«Найдефіцитнішими» залишаються робітничі професії

у номері / економіка, бізнес
3 574
0
У першому півріччі цього року до служби зайнятості у пошуках роботи звернулися приблизно 18500 мешканців області. Станом на перше липня на обліку перебувало 8539 осіб, які мають статус безробітних. Це майже на 34 відсотки менше, порівняно з відповідним періодом торік.
Як пояснює Галина ЧУПІНА, директор обласного центру зайнятості, після набуття чинності 16 січня 2009 року антикризового закону членів особистих селянських господарств почали вважати зайнятим населенням. Через це реєстрація безробітних у службі зайнятості зменшилася вдвічі.
Кількість вакансій за умов кризи також стрімко зменшилася. "Торік їх було вдвічі менше, ніж позаторік. У першому півріччі 2010 року – менше лише на 12 відсотків, тобто темпи скорочення сповільнюються. Це дало змогу трохи збільшити хоча б обсяги працевлаштування", – зауважила Галина Чупіна.
Упродовж півріччя роботодавці області подали інформацію про 6337 вільних робочих місць. "Найдефіцитнішими" професіями залишаються робітничі. Ринок праці потребує електрогазозварників, слюсарів, токарів, водіїв, кухарів, продавців тощо. Хоча шукають роботодавці й фахівців "престижних" спеціальностей, але з високим рівнем кваліфікації – менеджерів, економістів, лікарів, бухгалтерів, юристів. Загалом, на думку керівника обласного центру зайнятості, для реєстрованого ринку праці характерним є низький професійно-кваліфікаційний рівень. 45 відсотків буковинців, які звертаються до служби, мають середню освіту.
Навантаження на одну вакансію (станом на перше липня) становило 13 осіб. Найбільший дисбаланс між попитом та пропозицією в Новодністровську – 170 осіб на одне вільне робоче місце, Вижницькому та Сокирянському районах – 222 та 103 відповідно. Середній розмір оплати праці, який заявляють у вакансіях роботодавці, становить 1069 гривень.
Що пропонує служба зайнятості:
n Професійна підготовка, перепідготовка та підвищення кваліфікації. Понад дві тисячі безробітних скористалися такою послугою впродовж півріччя. "Пріоритетним є навчання безпосередньо на замовлення роботодавця. 93 відсотки з тих, хто закінчив навчання, було працевлаштовано", – каже
Г. Чупіна.
n Дотаційні робочі місця. Це вигідно роботодавцеві, оскільки, беручи на роботу людину, він отримує протягом року компенсацію за виплачену зарплатню. Єдина вимога – договір на працевлаштування укладати повинні терміном не менше, ніж на два роки. За дотацією цього року працевлаштовано 238 безробітних.
n Громадські роботи. За словами Галини Чупіної, особливо вони актуальні в населених пунктах, які постраждали від стихії та потребують благоустрою. Якщо донедавна існували обмеження щодо людських ресурсів, то тепер уряд дозволив направляти на громадські роботи і безробітних, які отримують допомогу з безробіття. Громадські роботи можуть тривати до 180 днів. "Особливо це корисно людям передпенсійного віку, бо не всі з них можуть нормально працевлаштуватися у своєму селі. А працюючи на громадських роботах, вони зможуть певним чином вплинути на розмір майбутньої пенсії", – вважає керівник служби зайнятості.
n Одноразова допомога безробітним для започаткування підприємницької діяльності. Через кризу її припинили надавати й поновили лише наприкінці травня цього року. 33 безробітних уже скористалися можливістю отримати стартовий капітал через службу зайнятості.
(М. Карасьова)

Офіційно
Станом на перше липня цього року з числа безробітних, які перебували на обліку в службі зайнятості, 62,6% становили жителі сільської місцевості, 16,6% – працівники сільського господарства, 52,3% – робітники, 23,5% – службовці, 24,2% – особи без професії, 46,8% – жінки, 36,2% – молодь віком до 35 років.
Роботодавці на перше липня заявили 657 вакантних посад, що на 69 вакансій менше, порівняно з аналогічною датою торік. Більшість вакансій (498) пропонували у Чернівцях, при цьому в обласному центрі перебували на обліку 12,8% безробітних від загальної кількості незайнятого населення. n
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Новини Дня

13:30
Дзюдоїст із Буковини виборов медаль масштабного чемпіонату України
13:20
Повернувся із Бельгії, щоби захищати Україну: пам'яті воїна із Буковини Павла Унгуряна
13:00
Фінансовий гороскоп на тиждень: на кого чекає прибуток 24 лютого – 2 березня
12:41
Весна вже скоро: якою вона буде на Буковині і чи не повернеться зима
12:19
У Чернівцях меншає старшокласників. Куди діваються діти?
11:57
Команда з Буковини здобула перемогу на Фіналі Кубка України з греплінгу та панкратіону
11:39
Пентагон звільняє 5400 цивільних працівників, очікують ще десятки тисяч звільнень
11:17
Чому вага збільшується, навіть якщо ви їсте мало – лікарка дала суттєві поради
10:58
Соцдопомога 2025. Як документально підтвердити автоматичне продовження строку інвалідності
10:38
Жив театром: сьогодні - 90 років з дня народження Анатолія Литвинчука
10:19
Горіли житлові будинки: на Буковині за минулу добу рятувальники ліквідували 12 пожеж
09:59
В Україні стрімко дорожчає один із молочних продуктів
09:38
Команда Трампа впевнена, що зможе закінчити війну наступного тижня
09:17
Субсидія на оренду житла 2025. Куди звернутися за призначенням та які документи потрібні
08:55
Більшість забуває: чому потрібно замочувати рис перед приготуванням
08:37
За минулу добу на фронті - 112 боєзіткнень. ЗСУ знищили ще 1180 окупантів
08:19
Нічна атака росіян: у низці областей України оголошували повітряну тривогу через загрозу ударних БПЛА
08:00
Яке свято 23 лютого в Україні та світі: заборони, традиції, народні прикмети
07:45
Діти створюють пристрої для військових та смертельна ДТП на Руській: головні новини 22 лютого
07:30
Планові знеструмлення: де на Буковині 23 лютого не буде світла
07:00
Погода на Буковині 23 лютого
02:00
Як повернути до життя зів'ялі троянди - оживляємо квіти в домашніх умовах
01:45
Навіть фільтр не потрібний: ось як легко очистити воду з-під крана
01:30
Що відбувається з тілом, якщо їсти м’ясо щодня, і скільки його можна вживати
01:15
Лікарі порадили людям за 65 не їсти ці продукти
Більше Новин

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм