закінчилася, підприємці бачать, наскільки насправді люди збідніли.

– А якщо ще й до Пенсійного фонду платити щомісяця (а до кінця року сума перевищить 300 гривень), то як взагалі працювати? – каже Є. Козицька. – А ще й оренда, патент, інші сплати. І сума таким чином виходить велика. Дуже важко зараз вижити, що й казати.
Євгенія Семенівна вже пенсіонерка. І хоча на пенсію вже заробила, але до Пенсійного фонду їй все одно доведеться платити. "Де справедливість? – запитує підприємець. – Це ж обдирайлівка. Наприклад, кажуть, що ці внески – це накопичення на майбутню пенсію. Що ж це за накопичення, коли людина платить майже 300 гривень", і це внески з мінімальної зарплати? Тобто до 60 років підприємець сплатить велику суму. І яка буде пенсія? Мінімальна. За вас, молодих, просто страшно стає".

Декілька опитаних нами підприємців, які мають невеличкий бізнес із надання послуг, також тільки руками розводили, мовляв, і так ледве виживаємо: оренда, кредити, податки, комунальні послуги. А тут ще й Пенсійний фонд… Власниця швейної майстерні зауважила, що за кожного найманого працівника доводиться платити 300 гривень, тому багато людей працюють у тіні.

Один працівник утримує одного пенсіонера

Марія Пернаровська, заступник начальника Головного управління Пенсійного фонду в Чернівецькій області, підтвердила, що Закон України "Про внесення змін до законів України "Про Державний бюджет України на 2010 рік" та "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" набули чинності 17 липня цього року. Відтепер підприємці-"спрощенці" (платники єдиного і фіксованого податку) зобов’язані сплачувати до Пенсійного фонду. Сума страхового внеску з урахуванням частини фіксованого або єдиного податку, яка перерахована до Пенсійного фонду, повинна становити не менше мінімального розміру страхового внеску:

у липні-вересні – 294,82 грн;
у жовтні-листопаді – 301,12 грн;
у грудні – 306,10 грн.

Нині на Буковині зареєстровано 42 тисячі "спрощенців". Добровільно сплачують внески на майбутню пенсію небагато з них – приблизно по тисячі в кожному районі області. За словами М. Пернаровської, сплата страхових внесків – підтримка для бюджету Пенсійного фонду. Проте суттєво це не вирішує питання наповнення бюджету фонду. Адже нині в області один працівник утримує одного пенсіонера. А в деяких районах, наприклад, Кельменецькому, один працівник утримує двох пенсіонерів. Сплачуючи до Пенсійного фонду, підприємці зароблятимуть страховий стаж і, відповідно, майбутню пенсію. Хоча би мінімальну.

- З одного боку, умови сплати пенсійних внесків для підприємців-"спрощенців" потрібно було залишити такими, як вони були, – каже Ігор КУХАРЧУК, адміністратор гарячої лінії з питань підприємництва. – Але з іншого, підприємці повинні розуміти, що, не сплачуючи до Пенсійного фонду, не матимуть пенсії. Пенсійне забезпечення, на мою думку, повинно бути на добровільній основі. Але у нас десятиліттями створювали умови для безвідповідального ставлення щодо майбутньої пенсії. І якщо зараз вводити зобов’язання, знову може статися соціальний вибух.

Як платити страхові внески

Сплачувати страхові внески потрібно щоквартально: за липень-вересень – до 20 жовтня 2010 року; за жовтень-грудень – до 20 січня 2011 року. І хоча норма законодавства набула чинності 17 липня, за липень потрібно сплатити внески в повному обсязі, оскільки страховий стаж для призначення пенсії рахують у місяцях. До підприємців, які не будуть сплачувати страхові внески, в управлінні Пенсійного фонду обіцяють застосовувати заходи примусового стягнення, визначені законодавством.

Таким чином, уже за липень підприємцеві-"спрощенцю" потрібно розщедритися на 295 гривень, вирахувавши різницю, яку сплачують до Пенсійного фонду у складі єдиного податку. Наприклад, якщо підприємець сплачує ставку єдиного податку 200 гривень, то 42 відсотки (84 гривні) надходять до Пенсійного фонду, а доплатити потрібно буде 211 гривень. Якщо бізнес на ринку і ставка фіксованого податку становить, наприклад, 100 гривень, до Пенсійного фонду надходить 10 відсотків (10 гривень). У цьому випадку доведеться доплачувати 285 гривень.
29-07-2010, 11:43
Коментарів 0 Переглядів 6 765

Теги -


На ці бюджетні кошти мали закупити зимовий одяг військовим

У жителів села Біла наприкінці 2023 року через підвищення напруги перегоріли електроприлади. Василь Шокостюк подав до суду та домігся компенсації від "Чернівціобленерго". "МБ" розпитав у чоловіка, як йому це вдалося.

Сергій Цюга воює майже три роки, отримав орден "За мужність" III ступеня.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Олена Рєпіна – випускниця Міжнародної програми "Капеланська академія"


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.