RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Цього року активізувалися зсувні процеси у Чернівцях у районі вулиці Барбюса та у селі Чорногузи Вижницького району. У Чернівецькій філії ВАТ "Геотехнічний інститут" запевняють, що це лише початок. Якщо зливи почастішають, зсуви набудуть більшого масштабу. А держава не виділяє гроші для запобігання цьому.

– Активізація зсуву на Барбюса – тривожний сигнал, – каже керівник ВАТ "Геотехнічний інститут" Василь ПОЛЕВЕЦЬКИЙ. – 1995 року було розроблено проект, за яким повинні здійснюватися масштабні протизсувні заходи. Проект пройшов усі необхідні перевірки та інстанції, але до роботи так і не дійшло.
Нині, за словами фахівця, ситуація невтішна. Погіршилися умови відтоку підземних вод. За даними 1990-х років, у районі вулиці Барбюса значно зріс рівень підземних вод. У цій зоні багато пісків, які насичуються водою, з часом їх може просто витиснути. Усе це – наслідок незакінчених робіт.

Зсув могли б зупинити спортзали й підземні гаражі

– Цю територію планували забудувати, – продовжує Василь Іванович. – За проектом було передбачено, що основні протизсувні споруди буде обладнано трьома нитками дренажів. Тут повинні розташовуватися спортивні зали, магазини, підземні гаражі, станції техобслуговування тощо. Але так нічого і не збудували. Якщо кількість опадів пропорційно збільшуватиметься, проблеми можуть бути великі. Не хочу лякати, але частина вулиці Барбюса може зруйнуватися.

Щодо Чорногузів теж є розроблений проект протизсувних заходів. Але та сама проблема – немає грошей на його повну реалізацію.

За словами В. Полевецького, активізація зсувних процесів в області є наслідком рясних травневих дощів. До того ж, геологічні умови нашої області сприяють лиху – практично вся територія Буковини вражена зсувними процесами. Причина – глинисті грунти.

– За будівельними нормами радянських часів, освоювати зсувні ділянки заборонялося, – каже В. Полевецький. – Винятки могли зробили лише для окремих об’єктів на унікальній території, наприклад, для південного берега Криму. Або ж підтримувалися вже освоєні території, які Союз отримав "у спадок", наприклад, Чернівці. Нині умова одна – здійснення протизсувних заходів. Та хто ж їх проводить?! У 1990-х роках почали будуватися де завгодно. За словами фахівця, деякі протизсувні заходи під силу зробити самим громадянам. Щоби зміцнити територію, слід відвести воду з ділянок ризику, посадити дерева з потужною кореневою системою (горіх, акація, ясен, тополя). Невеликі зсуви до півтора метра можна спинити у такий нехитрий спосіб. Щоби подолати більш потужні обвали, без інженерних робіт і фінансування ніяк не обійтися.

Зруйнуватися може 60 історичних будівель

– У Чернівецькій області існує приблизно 1600 зсувних ділянок, із них активних більше 90 – розповідає начальник управління з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи ОДА Анатолій ДУДКА. – Найбільше таких небезпечних зон у Вижницькому, Сторожинецькому, Герцаївському районах та у Чернівцях. Активізації зсувів сприяють інтенсивні опади. Останні руйнівні зсуви спостерігалися після повені 2008 року.

– З 2002 року за програмою проведення протизсувних заходів на ділянці вулиць Одеська – Барбюса у Чернівцях фінансування припинилося, – розповідає начальник управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення міської ради Володимир САМОЛЮК. – Здійснили роботи менш ніж на 30%. Відтак нещодавно тут знову спостерігалася активізація зсувних процесів. Спеціальна комісія, яка працювала на Одеській – Барбюса, обстежила прилеглі ділянки зсувної зони та визнала аварійним пішохідний міст через залізницю.

Загалом у Чернівцях 69 зсувних ділянок. З них 43 давніх, 18 активних та вісім небезпечних. Не варто забувати й те, що на зсувних територіях міста розміщено 60 об’єктів культурної спадщини національного значення, 36 промислових та 33 лінійні об’єкти. Протизсувні заходи вимагають чималих коштів.

За словами В. Самолюка, ймовірність зсувних процесів у Чернівцях існує в районі вулиць 28 Червня, Фастівської, Челябінської, Балашівської, Старобельської, Кіровоградської, Мінської, Гагаріна та деяких інших.

– На подолання першочергових невідкладних протизсувних заходів у селі Чорногузи передбачено вісім із половиною мільйонів гривень, – розповідає начальник управління капітального будівництва ОДА Роман МАЙОР. – Наголошую, це лише невідкладні заходи. Наразі протизсувні роботи у селі ведуться. Цього року плануємо їх завершити. 
17-06-2010, 10:26
Коментарів 0 Переглядів 3 716

Теги -


На ці бюджетні кошти мали закупити зимовий одяг військовим

У жителів села Біла наприкінці 2023 року через підвищення напруги перегоріли електроприлади. Василь Шокостюк подав до суду та домігся компенсації від "Чернівціобленерго". "МБ" розпитав у чоловіка, як йому це вдалося.

Сергій Цюга воює майже три роки, отримав орден "За мужність" III ступеня.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Олена Рєпіна – випускниця Міжнародної програми "Капеланська академія"


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.