RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Питання продовження дії 20-відсоткової пільги для орендарів землі на час кризи розділило депутатський корпус міськради на два табори. Мерові навіть довелося скористатися правом вето, щоби не допустити продовження дії понижувального коефіцієнта 0,8 ще на півроку. Вето депутати подолати не змогли.

Промислові підприємства по пільгу навіть не зверталися

Прихильники стверджують, що бізнесу підтримка потрібна, адже багато підприємців надалі перебувають у вкрай скрутному становищі. А збільшення орендної плати за ланцюговою реакцією призведе в підсумку до подорожчання товарів і послуг.

Натомість опоненти рішення про продовження дії пільги переконані, що місто для підприємців зробило і так багато (пільга діяла рік). Крім того, понижувальний коефіцієнт 0,8 насправді потрібен не великим підприємствам, а підприємцям, які набрали багато землі.

Департамент економіки міськради зробив аналіз впливу 20-відсоткової пільги на минулорічні фінансові результати роботи промислових підприємств міста. Із 53 підприємств різних галузей оренду плату сплачували 20. 16 із них торік отримали прибуток, три (ПБП "Кліпсідра", ТОВ "Аполло", ЗАТ "Імпульс") працювали безприбутково. Лише "Чернівецький міський молочний завод" закінчив минулий рік зі збитками. Підприємство навіть не зверталося щодо питання запровадження понижувального коефіцієнта 0,8 і торік сплатило кошти за оренду землі. Незважаючи на те, що останній в області молокозавод вже фактично поклали "на лопатки". За оренду землі під­приємству торік нарахували майже 55 тисяч гривень (це 6,95 відсотка від суми збитків заводу).

Тільки сім підприємств із 53 скористалися можливістю платити за оренду земельних ділянок із 20-відсотковою знижкою. Окрім ЗАТ "Імпульс", яке працювало безприбутково, всі закінчили 2009 рік із прибутком і не мають боргів перед бюджетом.

– Ми проти підвищення наван­таження на підприємців, – говорить Володимир ПУЛИНЕЦЬ, заступник директора департаменту економіки міської ради, депутат від фракції "Свобода, справедливість, солідарність". – Але нині ситуація така, що ми повинні виживати разом. Ми здійснили аналіз результатів фінансової діяльності промислових підприємств і дійшли висновку, що більшість із них по пільгу навіть не зверталася. Якщо підприємство працює, то й справляється з платою за оренду землі.

Бюджет потребує підтримки не менше, ніж підприємці

На великих промислових підприємствах відміна пільги з орендної плати за землю не позначиться, впевнений і Володимир ПРОНІН, голова постійної депутатської комісії з питань економіки, бюджету та фінансів. Адже, як розповідають директори, підприємству, яке на місяць сплачує, наприклад, тисячу гривень орендної плати за земельну ділянку, було більше клопотів з оформленням понижувального коефіцієнту, ніж власне фінансової віддачі.

– А для невеликого бізнесу ситуація, звичайно, не дуже приємна, – погоджується Володимир Пронін. – Втішити може тільки те, що ці кошти від орендної плати буде цілеспрямовано витрачено на реконструкцію дитячого садочка (на вулиці Руській – ред.).

На думку Володимира Проніна, від відміни 20-відсоткової пільги здебільшого постраждають будівельні підприємства, сфера девелопменту. Відміна пільги насамперед вдарить по тих підприємцях, які взяли в оренду великі земельні ділянки, а тепер вони лежать мертвим вантажем.

– Після відміни пільги ситуація ускладниться для підприємців, які не використовують землю, не виробляють жодної продукції, а чекають кращих часів, щоби її перепродати, – вважає Володимир Пулинець. – Тобто ця земля не приносить жодних доходів. А сплачувати за оренду потрібно. Крім того, вартість земельних ділянок знижується, продавати їх зараз невигідно. Для людей, які свого часу брали землю, щоби на ній спекулювати, звичайно, зараз кожна копійка на рахунку.

Перш ніж винести питання про продовження дії пільги на розгляд сесії, депутатська комісія аналізувала ситуацію. За словами Володимира Проніна, від закону не відступали. Радше, навіть запровадження пільги ще торік було винятком, так би мовити, "довколозаконним" рішенням. Адже всі розуміли, що бізнес опинився в скруті і потребує підтримки. Цього року складна ситуація у міському бюджеті. За першим кошиком недовиконання за півроку становитиме приблизно 6,4 мільйона гривень. Мінфін перепланував суму податку з доходів фізичних осіб на 13 відсотків. І нині міський бюджет потребує підтримки, адже, наприклад, якщо бюджетникам почнуть затримувати виплату зарплатні, навряд чи це стане приводом для оптимізму.

"Невдовзі до міськради прийдуть нові депутати, найімовірніше, їхній склад буде іншим, це будуть нові люди, – припускає Володимир Пронін. – Їм буде дуже важко починати роботу, якщо ми залишимо таку складну ситуацію з бюджетом. Але потім нехай вирішують, вони ж можуть знову запровадити пільгу на плату за оренду землі. На жаль, дуже хороших рішень не буває". 
Марина КАРАСЬОВА
karaseva@molbuk.cv.ua
24-06-2010, 15:08
Коментарів 0 Переглядів 2 550

Теги -


На ці бюджетні кошти мали закупити зимовий одяг військовим

У жителів села Біла наприкінці 2023 року через підвищення напруги перегоріли електроприлади. Василь Шокостюк подав до суду та домігся компенсації від "Чернівціобленерго". "МБ" розпитав у чоловіка, як йому це вдалося.

Сергій Цюга воює майже три роки, отримав орден "За мужність" III ступеня.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Олена Рєпіна – випускниця Міжнародної програми "Капеланська академія"


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.