– Чому обрали цей вид бізнесу?– Не хотіла закуповувати іноземні товари. З дитинства вмію шити, в’язати, вишивати, виготовляти ляльок. А коли почала відроджуватися національна тематика, в мене виникла ця ідея. Я почала виготовляти і продавати свої речі. Найчастіше купують сувеніри за кордон. Наприклад, мої ляльки в національному вбранні купували і брали у Францію, США, Канаду. Восени хочу повернутися до забутих героїв – Мальвіни, Буратіно, яких уже немає в продажу. Китайськими ляльками вже всі "наїлися".
– Не виникає проблем із матеріалами? Де їх купуєте?– Всі матеріали купую в нас. Натуральний льон, кашемір, вишивку роблю сама. Тканини купую на складах рулонами. І тоді фантазую. Мене надихає любов до сім’ї. Зараз чекаємо на онучку, хочу передати їй своє мистецтво. Хоча мене навчити було нікому – з двох років я без матері.
– Чи відчуваєте конкуренцію? – Конкуренції немає. Не чула щоби відкривали магазини, де продавали би товари, зроблені власноруч. Є такі, які продають, але не свої вироби.
– Не замислювалися про те, щоби брати учнів?– Мені пропонували, але не вистачає на це часу. Прокидаюся о 05.00, намагаюся для сім’ї щось зробити, по роботі. Вже у магазині щось доробляю і потім весь день торгую. Гадаю, в майбутньому візьму продавця, тоді зможу більше реалізувати себе: навчатиму інших і більше створюватиму своїх робіт.
– Що вважаєте своїм найбільшим досягненням?– Тішить те, що можу реалізувати себе як художник, як творча людина. Цей бізнес навіть не найголовніше. Звичайно, витрачаю час, матеріали, але найбільше задоволення отримую, коли людина бере мій виріб у руки, а я бачу, що він їй подобається. Оце для мене і є життя!
– Чи був переломний момент?– Коли почалася криза, люди нарікали, що немає грошей на закупівлю товару, всі кошти йшли на сплату ринкового збору, податків… Я ж товар виготовляла сама, і це мені допомогло під час кризи. У мене вітрини були переповнені в’язаними, вишитими речами, ляльками. Протрималася лише завдяки цьому.
– Який ваш секрет успіху?– Любов до життя, до рідних. Раджу людям не впадати у відчай у важкі часи. Навпаки, треба намагатися сконцентруватися і реалізувати себе в тому, що можеш. Не треба соромитися, якщо щось вмієте робити. Я не побоялася виставити свої роботи, подивитися, чи сподобаються вони людям. І не помилилася.
– Що порадите підприємцям?– Поменше чужого товару, побільше нашого. Наприклад, наші весільні салони дійшли до такого рівня, що про них увесь світ знає! А теж із маленького починали.
Ольга ЛІТВІНОВА
Місце народження: м. Чернівці.
Дата народження: 21 січня 1958 року.
Освіта: КНТЕУ, економіст.
Попередній досвід роботи: з 18 років працювала у сфері торгівлі.
Дата відкриття бізнесу: листопад 2006 року,
Суть бізнесу: авторський салон.
29-07-2010, 11:31
0
2 461