RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » у номері » економіка, бізнес » Зростуть податки для малого бізнесу і зменшаться для великого

Проект Податкового кодексу, схвалений на засіданні Кабінету Міністрів 9 червня, депутати Верховної Ради внесли до порядку денного поточної сесії. Очікується, що його приймуть до 10 липня. Нововведення, які чекають на бізнес, фахівці оцінюють по-різному.

Народний депутат Ксенія ЛЯПІНА заявила, що новий Податковий кодекс збільшить навантаження на малий бізнес у три-чотири рази. "Для підприємців, які торгують на базарах, скасовується фіксований податок і залишається чинним єдиний податок, – зазначила Ляпіна. – Однак, крім ставки єдиного податку, уряд пропонує підприємцям платити соціальні платежі за себе і найманих працівників на загальних підставах. Це означає: якщо раніше підприємець платив 200 гривень єдиного податку, з яких щонайменше 90 йшло на соціальні платежі, то тепер ці двісті гривень підприємці повинні будуть сплачувати до бюджету, а соціальні платежі уряд пропонує платити додатково. За нашим попереднім підрахунком, лише це може вдвічі збільшити податкове навантаження на дрібний бізнес".

"Для цих же найдрібніших підприємців проект Податкового кодексу пропонує скасувати ринковий збір. Здавалося би, треба радіти, однак замість нього вводять ринковий податок, який буде в 2-2,5 разу більшим за максимальну ставку ринкового збору, – зауважила депутат.

Водночас, за її словами, пропонується створити спеціальний режим оподаткування для так званих "зон пріоритетного розвитку". "Тобто знову в нас з’являться підприємства, наближені до влади, які матимуть значно кращий режим оподаткування, ніж усі інші по всій Україні. А заплатить за це малий бізнес, за рахунок якого будуть латати бюджетні дірки", – додала вона.

Натомість голова Державного комітету з питань регуляторної політики та підприємництва Михайло БРОДСЬКИЙ вважає, що Податковий кодекс покращить життя бізнесу. Адже ним передбачено зниження ставок податку на прибуток підприємств, зменшення кількості загальнодержавних податків, скорочення кількості звітів для податкової та спрощення системи документообігу. "Обіцяли податкові канікули – вони записані в Податковому кодексі. Обіцяли зменшення податку на прибуток – у кодексі записано 20% замість колишніх 25%. Обіцяли зменшення кількості податків – було 29, залишилося 17", – зазначив М.Бродський.
Лідер "Фронту Змін" Арсеній ЯЦЕНЮК наполягає на тому, щоби Верховна Рада спочатку ухвалила закон про амністію капіталів, який він вніс до парламенту, а після його прийняття вже думала, як ці капітали обкладати податком. Він запропонував Кабміну відкликати документ із парламенту або принаймні доопрацювати його під час розгляду в Верховній Раді.
Надія ВАСИЛИШИН

На замітку
Проект нового Податкового кодексу України передбачає:

 На період з 1 січня 2011 року до 31 грудня 2015 податкові канікули для суб’єктів малого та середнього бізнесу. Передбачено нульову ставку єдиного податку для фізосіб, які лише надають побутові послуги та обсяг доходів яких не перевищує 300 тисяч гривень.

 Нульову ставку податку передбачено для юридичних осіб, обсяг доходів яких при підтвердженні статусу платника податку не перевищує 100 тисяч гривень.

 Зниження ставок ПДВ із 20% до 17%, податку на прибуток 2011 року – на шість відсотків, після чого щорічно – на один відсоток, до 16% 2014 року.

 Нульову ставку ПДВ застосовуватимуть при експорті, при продажу всередині країни ліків, дитячого харчування, надання послуг освіти та медицини. 

Важливо
Рекламники
і торговці золотом не зможуть бути "спрощенцями"
Після ухвалення Податкового кодексу деякі підприємці не зможуть здійснювати рекламну діяльність за спрощеною системою оподаткування. Зокрема спрощена система оподаткування не поширюватиметься на суб’єктів господарювання (юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців), які здійснюють:

 діяльність у сфері грального бізнесу;

 обмін іноземної валюти;

 виробництво підакцизних товарів;

 діяльність, пов’язану з експортом, імпортом, оптовим та роздрібним продажем підакцизних товарів (крім роздрібного продажу пива);

 гуртовий та роздрібний продаж паливно-мастильних матеріалів (крім роздрібного продажу ПМС у ємностях до 10 літрів);

 видобуток та виробництво дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння; гуртову, роздрібну торгівлю промисловими виробами з дорогоцінних металів, що підлягають ліцензуванню;

 діяльність у сфері фінансового посередництва;

 діяльність із надання в оренду земельних ділянок та нежитлових приміщень (споруд, будівель) та/або їхніх частин;

 діяльність із надання в оренду житлових приміщень (споруд, будівель) загальна площа яких перевищує 150 кв. метрів;

 гуртову торгівлю і посередництво в гуртовій торгівлі;

 продаж товарів (послуг) через Інтернет, надають послуги Інтернет-провайдерів;

 зовнішньоекономічну діяльність;

 діяльність із перепродажу предметів мистецтва, колекціонування та антикваріату;

 діяльність із надання послуг у сфері телерадіомовлення відповідно до Закону України "Про телебачення і радіомовлення";

 діяльність із надання послуг з охорони.

Також спрощена система оподаткування не поширюватиметься на діяльність фізичних осіб – підприємців, які здійснюють:

 торгівлю виробами з дорогоцінних металів та дорогоцінного каміння;

 діяльність у сфері права;

 діяльність у сфері бухгалтерського обліку та аудиту;

 діяльність у сфері інжинірингу, геології та геодезії;

 діяльність з консультування з питань комерційної діяльності та управління;

 діяльність з управління підприємствами, допоміжну діяльність у сфері державного управління;

 рекламну діяльність;

 посередницькі послуги з купівлі, продажу, оренди та оцінювання нерухомого майна.
17-06-2010, 10:04
Коментарів 0 Переглядів 5 486

Теги -

Дівчина вчора, 23 листопада, пішла з дому та досі не повернулася
Врятував десятки побратимів: буковинець під обстрілами вивозив товаришів із передової


Андрій Дробко служить водієм батальйону буковинської тероборони
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.