RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » у номері » економіка, бізнес » «Найдефіцитнішими» залишаються робітничі професії

У першому півріччі цього року до служби зайнятості у пошуках роботи звернулися приблизно 18500 мешканців області. Станом на перше липня на обліку перебувало 8539 осіб, які мають статус безробітних. Це майже на 34 відсотки менше, порівняно з відповідним періодом торік.
Як пояснює Галина ЧУПІНА, директор обласного центру зайнятості, після набуття чинності 16 січня 2009 року антикризового закону членів особистих селянських господарств почали вважати зайнятим населенням. Через це реєстрація безробітних у службі зайнятості зменшилася вдвічі.
Кількість вакансій за умов кризи також стрімко зменшилася. "Торік їх було вдвічі менше, ніж позаторік. У першому півріччі 2010 року – менше лише на 12 відсотків, тобто темпи скорочення сповільнюються. Це дало змогу трохи збільшити хоча б обсяги працевлаштування", – зауважила Галина Чупіна.
Упродовж півріччя роботодавці області подали інформацію про 6337 вільних робочих місць. "Найдефіцитнішими" професіями залишаються робітничі. Ринок праці потребує електрогазозварників, слюсарів, токарів, водіїв, кухарів, продавців тощо. Хоча шукають роботодавці й фахівців "престижних" спеціальностей, але з високим рівнем кваліфікації – менеджерів, економістів, лікарів, бухгалтерів, юристів. Загалом, на думку керівника обласного центру зайнятості, для реєстрованого ринку праці характерним є низький професійно-кваліфікаційний рівень. 45 відсотків буковинців, які звертаються до служби, мають середню освіту.
Навантаження на одну вакансію (станом на перше липня) становило 13 осіб. Найбільший дисбаланс між попитом та пропозицією в Новодністровську – 170 осіб на одне вільне робоче місце, Вижницькому та Сокирянському районах – 222 та 103 відповідно. Середній розмір оплати праці, який заявляють у вакансіях роботодавці, становить 1069 гривень.
Що пропонує служба зайнятості:
n Професійна підготовка, перепідготовка та підвищення кваліфікації. Понад дві тисячі безробітних скористалися такою послугою впродовж півріччя. "Пріоритетним є навчання безпосередньо на замовлення роботодавця. 93 відсотки з тих, хто закінчив навчання, було працевлаштовано", – каже
Г. Чупіна.
n Дотаційні робочі місця. Це вигідно роботодавцеві, оскільки, беручи на роботу людину, він отримує протягом року компенсацію за виплачену зарплатню. Єдина вимога – договір на працевлаштування укладати повинні терміном не менше, ніж на два роки. За дотацією цього року працевлаштовано 238 безробітних.
n Громадські роботи. За словами Галини Чупіної, особливо вони актуальні в населених пунктах, які постраждали від стихії та потребують благоустрою. Якщо донедавна існували обмеження щодо людських ресурсів, то тепер уряд дозволив направляти на громадські роботи і безробітних, які отримують допомогу з безробіття. Громадські роботи можуть тривати до 180 днів. "Особливо це корисно людям передпенсійного віку, бо не всі з них можуть нормально працевлаштуватися у своєму селі. А працюючи на громадських роботах, вони зможуть певним чином вплинути на розмір майбутньої пенсії", – вважає керівник служби зайнятості.
n Одноразова допомога безробітним для започаткування підприємницької діяльності. Через кризу її припинили надавати й поновили лише наприкінці травня цього року. 33 безробітних уже скористалися можливістю отримати стартовий капітал через службу зайнятості.
(М. Карасьова)

Офіційно
Станом на перше липня цього року з числа безробітних, які перебували на обліку в службі зайнятості, 62,6% становили жителі сільської місцевості, 16,6% – працівники сільського господарства, 52,3% – робітники, 23,5% – службовці, 24,2% – особи без професії, 46,8% – жінки, 36,2% – молодь віком до 35 років.
Роботодавці на перше липня заявили 657 вакантних посад, що на 69 вакансій менше, порівняно з аналогічною датою торік. Більшість вакансій (498) пропонували у Чернівцях, при цьому в обласному центрі перебували на обліку 12,8% безробітних від загальної кількості незайнятого населення. n
27-07-2010, 09:43
Коментарів 0 Переглядів 3 552

Теги -

Дівчина вчора, 23 листопада, пішла з дому та досі не повернулася
Врятував десятки побратимів: буковинець під обстрілами вивозив товаришів із передової


Андрій Дробко служить водієм батальйону буковинської тероборони
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.